Грижи за косата - 89

  • 57 598
  • 744
# 735
a.l.e.n.a- Мерси за клипчето Simple Smile Аз преди само завивах косата около пресата и изчаквах, все едно е маша. Изпробвах този начин с премятането на косата през едната страна на пресата и издърпването - страхотен ефект! Преди това нанесох малко лак за коса.
Виж целия пост
# 736
Каква марка зехтин ползвате и какъв тип по-точно?
Виж целия пост
# 737
Аз ползвам на DEI ALMA EXTRA VIRGIN
Виж целия пост
# 738
Monini - италиански е-ЕXTRA VIRGIN
Виж целия пост
# 739
Аз всички маски с масла ги нанасям в корените,и после по дължините Peace Косата ми се омазнява на 2-3 дена,но не съм забелязала засилено/прекомерно омазняване заради маслата Wink Все пак,смятам,че полезните съставки трябва да проникнат в скалпа,и да подхранят косъма в дълбочина.
Виж целия пост
# 740
Наскоро точно по този повод за маслата писахме в темата,имах притеснения дали няма опасност от запушване на скалпа ако втривам масла в него,аз съм с бързоомазняваща се коса,но се оказа че няма такава опасност,дори много от момичетата споделиха че косата им е започнала да се омазнява малко по бавно,и съм напълно съгласна с казаното от  *Biskvitka*  че така се подхранва и корена,не само косъма Peace
Виж целия пост
# 741
Много е важно и какви точно масла се използват при маските, защото някои от тях имат и странични ефекти. Чувала съм, че много се използва масло от хининово дърво, но след продължително приложение се получава обратен ефект. Знам също, че масла, които съдържат ненаситен мастни киселини тоест Омега 3/6/9/7 особено 7 са много полезни при косопад.
Виж целия пост
# 742
Да разбира се че е така,но според мен прекаляването със всеки продукт води до обратен ефект,аз затова никога не ползвам на всяко миене едни и същи шампоани,маски и т.н.,гледам каквото и да използвам да го редувам Peace
Виж целия пост
# 743
Облепихата ,нарича се още ракитник, е богата именно на Омега 7.
Виж целия пост
# 744


Моля, заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Има добавена и анкета, може да използвате отговора си в нея за запис в темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия