Баба каза така ...

  • 541 161
  • 758
# 165
Пробвай със Стеримар или Назо либеро.
Виж целия пост
# 166
Та - дали има някакъв бабешки лек за гъстите и зелени бактериални сополи newsm78
[/quote]
Не е точно бабешки ,но е много ефикасен лек. Море ,море ,море. Гмуркане ,смъркане и край на сополите.
Виж целия пост
# 167
За гноина ангина -САМО ЗА ВЪЗРАСТНИ-подгряно вино със черен пипер наистина е много гадно ама като го изпия вечер -няколко глъдки на сутринта се чуствам много по добре

За ка6лица при бебета и възрасти-дюлеви семки или ленено семе се кисне във студена(стаина t)вода няколко часа след което се пие вместо вода няма никакви странични ефекти давала съм го на 1м.на дъщеря ми
Виж целия пост
# 168
Против разтройство при по-големи деца и възрастни много помага глътването на 2-3 сурови бобени зърна(зависи от големината им)! Пресича много бързо!

Вече ухапаното от комар или друго насекомо, може да се намаже с разполовена скилидка чесън или капка от чисто Tea Tree Oil!

За хрема - гъста и зелена най-добре действа морска вода или разтвор от морска сол във вода(половин чаена лъжичка, на среден буркан вода)! Най-добре е направо да се смърка от буркана(за да е в по-голямо количество), но може и да се капват капки!

При засъхване на секрет в носа сутрин(след хрема) помага намазването на ноздрите отвътре със сусамово масло, вечер преди лягане!
Виж целия пост
# 169
Против разтройство при по-големи деца и възрастни много помага глътването на 2-3 сурови бобени зърна(зависи от големината им)! Пресича много бързо!
И как нямя.Като му заседнат на дупето     rotfImbo
Виж целия пост
# 170
Не срещнах никъде едно от най-ефикасните средства против разстройство-сок от компот от дренки-изпитано Peace
А за болки в ушите като бях малка са ми прилагали сок от дебела мара/май, че му казват още и алпийска роза, но не съм сто процента сигурна/ а също така и пъдпъдъча мас.
  bouquet
и двете средства действат безупречно. само за пъдпъдъчата мас не знаех, но ме подсети за едно лекарство за хемороиди, което е бабина рецапта:
в зайча мас се пържи лук, след пова се прецежда все още течната мазнина и след втъврдяването и, се маже на съответното място всяка вечер. лекарството се държи в хладилник
Виж целия пост
# 171
За малки бебенца най-ефикасно при запушен нос е 4-5 пъти на ден да се цръква майчина кърма във всяка ноздра,изпитала съм го със синовете си!Успех!!!Мария Нанева
Виж целия пост
# 172
И как нямя.Като му заседнат на дупето     rotfImbo

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo
Виж целия пост
# 173
Аз само да похваля рецептата от олио,сода-бикарбонат,мед и алкохол(аз сложих елексир от ехинацея) против кашлица!! Hug Още на другия ден подейства,а преди това детето не можеше да спи от кашлица!Благодаря!  bouquet


Ехинацеята не е ли опасна за деца и бременни? Поне съм чела някъде за това...
Виж целия пост
# 174
Да се включа и аз. Изчетох всичко, някои неща не знаех.
 За конюнктивит - прави се отвара от Очанка, и се капе в очите, очите се измиват пак с тази отвара. Минава малко по бавно от капките,  но я предпочитам като метод, защото отрових детето вече с тези антибиотици. Да поясня рецептата ми я е дал хомеопат.
  За хрема - отвара от 100мл гореща вода две супени лъжици лайка, и на върха на една чаена лъжичка сода и сол. Действа безотказно. Това пак е от хомеопата.
Виж целия пост
# 175
при алергии - кимион
Виж целия пост
# 176
при алергии - кимион

А как по-точно?При кои видове?
Виж целия пост
# 177
Ами дъщеря ми като бебе имаше алергия от портокали! С о4ите си видях как тази алергия се излекува за един ден ЗАВИНАГИ ! Имах една приятелка- индиика. Тя забърка в една купичка някаква катранено черна смляна билка + кимион на пръчици + чесън . Това нещо го сложихме в пюрето на бебето и до вечерта тя нямаше нито една пъпка!От тогава яде портокали на воля и нищо и няма!Индииката Не знаеше как се казва черната билка на български, но препоръча и само кимион!Казвам го на всичките си приятелки и действително помага на децата им- например ако са по-големи им посоляват кимион в/у филиика с
лютеница... newsm10               
Дано помогне и на вас!
Виж целия пост
# 178
За хрема:
-Пие се  ракия,която не се гълта,а се задържа в устата най-малко за 6-7 минути,като устните са плътно затворени,за да може да дишате само през носа.После ракията се изплюва,по желание,може и да се глътне. LaughingТова се повтаря няколко пъти на ден,но НЕ Е ЗА ДЕЦА!
И да не се напиете,ей! Mr. Green
Виж целия пост
# 179
Ами най-вероятно ще се напият защото резорбцията на алкохол през тази лигавица е ужасно бърза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия