Пробиотици?

  • 189 613
  • 223
# 210
Здравейте!
Включвам се във вашата тема с въпрос- приемам пробиотик Лактофлор, но в момента нямам възможност да го държа в хладилник или на студено. От около 4 дни е на стайна температура.
Въпроса ми е дали някой има информация, колко време остават бактериите живи, когато не се съхраняват в хладилник? Има ли смисъл сега да приемам пробиотика, ако бактериите не са активни?
Виж целия пост
# 211
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed
Виж целия пост
# 212
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed
Всеки пробиотик , който съдържа бифидобактерии би трябвало да лекува запек и лениви черва. Аз от години пия Протексин баланс точно заради запека. Ако 2 седмици не изпия нито една капсула, запека отново е налице. Но трябва да се има предвид, че на опаковката е написана максимално допустимата доза, до която е най-добре да не се стига, защото лесно се получава предозиране. При запек е важно и да се яде повече сурова храна и по-малко преработена.
Виж целия пост
# 213
Всеки пробиотик , който съдържа бифидобактерии би трябвало да лекува запек и лениви черва. Аз от години пия Протексин баланс точно заради запека. Ако 2 седмици не изпия нито една капсула, запека отново е налице. Но трябва да се има предвид, че на опаковката е написана максимално допустимата доза, до която е най-добре да не се стига, защото лесно се получава предозиране. При запек е важно и да се яде повече сурова храна и по-малко преработена.

Напълно си права Инера, при проблеми с храносмилането е да се пие профдилактично пробиотици и то в комбинация с ябълка поне по 2 на ден и салата от прясно зеле.
И моя позната се оправи с нашите пробиотици и 1литър алое вера, но след около 6месеца , отново проблема се появи.
Виж целия пост
# 214
Здравейте,
след като прочетох всички 15 страници по темата не успях да намеря информация за продукта, който ме интересува. От извесно време пия пробиотик LBB на фирма Bouroff. Примемам ги с цел възстановяване на микрочревната флора след процедури по хидроколон терапия. Някой пробвал ли ги е, защото ме притеснява, че ако препарата не е качествен, ще си докарам още по-големи главаболия от преди колон терапията.
Макар и да няма активност по темата от 1 година, силно се надявам някой да забележи моя призив за помощ.
Виж целия пост
# 215
Xtazzi, може да запитате и в тази тема за интересуващите ви пробиотици:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=349656.0

Извинявай!
Виж целия пост
# 216
здравейте искам някакъв пробиотик да ми препоръчате за лечение на запек, благодаря много ако някой се отзове.. има много изписани в темата но съм в чуденка какво и кое да си взема моля за помощ в избора.. Embarassed

Хубав пробиотик в комбинация с фибри прави чудеса. Аз имам от малка такива проблеми и всяка сутрин си забърквам каша от домашно кисело мляко с фибри и овесени трици. Полезно, безвредно, става на вкус и забравих за проблема. 2-3 пъти годишно взимам и пробиотик и всичко е О.К.
Виж целия пост
# 217
А някой да е ползвал Ентерофлорид ?

http://evkoma.com/enteroflorid/
Виж целия пост
# 218
Здравейте, събуждам темата. Изчетох доста информация из нета и тъй като напоследък имам доста проблеми с повтарящи се влагалищни инфекции, реших да закупя пробиотици. Става въпрос за Women`s Multi Probiotic, като щамове влизат и тези,които нормално играят роля за влагалището. Въпросът ми е дали някой ги е използвал и какви отзиви има. Доста са скъпи, но сметнах, че трябва да опитам - така или иначе непрекъснато купувам лекарства за тези инфекции Sad
Благодаря
Виж целия пост
# 219
Има български-пробиен фемифлора.Пила съм пробиен гастро и съм супер доволна!
Виж целия пост
# 220
Става въпрос за Women`s Multi Probiotic, като щамове влизат и тези,които нормално играят роля за влагалището.
До голяма степен съдржанието на посочения продукт съвпада с това на Биолкулт http://bio-kult.bg/bio-kult
Отделно има вагинални пробиотици - Лактажин
Виж целия пост
# 221
Ако се слагат антибиотични капки в носа, например Тобрекс, при хрема, пак ли трябва да се пие пробиотик или не е нужен
Виж целия пост
# 222
Антибиотик се слага при бактериална инфекция.Хремата не е такава.Не е и доказан никакъв ефект при капането на капки за очи в нос,уши и други лигавици,освен може би алергии.
Виж целия пост
# 223
здравейте
аз бих искала да споделя мойте впечатления от пробиотика симфония ройтери,който ми го препоръча лакарят ми . Имах доста сериозни проблеми със стомашно чревния баланс, и съм пробвала доста пробитици,но беше без ефект. Над една година се борих с този проблем ,но от както ползвах симфония ройтери ,освен че ми нормализира чревния баланс има и страхотен вкус на ягода ,като допълнение за хората който се хранят здравословно е без захари , подсладен е със стевия.препоръчвам го на всички
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия