Поредната акция за събиране на помощи

  • 10 814
  • 154
Майчета,хайде пак да помагаме Simple Smile

на 05.02,неделя ,от
11.30 до 12.30 в София ленд ще се събират изброените по-долу неща .
Ще видите и за къде.
Моля,не носете бебешко,пазете го още 2-3 седмици докато разнесем това което имаме.

ето и списъкът


Сега се събират дарения за

1.СОУ за деца с нарушено зрение “ Луи Брайл”,гр.София
В което се обучават 196 слепи и слабовиждащи деца на възраст от 5 до 18 години.

2.Помощно училище” Любен Каравелов”,гр.Перник
В което се обучават и живеят 60 деца с различни проблеми на възраст от 7 до 18 год.



Необходими вещи и помагала:

1.Дрехи
-спортни екипи-зимни и летни
-бельо
-дънки
-връхни дрехи
-тениски
-чорапи
-хавлии,кърпи-всякакви размери

2.Обувки-маратонки и гуменки,номера от 30 до 46.
3.Помагала
-цветни моливи
-флумастери
-маркири
-гумички
-сухо лепило
-острилки
-скицници,блокчето зо рисуване
-цветни хартии
-пластелин
-тетрадки
-ножици
-книжки за оцветяване
-темперни бои
-четки за рисуване
-престилки за готвене
-детски муз.инструменти
4.Играчки
-пластмасови плодове,зеленчуци ,животни
-бодливи топки
-звучащи играчки
-конструктор с големи части
-мозайки
-пъзели с букви
-касетки,сд-та с приказки и детски песни.

5.Козметика
-сапуни
-шампоани
-дезинфектанти
-дамски превръзки

Списъкът е съгласуван с директорите и учителите в училищата.
Умоляваме вещите да бъдат разделени и пакетирани по вид и надписани,за да бъде по-лесно разделено и сартирано дарението на две-за съотнетното училище.

Благодарим.




 
 
 
Виж целия пост
# 1
Възхищавам се на това, което правите. Въпреки това изниква един въпрос в мен- привличат ли се по някакъв начин и много заможните българи в подобни акции? Знам, че средностатестическият потребител тук не попада под този знаменател / много богат/, а все си мисля, че / доста имащите./ просто си пасуват.

Бях споменала на MардиГрас за начина, по-който тук събират помищи и е много ефективен. Застават на входа на магазини /супермаркети или тип книжарски и друго стоки/ Всеки влизащ получава лист с какво е необходимо / понякога самите организатори са направили торбички, които са по 5 евро, а друг път стоките са наредени в началото- винаги най-евтините продукти/. Като излизаш подаваш това, което си закупил. Намирам го за страхотен начин на дарение- не те задължава да ходиш някъде, обгръща различни слоеве на населението. както и подсеща хората да даряват. Може би има приложение и в България???

Успех на начинанието!   
Виж целия пост
# 2
Възхищавам се на това, което правите. Въпреки това изниква един въпрос в мен- привличат ли се по някакъв начин и много заможните българи в подобни акции? Знам, че средностатестическият потребител тук не попада под този знаменател / много богат/, а все си мисля, че / доста имащите./ просто си пасуват.

Бях споменала на MардиГрас за начина, по-който тук събират помищи и е много ефективен. Застават на входа на магазини /супермаркети или тип книжарски и друго стоки/ Всеки влизащ получава лист с какво е необходимо / понякога самите организатори са направили торбички, които са по 5 евро, а друг път стоките са наредени в началото- винаги най-евтините продукти/. Като излизаш подаваш това, което си закупил. Намирам го за страхотен начин на дарение- не те задължава да ходиш някъде, обгръща различни слоеве на населението. както и подсеща хората да даряват. Може би има приложение и в България???

как да ти кажа newsm78
между нас има всякакви хора.Вкл.такива,които искат инфо за домовете е сами помагат.Много хора помагат.
Българина е недоверчив и ако застанем по магазините и събирме пари не би ни помогнало определено.
Още градим доверие,а то се доказва бавно.Важното е,че много хора ни търсят и сами помагат с каквото могат Simple Smile
Успех на начинанието!   
Виж целия пост
# 3
Лавандулке, аз имам питане за "бебешкото".
Кога евентуално ще се събират бебочески дрешки?  bouquet
Виж целия пост
# 4
Роси, за дрехи ще задействам 2 мои познати  Simple Smile Иначе ще участвам предимно с помагала и евентуално козметика. Ще накупя каквото мога  Hug
Виж целия пост
# 5
Аз ще съм на ски тогава. Ако успея преди ските ще се включа в козметиката и ще ги дам на Роси.
Виж целия пост
# 6
Аз ще съм на ски тогава. Ако успея преди ските ще се включа в козметиката и ще ги дам на Роси.

И аз ще купя козметика със сигурност!!! И евентуално помагала и тетрадки, но за тях все още не съм сигурна на 100%! Rolling Eyes
Иначе ще доведа и други хора! Peace
Виж целия пост
# 7
ДОБАВЯМ КЪМ СЪБИРАНИТЕ НЕЩА ЗА АКЦИЯТА

Добавям какво събираме за майките сираци:

- храни за деца над 10 месеца - всякакви
- адаптирано мляко за бебе над 1 год.
- памперси - над 7 кг
- храна за майките: най-вече дълготрайни продукти, варива, консерви и т.н.
- гърне за Мишел

Очакваме в края на януари да се роди бебе в едно социално слабо семейство в провинцията (повече информация в нашата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=19205.690. Събираме всякакви неща за новородено бебе - каквото ви хрумне. Пишете ми, ако имате някакви въпроси.
Виж целия пост
# 8
Роси в момента в ТМаркет има годишна разпродажба и ако съберем амлко парички може да накупим доста неща.
Виж целия пост
# 9
Искам да питам дрехите нови ли трябва да са.С мъжа ми имаме много дрехи,които не носиме ,защото не са актуални или са демоде,но са носени,дали ще свършат работа?
Виж целия пост
# 10
Искам да питам дрехите нови ли трябва да са.С мъжа ми имаме много дрехи,които не носиме ,защото не са актуални или са демоде,но са носени,дали ще свършат работа?

не е нужно да са нови, а да са здрави и чисти.
Освен в училището за слепи ще се дадът и част от дрехите на слепи възрастни хора,така че няма проблем.
Виж целия пост
# 11
Лавандулке, аз имам питане за "бебешкото".
Кога евентуално ще се събират бебочески дрешки?  bouquet

бебешкно най-рано след месец Sad
Виж целия пост
# 12
Роси в момента в ТМаркет има годишна разпродажба и ако съберем амлко парички може да накупим доста неща.

kvo razprodavat????
az vlizah predi malko newsm78ma ne se zagledah Sad

a i tova sas sabiraneto na pari-koi shte gi sabira,ot kogo,...........da ti kaja chestno stava slojno Sad
Виж целия пост
# 13
Роси, преди време моята приятелка ми даде 2 чувала дрехи, но са от време оно както се казва. Много са стари, но повечето са нови дори с етикети. Ясно е, че младежите няма да носят такива дрехи, но мисля че ще свършат работа на дома за слепи възрастни хора. Ти какво ще кажеш ? Аз така и така ще дойда в София Ленд, но ми кажи дали да донеса и тях Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Роси, преди време моята приятелка ми даде 2 чувала дрехи, но са от време оно както се казва. Много са стари, но повечето са нови дори с етикети. Ясно е, че младежите няма да носят такива дрехи, но мисля че ще свършат работа на дома за слепи възрастни хора. Ти какво ще кажеш ? Аз така и така ще дойда в София Ленд, но ми кажи дали да донеса и тях Simple Smile

Донеси ги,но сложи надписи,че са за стари хора.Така ще ги прехвърлим директно за старите слепи хора.Да не ги умешаме с другите Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия