Коледа 2011 - тема 2

  • 113 035
  • 740
# 300
Umbra много, много благодаря за отговора  Hug . Значи спокойно да започвам подготовка и пазаруване на съставките и от другата събота се развихрям в кухнята  Laughing
Виж целия пост
# 301
mini, страхотно изглеждат!
Джемма, ти твоите щолени само в стреч фолио ли ги опаковаш? Аз моите само в алуминиево ги опаковам, нещо да не бъркам?

Аз направих, моите Коледни сладки-меденки. Луднах направо!  Shocked Нали е меко тестото и по-тънките части на формичките се деформират, въпреки, че го изстудявах. Ама всяка година така беснея де.  Laughing Иначе да похваля пка готовата смес за меденки от магазинчето на "Иван Асен". Много по-хубави станаха, отколкото само бахар, канела и карамфил да сложа.  Peace Като ги украся, ще показвам.
Виж целия пост
# 302
омайниче, приятно печене  Hug

Аз в момента правя италиански коледни бишкоти, да видим какво ще се получи, ако са хубави тези дни ще пусна рецептата.
Виж целия пост
# 303
Двойно шоколадови напукани снежни сладки:


Продукти:
1 и 1/2ч.ч брашно
3/4ч.ч неподсладено какао на прах
2ч.л бакпулвер
Щипка сол
1/2ч.ч масло
3/4ч.ч кафява захар
1/4ч.ч захар
2 яйца
1ч.л течна ванилия
1 и 1/4ч.ч шоколадов чипс или начупен на много малки парченца шоколад
Около 1ч.ч пудра захар, пресята

Приготвяне:
Пресейте брашното с какаото, бакпулвера и солта.
С миксер разбийте маслото със захарта до гладък крем.
Прибавете едно по едно яйцата и ванилията. Намалете оборотите на миксера и прибавете към масления крем сухата смес. Бъркайте докато се получи меко тесто. Прибамете шоколадовия чипс и объркайте докато се размеси добре с тестото.
Покрийте тестото с фолио и поставете в хладилника за 1 час.

Загрейте фурната до 180С(350Ф).
Покрийте две големи тави с хартия за печене.
Поставете пудрата захар в купа. Извадете тестото от хладилника. Взимайте по 1ч.л от тестото и оформете топчета. Топчетата оваляйте добре в пудрата захар и паставете върху хартията в тавата за печене, на около 4 см едно от друго.


рецептата не е моя, взех я от един страхотен форум, но е много хубава. Стават невероятни , а и са много лесни. Вече два пъти правя и свършват много бързо Blush

Виж целия пост
# 304
mini, страхотно изглеждат!
Джемма, ти твоите щолени само в стреч фолио ли ги опаковаш? Аз моите само в алуминиево ги опаковам, нещо да не бъркам?

Не, не бъркаш, а и нали си доволна от влажността им. Аз за първа годиан ги увивам в стреч, досега в алуминиево увивах. Peace Но хладилникът ми е no frost, a той много изсушава, та реших в стреч да е тази година. 
Виж целия пост
# 305
angelv, за твърдите подправки имаш три варианта - настъргване на дребно ренде, счукване в хаванче или смилане в кафемелачка или мелничка за черен пипер.

Например пръчиците канела аз ги стържа на твърде ренде, а после, ако трябва, ги счуквам още. Карамфилът става в мелничка за пипер, индийското орехче се стърже, звездовидния анасон го стържа и после счуквам. А за пропорциите -канелата и джинджифилът обикновено са най-голямо количество, а карамфилът, кардамонът и анасона по-малко, защото имат много силен аромат. Комбинацията е въпрос на вкус.

Umbra, много благодаря за съветите  Hug!
Виж целия пост
# 306

като стана дума вкъщи снощи за твърди подправки и мъжът ми извади от някъде една мнооого стара мелничка за подправки, която е била на баба му! изключително е интересна, решила съм да ползвам тази година.. сега ще я измия и приготвя и може да кача някоя снимка и тук, ако ви е интересно какво представлява!
Wink
Виж целия пост
# 307
На мен ще ми е интересно, jennie.to Simple Smile .
Виж целия пост
# 308
Umbra, немският плодов хляб колко късно може да се приготви, или по-скоро трябва да питам колко рано  Laughing че ръцете ме сърбят вече  Grinning
Виж целия пост
# 309
Любимата ми тема:)
Миналата година правих само джинджифиловите сладки. Станаха супер. Мисля тази година да направя повече неща. Още нямам смелост да се пробвам с щолен. Много се шашкам от използването на мая. Никога не знам кога е втасало тестото:))))
Може ли да ми кажете къде се намира това магазинче за подправки на Иван Асен? Последните години пазарувах от магазинчето на Три уши, но сега ми е малко далече.
Виж целия пост
# 310
И аз се включвам към тези, които не са правили щолен. Имам и един друг въпрос, често, когато меся нещо по рецепта, ми се налага да добавям допълнително брашно, защото иначе остава лепкаво и няма как да се замеси.аз ли нещо бъркам с месенето или е нормално?Може и да е глупав въпрос, но съм на 20 и от скоро тази област ме вълнува Simple Smile
Виж целия пост
# 311
... Иначе да похваля пка готовата смес за меденки от магазинчето на "Иван Асен". ...
Изпуснала съм, ако се е говорило по- рано за сместа от магазинчето. Моля да разкажеш, смес от подправки ли е това и
 какви подправки са включени.
Умбра, добра идея за стъргането на анасона на ренде Hug
А , между другото, бях разбрала, че в Карфур има всякакви смлени подправки, но в събота намерих само карамфил, от тези които ми трябват за сладките. Ще търся читава мелничка.
Виж целия пост
# 312
Различни видове смлени подправки,анасон,карамфил,звездовиден анасон, съм намирала по пазарите ,на сергиите със подправки.Това за Пв,но предполагам и по други градове ще има...

tinki_15 ,нормално е .Има разлика в яйцата,например  яйца L могат да са с различна големина...
Или мерките ,които ползваш ....все пак и чашите не са абсолютно еднакви.Също и брашната са с различна хигроскопичност ,и поемат повече или по-малко течност.
Тестото не би трябвало да ти лепне по ръцете,както и да не е много твърдо.Освен ако в рецептата не е изрично указано.


Виж целия пост
# 313
Краси благодаря ти. Права си затова, което казваш. Не се бях замисляла много, ама нали съм аматьор още. Скоро искам да направя ореховки, но още не съм измислила как и не съм намерила време Simple Smile КАТО направя ще се похваля Peace
Виж целия пост
# 314


Проба на ментово-шоколадовите бретцели на Ирина Купенска
Ама колко са вкусни само........  Crazy Мерси, Иринка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия