Любители на кучета-17

  • 52 136
  • 729
# 255
Да хвърля и аз някой друг фотос на френският булдозер !
http://darito71.snimka.bg/?album;aid=555528

Има страхотна стойка  newsm10 . А снимката с хавлията е много сладка  Heart Eyes Участвали ли сте в конкурс/кучешко шоу?
Виж целия пост
# 256
Не знам и аз дали да слагам яке на Дари, като излезе трепери 5 мин и после като се разтича та чак плези език  Heart Eyes. Не съм виждала до сега бигъл с дрешка но се замислям дали не трябва  newsm78. Страх ме е да не се разболее кутрето нещо  Confused
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1196.snc4/154831_1 … 799_3080927_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs732.ash1/162621_15 … 847_6806944_n.jpg
Виж целия пост
# 257
Здравейте,момичета!По-една снимка за да не ни забравите и се връщам да Ви чета,че не съм влизала отдавна.

Виж целия пост
# 258
Да ви кажа,че всичко е наред при нас... биха ни още няколко инжекции,но няма кръв.Благодаря за подкрепата. Hug
Виж целия пост
# 259
  Браво , хавайче , дано вече да е само здравичък малкия сладур  Hug

 При нас ново няма , много му е студено на малкия , от днес го оставям облечен , защото в коридора не е никак топло  Sad
Виж целия пост
# 260
кали 08,това е първата зима в която Джестъра излиза навън.Миналата година по това време беше на 40 дена.Изхождам от позицията че е късокосмест и трепери като го изведа .По принцип не съм привърженик на кучета с палта ,обувки и тем подобни.А относно това че е пич направо не е преставал да се държи така.Ха си му направил забележка или шамарче ,ха те е захапал закачливо,че и понякога доста болезнено.
happy gir,така сме след баня .Той е с неговата хавлия а аз с моята .Къпането при нас е много труден процес .Гоним се, хапем се взаимно той лае аз се изнервям и така излизаме двамата мокри.За конкурси не съм се замисляла,но ще е драго да видиш че животинката ти е постигнала някакъв успех .Ще пробвам.
КиФличке , в Морската ни градина има бигъли с дрешки.Моделите  не са  като  дрешка ,която да обхваща цялото телце ,а повече като наметало в/у гръбчето.
Хавайче, радвам се че всичко е наред с вас .Дано повече да нямате здравословни проблеми.Наказва се животинката ,че и стопанина му.
didims- страхотни !!!!!
Виж целия пост
# 261
Кифла, и аз мисля, че нещо като наметало ще ви свърши по-добра работа, отколкото дрешка. Макар че не мисля, че й е чак толкова студено  newsm78

Хавайче, страхотно, много се радвам, че всичко е наред!  Hug

Шуши, и в нас е студено, но още тичаме голи и боси, довечера ще се опитам да й сложа едната дрешка, от която бяга като попарена  Mr. Green Иначе от онзи ден пак й слагам водната грейка, в общи линии през деня не си показва носа извън къщичката, но вечерта тича по плочките и само дебне нечии крака, за да се настани отгоре  Mr. Green Странното е, че не трепери, аз очаквах вечно да й е студено  newsm78

Има ли хубави новини за мъничката Мая?
Виж целия пост
# 262
 ОО Деси , нашия се тресе като лист , много му е студено и вместо да търси нечии крака направо идва и в зависимост от позицията на тялото си намира ниша и се гушка като малко дете  Crazy цял ден го мисля , дано да е добре.
Виж целия пост
# 263
Момичета,
влизам с бърз въпрос. Откакто е паднал снега, Карина беснее навън, търкаля се в него, хапе го, но не върши нищо на него. И всичко прави у нас. ooooh! И сега какво? newsm78
Виж целия пост
# 264
КиФла, притежаваш ловно куче, което е чудесно пригодено да живее навън. Вместо да се чудиш с какво да го замяташ, обличаш и подобни, защо просто не му дадеш време да се климатизира?! Другото е глупаво, повярвай ми.
И да, има защо да се притесняваш да не се разболее кутрето. Ще му го уредиш с гаранция ако го изнежиш с дрехоля.

Snarky Chimpfanny, да увеличите разходките малко и да не позволяваш да лудее през цялото време - спокойна разходка на каишка отначало, после време за игра, после пак спокойна разходка. ХУбаво ще е да се научи да не е толкова екзалтирана от снега, щото очевидно забравя за какво е излязла.
Виж целия пост
# 265
Здравейте !
Имам нужда от помощ !Незная какво да правя с моя хубостник.Повярвайте наистина е неуправляем.Вчера сложихме килимите защото вече е студено но уви.Зъбите му са като шевна машина.В коридора например вече нямаме пътека.Разрязана е като с нож на две.Имам чувството че имаме нужда от психолог или дресьор.Докато си обуя чехлите и седна на стола той вече ги е взел и разкъсал докато го хвана.Като понеча да ги вземам ме хапе ,ръцете ми са сини.Ако нямам чехли ми яде пръстите.По същия начин е и с мъжа ми и сина ми .И това не е всичко,оставям настрана изядените неща които не подлежат вече на поправка. .Няма спиране .Играчки колкото искаш - най различни кокали топки плюшени и гумени..През деня спи ,като се върнем от работа подлудява.Знам че иска да предизвика внимание по този начин, но сина ми е първа смяна и като се върне е с него.Повярвайте ми страшно е досадно .Не се оплаквам ,но и телевизия да гледаме или да вечеряме даже не можем.По време на вечеря лае ,квичи и скимти докато не му дадеш от масата.А като седна пред телевизора започва хапането . Някой имал ли е такъв проблем .Вярвайте ми страшно съм изнервена вече, а не искам да го бия.
Помогнете ми моля,защото незнам към кого да се обърна.Всички мои познати които имат куче се чудят какъв екземпляр е моето френско лай.....Просто нямам нерви.
Виж целия пост
# 266
Леле, darito_71, той ви се е качил на главите! ooooh! Трябва да му покажете кой е шеф, кой е "водачът на глутницата". Преди време някой беше постнал тук много хубави съвети, довечера ще ги потърся и ще ти ги пусна.  Едно от нещата, които трябва да избягвате, е да му давате от вашата храна, докато вие самите ядете - така му давате предимство и той си мисли, че е най-главния (при вълците първо се хранят водача и  неговата самка, после останалите по-надолу по йерархията). Когато направи беля, трябва да го наказвате на момента, за да разбере защо е наказан. Когато отивате някъде, първо вие трябва да минете през вратата, а не той. Да не го пускате на леглата и диваните - защото "водачът" спи на най-високо. И разни други такива. Определено в момента той смята, че той е шефа. Twisted Evil
Виж целия пост
# 267
chockolina,много си права .Това се получи като се върна мъжа ми.Той го разглези а сега вдига ръце и вика "който си искаше куче  да си го гледа".Той му разреши да се качва на леглата ,да му дава от масата и да му купува най различни бисквитки и боклуци.Но ето януари или февруари пак тръгва на път и аз незнам какво ще правя.Той взе да се спуска и да хапе когато не му угодиш.Просто признавам си ни се качи на главите.В момента се чувства водач и толкова ,но кокво да направя като не искам да го бия.А понякога ми идва направо да го утрепя повярвайте ми .Ще съм благодарна ако изровиш информацията.
Виж целия пост
# 268
Дано да се търси това, макар че след мен някой също беше пускал подобни (и други) съвети. Това е тема № 13, стр. 45, ако искаш, потърси някъде в тези странички (или в началото на тема № 14). Ето я тема 13 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=503071.msg15830283#msg15830283

Когато малкото куче иска да играе със стопанина си, то отива при него и започва лекичко да го хапе. В отговор стопанинът или отблъсква кучето, което се възприема като продължение на играта и започва да хапе още по-силно, или човекът поощрява подобно поведение, започвайки да си играе с кучето или уговаряйки го да не хапе. На кучето това му харесва все повече и то хапе по-силно, причинявайки болка на стопанина си.

За да се реши този проблем, трябва да се направи следното:

Старайте се да избягвате всички игри, в които кучето се опитва да ви ухапе. Ако по време на общуването кучето ви хапе, вместо да му се карате и да го биете, реагирайте на ухапването както би направила неговата майка или друго куче – “изквичете” силно и неприятно. След това се отдалечете, кучето ще разбере, че ви е причинило болка и затова играта е приключила. Скоро ще забележите, че кучето хапе вече не толкова силно и значително по-рядко. Този метод се препоръчва за кученца до 4,5 месеца. По-късно, когато се появяват постоянните зъби и кучето хапе стопанина си, това е признак за проблема на доминирането (кучето смята, че е главно в семейството). Можете да се справите с това, като понижите йерархическия ранг на животното.

Кучето трябва да знае, че вие сте водачът на стадото. Затова:

Ако кучето ръмжи или хапе, хванете го за холката, притиснете муцуната в земята, строго го погледнете в очите и кажете “Не!”, след това се отдалечете и го игнорирайте 15-20 минути.

Никога не викайте по кучето и не го бийте, подобни действия могат само да го раздразнят и то ще хапе все по-силно.

Винаги влизайте и излизайте първи през вратата, т.е. преди да влезете или да излезете трябва да спрете, да минете пръв и чак след това да позволите на кучето да ви последва. Водачът на стадото винаги влиза и излиза пръв.

Винаги пръв се изкачвайте и слизайте по стълбите. Кучето винаги трябва да върви до вас или малко зад вас, а не да тича преди вас, тъй като отпред винаги върви водачът.

Никога не прекрачвайте кучето, ако ви е препречило пътя, накарайте го да стане и да ви направи път.

Напълно игнорирайте кучето, ако моли за храна, когато се храните. Започнете да храните кучето след като цялото семейство се е нахранило. Преди да нахраните кучето, вземете паничката му в едната си ръка и му я покажете, в другата ръка вземете някакво човешко лакомство (вафла, бисквита, бонбон), изяжте го пред очите на кучето и чак тогава му дайте паничката. Водачът винаги яде пръв.

Винаги игнорирайте кучето, когато ви досажда, за да си поиграете с него или да го погалите, когато си почивате. Т.е., ако седите и си почивате, а кучето ви досажда, кажете със строг глас “Не!” и напълно игнорирайте животното. Когато кучето се отдалечи от вас, изчакайте 1-2 минути, приближете се до него, похвалете го и си поиграйте с него. Инициатор на всяко действие винаги е водачът.

Забранете на кучето да спи върху леглото и креслата. Върху “възвишението” винаги спи водачът.

И от още един сайт:

Ако по време на игра кучето ви хапе, използвайте “кучешкия” подход за решаване на проблема. Как се държи майката на кучето? Когато веселото дете с остри зъбки се впива в ухото й, тя недоволно квичи. Кутрето за секунда замира, озадачено от майчиния вик, но след това отново напада. Майката квичи още по-силно и бута кутрето с нос. При следващото нападение тя изръмжава, хваща кутрето за холката и го тръска. Като правило, този урок е достатъчен. Ние също можем да говорим с кучето на ясен за него език. Когато следващия път кучето ви ухапе, викайте силно, дори изобщо да не ви боли. Отблъснете кучето и се отдалечете от него. Няколко минути не му обръщайте внимание, а след това вземете играчка и му предложете да си поиграете. Ако този урок не подейства, хванете го за холката, леко го повдигнете и тръснете, говорейки през зъби с възможно най-ниския глас (ръмжащ от гледна точка на кучето). Тръскайте го докато не престане да се съпротивлява. Ако след няколко такива урока кучето продължава да хапе, просто силно го ухапете за ухото или холката. Захапете и задръжте няколко секунди.

За по-големи на възраст кученца тръскането няма да помогне. Тях трябва да сложите на земята по гръб, да фиксирате главата и гледайки ги в очите “заплашително да изръмжите” всичко, което мислите за него, докато кучето не престане да се съпротивлява.
Виж целия пост
# 269
-=Деси=-
 newsm74  202uu newsm74
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия