Баба каза така... Тема № 2

  • 140 800
  • 724
# 690
  Средство при възпаление на средно ухо.  Praynig
Виж целия пост
# 691
Капваш няколко капки сок от Дебела Мара.
Ако нямаш под ръка вариант е мед и топла вода по равно, капваш по 1-2 капки.
Виж целия пост
# 692
  Средство при възпаление на средно ухо.  Praynig

Праз лук-бялата част, почистваш и слагаш в затоплен чист сух тиган, да се задуши от всички страни, едно парче около 8-10 см.После с чисти ръце изцеждаш, колкото успееш и прецеждаш през марля. Слагаш с капкомер в засегнатото ухо по няколко капки поне 4-5 пъти дневно. Успокоява болката и лекува възпалението-рецептата ми е дадена от лекар и изпробвана при дъщея ми на 5 години и при мен. Страничен ефект обаче е миризмата  Confused
Болното ухо не бива да се мокри с вода, не знам дали са ви казали.
Виж целия пост
# 693
Здравейте мами, пак се обръщам към вас за съвет. Hug
Малката се изрина цялата-лицето, ръчичките и гръбчето, по стомахчето и крачетата няма обрив.Пъпките са дребни, една до друга с връхче.Предполагам , че може да е от слънцето.Някой ако знае лек за обриви ще се радвам да сподели. Hug
Виж целия пост
# 694
Ако е от слънцето,всяка вечер във водата слагам лайка и обливам.
Виж целия пост
# 695
Ако е от слънцето,всяка вечер във водата слагам лайка и обливам.

Или тетра/смрадлика  Peace
Виж целия пост
# 696
Записвам се, много полезна тема!
Виж целия пост
# 697
Търся лек за дете, което скърца със зъби през нощта (бруксизъм).  По наследство е. При баща му също го има и с течение на времето води до преждевременно износване на зъбите.
Виж целия пост
# 698
Кажете ми лек за изгорено? Изпръска ме олиото докато пържех.....
Чували ли сте, че изгорялото се маже с олио, за да не стават мехури?


Изобщо, интересува ме първа помощ при изгорено, когато нямаме под ръка лекарства?

 Hug Hug
Виж целия пост
# 699
Кажете ми лек за изгорено? Изпръска ме олиото докато пържех.....
Чували ли сте, че изгорялото се маже с олио, за да не стават мехури?


Изобщо, интересува ме първа помощ при изгорено, когато нямаме под ръка лекарства?

 Hug Hug

Масло-мажеш веднага PeaceСъщо оцет и поръсваш със сода.
Виж целия пост
# 700
Извинявам се за глупавия въпрос, но какво масло - краве масло или маргарин?
Защото маргарин ще се намери в хладилника, но масло май рядко купувам...
Виж целия пост
# 701
Точно масло...за маргарин въобще не коментирам Stop Даже най-добре домашно масло,но по ясни причини такова отдавна няма...освен,ако не си на село и си нямате кравичка Grinning
Виж целия пост
# 702
Ако е зимата киселото зеле действа много добре на изгореното, изпробвала съм го даже на детето направо й потопих ръката в чорбата от зелето и после увихме с листа, не станаха мехури и облекчи болката.
Виж целия пост
# 703
Благодаря за отговорите! Hug
Виж целия пост
# 704
Веднага след изгарянето дебело намазано с кисело мляко или посипано със сол. Ако си опариш пръстите ги пъхаш в солницата.  Ако изгарянето е голямо по добре идете на лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия