Колко часа прекарва вашето дете на вън в студеното време?

  • 2 404
  • 72
От както застудя нашата градинка опустя и ми е интересно как е при вас.Аз извеждам дъщерями (1г и 6 месеца) два пъти на ден ,сутрин от 10 до 12 като през това време взимаме и храната и слетобед  от 15 до 16 и 30.Интересно ми е къде изчезнаха всички деца на нашата възраст .
Виж целия пост
# 1
На мен ми е студено и не излизаме. В почивните дни мъжа ми я извежда за по 1-2 часа.
Виж целия пост
# 2
Миналата зима, когато Дани беше на 2-3 месеца, бяхме навън за около 40-50мин. , но сега вече стоим навън 1-1,30 ако много студено.
Виж целия пост
# 3
@rumpy,  моя син на възрастта на детето ти излизаше толкова колкото и твоето дете, така, че спокойно, нека другите да не си излизат
щом се кеи детето ти проблем няма
и аз съм зъзнала в студа, но за сметка на това пък сина ми е достатъчо кален

зареждаш се с повечко търпение, че си е скука като няма никой или един дискмен и кутия цигари /ако пушиш/ - това е

 Grinning
Виж целия пост
# 4
Откакто стана на две седмици, всеки ден я извеждах навън за по 2 часа, независимо от температурите /и при минус 9 градуса спеше чудесно/. На мен, разбира се, ми беше студено, и трамбовах квартала - хем за сгрявка, хем за "гимнастика" след раждането, но най-вече защото Мариела спеше само навън, та два часа си откарвахме по студовете.

Сега ходя на работа, но Мариела пак излиза с баба си навън по 2-3 пъти на ден, най-дългата разходка сигурно е към 1:30-2 часа, другите са по 15-30 минутки - взависимост от настроението й и режима й за храна и сън.
Не излизат само ако вали дъжд/сняг или ако има гъста мъгла. За нулеви и минусови температури си има космонавтче и ботушки.  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Откакто излизаме на разходки(от около 20-я ден)сме почти винаги за по3-4 часа.Лятото сме излизали към 11 и се прибирахме в 19-20ч.Сега ,като е по-къс деня и по-хладно от12-13ч до към 17.
Виж целия пост
# 6
Ако е много студено-1 час.А иначе по два часа на обяд.
Виж целия пост
# 7
Всеки ден различно от1-4 часа сме навън зареждаме се с храна и обикаляме улиците.
Виж целия пост
# 8
Голямата ми дъщеря е зимно бебе. От десетия и ден сме си навън за по колкото издържим:) Стига да не е мъгливо, да не духа прекалено силно и да не е -20 скитахме поне по 2 часа:)
Виж целия пост
# 9
Аз извеждам дъщерями (1г и 6 месеца) два пъти на ден ,сутрин от 10 до 12 като през това време взимаме и храната и слетобед  от 15 до 16 и 30.Интересно ми е къде изчезнаха всички деца на нашата възраст .

И нашия режим е такъв! И аз се чудя къде се изпокриха всички!  Confused
Виж целия пост
# 10
Миналата зима като си стоеше кротко в количката на завет стояхме по 1-2-3 часа.Сега обаче като и премръзнат бузите и ръцете за около час и се прибираме
Виж целия пост
# 11
Ние май не спадаме към възрастовата категория, но пък изглежда сме по-издръжливи от каките и батковците в квартала, защото стоим на вън по 2 часа и половина, а ако има слънце и по повече !   newsm10
Виж целия пост
# 12
ООО, трябва камъни да валят за да не излезем Mr. Green Ако не изведа дъщеря си- в къщи става Бейруд. Студ не студ излизаме и сигурно се събират 2-3часа. Все пак наблюдавам малката комфортно ли й е. Ако мрънка я прибирам, разбира се. Naughty
Виж целия пост
# 13
Ако пе4е слънце и не е много студено излизаме, но иначе си стоим в нас. Хич нямам намерение да зъзна в студа,  има и други начини за каляване... То пък като го увиеш цялото в одеала и сложиш найлоново покривало - страшно каляване.
Виж целия пост
# 14
Средно си правим по 4 часа в парка.Но Никола е свикнал да излиза всеки ден и не мога,а и не искам да го лишавам от това удоволствие:)Лятото излизахме в 9 сутринта и се прибирахме в 20ч.Simple SmileСега сме по-споко:)
Виж целия пост
# 15
По принцип излизаме около 10,30 сутринта и се прибираме около 13 за обяд. Другият вариант е да излезем към 13,30 и да се приберем около16, даже и по- рано, защото в Бургас по това време често пада мъгла- а аз не изкарвам детенце на влажно време. Студът не ме притеснява, но влагата е кофти, още повече че в Бургас астмата е много разпространено заболяване сред децата.
Виж целия пост
# 16
 cold

Ако е студено не излиза изобщо (на 14 месеца сме).

АКо излезем, то е колко 30 мин. На два пъти.

Но ако има слънце повече излизаме, дори да е под нулата, да наваксаме.
Виж целия пост
# 17
Хич нямам намерение да зъзна в студа,  има и други начини за каляване... То пък като го увиеш цялото в одеала и сложиш найлоново покривало - страшно каляване.
И аз така мисля. Но...при по-големите деца излизанията в студа се налагат, защото те дават зор Sick Била съм с 39С температура и пак трябваше да я извеждам, иначе ме побърква. Иначе ако кротува с удоволствие ще си гледам ТВ на топличко. Ей, най ми тежи да я извеждам в неделя. Всеки се сврял в къщи, аз маам Crazy
Виж целия пост
# 18
Вече е голям и директно отива до входната врата и почва да блъска по нея #Crazy Познайте, ако е лошо времето/мъгла или дъжд или силен вятър/, как го удържам в къщи Rolling Eyes Само да видим малко слънце и духваме - грабваме манджите и сме поне 2 часа навън да трамбоваме центъра Mr. Green
Виж целия пост
# 19
сутрин като стане време да си вземеме храната излизаме за около час - час и половина преди да я вземем и толкова. рядко се случва да я извеждам и след обяд. не че е толкова студено, но много ме мързи да я обличам с всичките дрехи, подходящи за зимата.  Embarassed
Виж целия пост
# 20
Хич нямам намерение да зъзна в студа,  има и други начини за каляване... То пък като го увиеш цялото в одеала и сложиш найлоново покривало - страшно каляване.
И аз така мисля. Но...при по-големите деца излизанията в студа се налагат, защото те дават зор Sick Била съм с 39С температура и пак трябваше да я извеждам, иначе ме побърква. Иначе ако кротува с удоволствие ще си гледам ТВ на топличко. Ей, най ми тежи да я извеждам в неделя. Всеки се сврял в къщи, аз маам Crazy

Мдааа - възраста на детето има голямо значение. Ако малкта си щапука наоколо и си играе - ще я вадя редовно. Ама да ми спи в количката завита през глава, а на мен да ми вкученясват сополите.... няма начин Mr. Green
Виж целия пост
# 21
Мдааа - възраста на детето има голямо значение. Ако малкта си щапука наоколо и си играе - ще я вадя редовно. Ама да ми спи в количката завита през глава, а на мен да ми вкученясват сополите.... няма начин Mr. Green
Щях да го извеждам много повече и за по-дълго ако си спеше кротко в количката а не щъпуркаше около мен.  Щъпуркането ни представлява газене във всичко по-интересно като изгнила трева, гьол, купчинка сняг или кучешко л... След което или той се уморява и иска да го гушна или го гушвам по принуда но и в двата случая якето ми е омазано от ботушите му а като се приберем се оказва че е омазано и собственото му яке и то до качулката.
Иначе по темата, излизаме към 10.30 сутринта, поиграваме насам-натам в мръсотията и отиваме да си вземем храната от кухнята. Храним се някъде навън, той в количката а аз зъзнеща на крайчето на някоя пейка. После обикаляме за да напазаруваме и пак да поиграем и се прибираме към 2 а понякога и 3 часа (в зависимост от времето). Повече не излизаме освен ако не е много топло и не е изсъхнало резервното ни яке от предния ден.
Виж целия пост
# 22
Откакто направи две седмици,не пропускам ден(с изключение на мъгли,дъждове ,снегове). Навън сме по 3,4 часа.Не ми е скучно.Напротив,кръстосвам града на бързи обороти(а в упътването на количката на малката пише,че не била направена за състезателни цели...) и ми е голям кеф. Пък и във форма ще вляза по-скоро ,като се движа,понеже нямам намерение да си ограничавам храната!  Mr. Green
Виж целия пост
# 23
Всеки ден сме навън по 2-3 часа.Студа не ни плаши Mr. Green
Виж целия пост
# 24
От както застудя нашата градинка опустя и ми е интересно как е при вас.Аз извеждам дъщерями (1г и 6 месеца) два пъти на ден ,сутрин от 10 до 12 като през това време взимаме и храната и слетобед  от 15 до 16 и 30.Интересно ми е къде изчезнаха всички деца на нашата възраст .

Заспали са зимен сън! WinkИ аз така се питам-застудее малко и всички се изпокрият,сами си ходим на разходки.Поне няма опашка пред люлките WinkИмаме едно другарче само-то излиза като нас-винаги когато може.Въобще не става въпрос за каляване тук,а за разнообразието и за възможността да поиграе,да се пързаля или на люлките малко...да направим снежен човек,да се пързаля с шейната/ей,няма ли да завали вече сняг!!!/
Виж целия пост
# 25
От 13 до към 16 часа, когато съвсем застудее и ръцете ми замръзнат.
Но другарчето ни по разходки е навън от 10 сутринта и стоят до края с нас.
Виж целия пост
# 26
Излизаме между 11 и 12:30, като отиваме до кухнята, където поиграва с децата. Нямам против да излизаме и повече студа не е проблем, честно казано, като беше малко бебе седяхме на минус 5 градуса цееели часове, но тогава беше лесно - тя си седи/спи в количката, а сега се джапа в калта, локвите, снега, маже се с какво ли не и разходката е кошмар, а в количката не и се седи, така че нямам особен избор.
Виж целия пост
# 27
От 10 дена почти не излизаме Cry...първо беше много болна, а после като започнаха едни мъгли в нашия град - Ужас Sick...чакаме малко от малко да се пооправи времето, че и на двете ни писна да висим вкъщи
Виж целия пост
# 28
Час-два най-много
Виж целия пост
# 29
Миналата година, когато беше на 8-9 месеца изкарвахме на вън от 12-17 часа, ама той си спинкаше в количката. Сега вече не иска да спи в количката, затова излиза сутрин от към 10.30 - 12.30 с едната баба  и следобед от 16.00-17.30 -с другата, защото мама е на работа Sad.
Виж целия пост
# 30
Излизаме всеки ден независимо дали има слънце или не! Пропускаме само, когато има гъста мъгла или дъжд.
Сега като е по-студенко изкарваме по четири часа всякак!
Наистина интересно е, че откакто се позастуди и хората изчезнаха, но всеки си преценя сам.

Поздрави Wink
Виж целия пост
# 31
Ако е студено- сутрин 1 час и следобед към 17 пак толкова.
Виж целия пост
# 32
Ние сме на 5м. Излизаме към 12.30 - 13.00 и се прибираме към 16.00. Някой път правим и сутрешна разходка. Но наистина са малко разхождащите се майки с деца Cry
Виж целия пост
# 33
Ние излизаме към 12 докъм 16 часа всеки ден.Ако вали или рами отиваме до женския пазар и се разходиме малко из квартала  и се прибираме.Няколко пъти сме пропускали вънка защото или е валяло или мен ме е мързяла.ДАже в събота го проспахме двете хубавото време.Така ме хвана яд като видях към 16 часа какво е че чак ми идеше да  #2gunfire smile3511 smile3511,а ние след 16.30 не излизаме защото като се стъмни може някой простак да ни отнесе.
Виж целия пост
# 34
Синът ми е на 7 месеца и не излизаме само ако вали. Иначе всеки ден ходим да си взимаме баткото от училище в 16.00 ч., студ не студ, и се прибараме след 17.00, а ако е слънчево, излизаме още от 14.00. Обаче и вкъщи не издържам цял ден, че обичаме много на ръчички  Hug
Виж целия пост
# 35
И ние излизаме винаги когато не вали,няма мъгла и не е твърде студено.Зарязвам готвене,чистене и т.н. и излизаме от 13.00 до към 16.30  Hug
Виж целия пост
# 36
Ние излизаме в 11 и се прибираме в 12, като преди това сме взели храната от млечната кухня. След обяда си поспива и към 15-15.30 като закуси излизаме за 1 час. Понякога ако е по слънчево или не е чак толкова студено и повеко се застояваме. Сега чакаме да завали хубав сняг, че да ходим по пързалки....
Виж целия пост
# 37
Около 4-5 часа дневно.Изкарвам я 2 пъти-сутрин и следобед.Ако е много студено-по 3-4 часа.Само когато вали дъжд не я изкарвам.
Виж целия пост
# 38
Студено , не студено, всеки ден е навън...Или спи 1-1.5 часа на балкона или е с количката в градинката...Събота и неделя с нас на разходка из София поне 2-3 часа....
Виж целия пост
# 39
cold

Ако е студено не излиза изобщо (на 14 месеца сме).

АКо излезем, то е колко 30 мин. На два пъти.

Но ако има слънце повече излизаме, дори да е под нулата, да наваксаме.

Точно така е и при нас.
Виж целия пост
# 40
Излизаме веднъж на ден - към 11. В зависимост от времето от половин до два часа.  След обед спим до много късно и не остава време за разходка. Но сутрешното излизане си е правило, даже и мама да я мързи малко. Laughing Старая се Ники да се движи, когато сме на вън. Избягвам дългите разходки с количка.
Виж целия пост
# 41
Дъщеря ми е на 5 месеци и излизаме всеки ден по 1 час, защото ако не се надиша чист въздух няма спане. Cry
Виж целия пост
# 42
Всеки ден излизаме стига да не вали, да не духа силен вятър и да няма мъгла. Предиобед по час и половина, следобед поне час се разхождаме навън. Но наистина напоследък градинките опустяха. Confused
Виж целия пост
# 43
Ако пе4е слънце и не е много студено излизаме, но иначе си стоим в нас. Хич нямам намерение да зъзна в студа,  има и други начини за каляване... То пък като го увиеш цялото в одеала и сложиш найлоново покривало - страшно каляване.

И аз така мисля
Виж целия пост
# 44
Приблизително 1-2 часа.
Виж целия пост
# 45
....От както застудя нашата градинка опустя и ми е интересно как е при вас.Аз извеждам дъщерями (1г и 6 месеца) два пъти на ден ,сутрин от 10 до 12 като през това време взимаме и храната и слетобед  от 15 до 16 и 30.Интересно ми е къде изчезнаха всички деца на нашата възраст ...
И ние сме на същият режим.
Виж целия пост
# 46
Май повечето извеждаме децата и за това си мисля ,ако някой живее в центъра да си направим среща.Аз живея срещу  Университета и ако има желаещи само свиркайте. Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 47
Всеки ден излизаме по 1-2 пъти в Южния парк (освен ако не вали или не духа силен вятър), прекарваме общо 3-4 часа навън, но е добре опакован в количката, аз също  Wink
Не съм забелязала сериозен спад в броя на количките с бебоци и малките дечица в парка обаче!
Виж целия пост
# 48
И ние сме от всекидневно излизащите. Скука или не, студ или не - навън докато не ми втръсне или не се изнервя. Обикновено излизаме двуразово - и сутрин и следобяд, макар че спим до късно... При всички случаи ни се събират поне по 2-3 часа навън в студа.

Приятни разходки на всички!
Виж целия пост
# 49
около 3-4 часа на ден, като следобед задължително таня спи навън
дъждобрана го слагам само, ако наистина вали
Виж целия пост
# 50
 Разхождаме се по няколко часа. Под един час не съм имала разходка откакто стана на 3 седмици.  Общо взето стоим навън докато не ми стане студено.
Виж целия пост
# 51
Всеки ден по 3-4 часа,независимо от времето.Само гледам да не вали и даа не е много мъгливо
Виж целия пост
# 52

и аз съм зъзнала в студа, но за сметка на това пък сина ми е достатъчо кален

зареждаш се с повечко търпение, че си е скука като няма никой или един дискмен и кутия цигари /ако пушиш/ - това е

 Grinning

и аз съм на този принцип - важното е детето да е навън , а не цял ден между 4 стени със застоял въздух.

Нали градим имунитета му! А това е един от факторите ,които го изграждат! Престъпление е да не извеждаш детето си ,щото не ти е кеф , щото ти е студено , щото те мързи , щото..........

на мен не ми е студено - много ходя , а така и на двамата ни е интересно. А за скуката-  цигарите наистина си  вървят Wink

По принцип най-малко за час сме на вън , а ако е меко времето много повече Wink
Виж целия пост
# 53
Дъщеря ми е родена септември 2002г.Цяла зима сме били навън.Дори и да вали сняг я кърмих без проблем и тя си спеше спокойно.Понеже е с трета сливица студеният въздух и помагаше да диша по-лесно.На следващата година вече не пишаше на гащите и ми се налагаше да свалям по няколко пъти космонавта,за да пиша и дори и в сняг и вятър не изтина.Започна да боледува след като тръгна на ясла,но тогава засилихме бабините рецепти и го преодоля този период.Иначе в цецият квартал знаеха червените и бузи.Шал на устата също не съм слагала,а само на вратлето.
Виж целия пост
# 54
Не знам как става тая работа и как да направя така, че да излизаме по два пъти на ден наъвн  Embarassed Иска ми се, но като нахраня Алекс на обяд и го слагам да спи - той спи до 16 - 16. 30 и после за кога да излизаме?!? Иначе преди обяд излизаме към 10 - 10.30 - 11 - в зависимост от времето и кога успея да се приготвя, взимаме си храната от кухнята, мотаем се малко и се прибираме. Общо взето средно по около 1 ч. на ден, понякога повече, друг път - по-малко. Не излизаме като вали, като има мъгла и като е болен.
Виж целия пост
# 55
Ами... newsm78 колкото мога аз да издържа...ако е добре облечен,естествено Peace
Виж целия пост
# 56
от втората седмица излизаме всеки ден до момента в зависимост от времето от половин час до два часа
Виж целия пост
# 57
Шал на устата също не съм слагала,а само на вратлето.

то кое ли дете обича  Wink иди ги накарай Grinning
Виж целия пост
# 58
около 1 час сме навън между 12-13 ч.
Шал не слагам на устата.
Виж целия пост
# 59
Престъпление е да не извеждаш детето си ,щото не ти е кеф , щото ти е студено , щото те мързи , щото..........


Малеее, значи трябва да ме арестуват тогава, и по 3-те точки съм за затвора Twisted Evil
Виж целия пост
# 60

Престъпление е да не извеждаш детето си ,щото не ти е кеф , щото ти е студено , щото те мързи , щото..........

E, 4ak пък...  Rolling Eyes
Ущърб да, но престъпление!

Престъпление е да не се знае закона на Ом!     Очителката ми по физика.
Виж целия пост
# 61
"Всички сме за затворааааа ....."
"Черно фередже"  Joy
Виж целия пост
# 62
Ами ние сме навън от 11 сутринта до 17 следобед, като се прибираме само да се накърмим по някое време и после пак.
Колкото повече-толкова по-добре  Laughing
А и Жорко така хубаво спи навън.
Лошо ще е като стане съвсем студено - тогава какво ли ще правим  newsm78
Виж целия пост
# 63
Откакто излизаме на разходки(от около 20-я ден)сме почти винаги за по3-4 часа.Лятото сме излизали към 11 и се прибирахме в 19-20ч.Сега ,като е по-къс деня и по-хладно от12-13ч до към 17.
Точно така правим и ние Grinning Ако не изляза няма съъъънннн. Вкъщи спи максимум 20 минути. Навън го откарва и до 3 часа, че си изпуска и ядене, и всичко Wink
Виж целия пост
# 64
От един до 3-4 часа.Зависи оттова кога трябва да папаме.
Излизаме обикновенно ранния слетобед.
Виж целия пост
# 65
Всеки ден излизаме на обед по 1.5 - 2 ч,независимо колко е студено,стига само да не вали.А понякога и сутрин и следобед.
Виж целия пост
# 66
Миналата зима стояхме навън по няколко часа - сутрин и следобед - почти си спеше навън, но сега като е по-голянм и беснее  Rolling Eyes излизаме за 1,5-2,5 ч. докато замръзне или се накаля и намокри хубаво  #Crazy
Май само в мъгла и в силен дъжд не излизаме, иначе независимо от Т - вън, че в къщи полудява ако не излезе  Joy и скимти на вратата като кученце  hahaha
Виж целия пост
# 67
Аз извеждам малкия за по 1 час или час и половина, ако е по-хубаво времето.
Виж целия пост
# 68
Гледам да го извеждам всеки ден, защото като беше на 10 дни и направи задушаване от запушване на на носа (вътрешен канал) и тогава лекарят каза, че е задължително всекидневното дишане на не чак толкова чистия Софииски въздух  Confused Не го извеждам само когато има температура или  е под минус 15 градуса Mr. Green Много съм зиморничава, а напоследък ме мързи, но съм се наплашила явно и нямам спирачки...А и той реве за навън и ако не тръгна на секундата отваря вратата и тръгва сам Hug
Виж целия пост
# 69
АЛИСИА иска почти рез целия ден да е на вън, но ...
Излиза от 10:00 до към 12:30 часа, дядо и баба я водят в парка, за да играе. Връща се недоиграла и продължава около половин час на двора.
След обяд /като се наспи/ още два часа, а понякога и вечерно време около 19:30 часа иска отново да излиза. Някой от нас става и я извежда да се разходи в тъмното по улицата.
А най-интересна е след като се прибере от разходка, доволна с гооооляма усмивка съобщава, че е била на разходка. Laughing
Виж целия пост
# 70
Около 2 часа, за да вземем храната и това е. Следобяд с колата и тати ходим на гости.
Виж целия пост
# 71
"Всички сме за затворааааа ....."
"Черно фередже"  Joy

много забавно, Wink ама май само на 2-3 -ма им е забавно( толкова са не извеждащите децата си) Wink

Престъпление е да не извеждаш детето си ,щото не ти е кеф , щото ти е студено , щото те мързи , щото..........


Малеее, значи трябва да ме арестуват тогава, и по 3-те точки съм за затвора Twisted Evil


да, щото причините са много тъпи и егоистични!
Виж целия пост
# 72
Съчетаваме вземането на храната от кухнята с разходката и така около час, час и половина преди обед сме навън. А следобедната разходка зависи от това  кога се е събудил Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия