ИЗСЛЕДВАНЕ НА ХОРМОНИ-3 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 69 458
  • 741
Понеже старата тема е вече заключена, а от тази тема винаги има нужда, правя нова.
Надявам се да не ми се карате  Peace

Стари теми
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388435.0 - Тема 1
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=521302.0 - Тема 2


 
Виж целия пост
# 1
За мен е полезна тази темичка, още повече, че смятам скоро да си проверявам нивата на хормоните. Благодаря, rendence   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз на 20 юни ще правя изследване... Sad
Виж целия пост
# 3
запис и от мен  Peace
Виж целия пост
# 4
Хайде първа да се запиша в новата тема с моите резултати. Grinning Правени са на 4 ден.

ФСХ - 5.08    референтни граници ф-3.5-12.5
ЛХ    - 4.69                                        ф-2.4-12.6
Естрадиол - 212.4                            ф-90.1-716
Тестостерон - 1.20                           жени-0.22-2.90
Пролактин - 322                               29.54-514

Учудена съм от резултата на пролактина, тъй като не беше спазено нито едно от условията за изследването му. Лекарката ме изпрати директно от кабинета й в лабораторията следобед, след като бях чакала почти 3 часа. Май ще трябва пак да го изследвам, нали?
Виж целия пост
# 5
Запис и от мен

Аз до сега съм изследвала само ТСХ , ТАТ , МАТ и пролактин , само пролактинът беше в норма , диагносцираха ми хашимото.

Утре съм на ново изследване на ТСХ, точно трети ден от цикъл ми е, кои други хормони трябва да изследвам ? Попитах лекаря ми , а той каза , че щом всеки месец си имам ову и фоликула се пука, нямам нужда от други изследвания. (всеки месец ходя на фоликуметрия)Аз обаче не съм на това мнение.Въпросът ми е с кои да започна , тъй като нямам финансовата възножност да направя всички изведнъж. 
Виж целия пост
# 6
Фогата надявам се някой по-компетентен да се включи - на мен резултатите ти ми изглеждат ОК

Niq_23 ТСХ , ТАТ , МАТ до колкото ми е известно се правят в чист ден (без кървене), а на 3-ти можеш да направиш Prolactin, LH, FSH, Estradiol, Testosteron
Не знам от къде си, но ако ще ги правиш в Цибалаб - пакетът от горните 5 хормона се казва Лейди+ мисля , че е 60 - 65 лева
А на 7 ден след О, можеш да пуснеш Progesteron
Виж целия пост
# 7
Хайде първа да се запиша в новата тема с моите резултати. Grinning Правени са на 4 ден.

ФСХ - 5.08    референтни граници ф-3.5-12.5
ЛХ    - 4.69                                        ф-2.4-12.6
Естрадиол - 212.4                            ф-90.1-716
Тестостерон - 1.20                           жени-0.22-2.90
Пролактин - 322                               29.54-514

Учудена съм от резултата на пролактина, тъй като не беше спазено нито едно от условията за изследването му. Лекарката ме изпрати директно от кабинета й в лабораторията следобед, след като бях чакала почти 3 часа. Май ще трябва пак да го изследвам, нали?
Добре са
Виж целия пост
# 8
Фогата надявам се някой по-компетентен да се включи - на мен резултатите ти ми изглеждат ОК

Niq_23 ТСХ , ТАТ , МАТ до колкото ми е известно се правят в чист ден (без кървене), а на 3-ти можеш да направиш Prolactin, LH, FSH, Estradiol, Testosteron
Не знам от къде си, но ако ще ги правиш в Цибалаб - пакетът от горните 5 хормона се казва Лейди+ мисля , че е 60 - 65 лева
А на 7 ден след О, можеш да пуснеш Progesteron


Само да вметна за прогестерона Simple Smile
На 7 ден след доказана О. /поне с тестове за О. + БТ/


ПП. Ако няма О. няма Прогестерон
Виж целия пост
# 9
denis_d, rendence , благодаря за отгорорите момичета  Hug

Не пуснах друго освен ТСХ , защото много скъпичко щеше да ми излезе , а този месец нямам възможност , но другия ще пусна всичко както сте ми го написали.
Хубавка промоция си ми написала rendence , 5-те хормона за 60-65 ама не съм от София  Peace
Виж целия пост
# 10
Мнение за тези резултати PeaceПравени са на 3 ден!
FSH   10.80   (фоликуларна фаза - 3.85 - 8.78 mIU/ml)
      (овулация – 4.54 - 22.51 mIU/ml)
      (лутеална фаза – 1.79 - 5.12 mIU/ml)
      (постменопауза – 16.74 - 113.59 mIU/ml)
LH     2.31   (фоликуларна фаза – 2.12 - 10.89 mIU/ml)
      (овулация – 19.18 - 103.3 mIU/ml)
      (лутеална фаза – 1.20 - 12.86 mIU/ml)
      (постменопауза -10.87 - 58.64 mIU/ml)
Estradiol (E2)   61.00   (ранна фоликуларна фаза -24 - 114 pg/ml)
      (овулация – 62 - 534 pg/ml)
      (лутеална фаза – 80 - 273 pg/ml)
Prolactin   12.59   (3.34 - 26.72 ng/ml)

Виж целия пост
# 11
И аз се записвам да следя, че чакам цикъл след кюретаж и ще пускам и аз.  Peace


Виж целия пост
# 12
Момичета, как мислите колко време след бременност е добре да си пусна хормонални изследвания?
Виж целия пост
# 13
Здравеите,

Мислq да изследвам на 3 ден от цикъла пролактин и щитовидна жлеза.Може ли едновремено да се пуснат?Ако не на кой ден се пускат за щитовидна жлеза?

Благодарq
Виж целия пост
# 14
Здравеите,

Мислq да изследвам на 3 ден от цикъла пролактин и щитовидна жлеза.Може ли едновремено да се пуснат?Ако не на кой ден се пускат за щитовидна жлеза?

Благодарq

Пролактина е ок на 3 ден, но за щитовидната жлеза и хубаво да се изследват в чист ден - без менструация

Kambichka не мога да ти помогна, надявям се Денис или някое друго от разбиращите момичета да се включи на помощ  Peace Blush

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия