Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 5

  • 30 942
  • 761
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.

Полезна информация:

Тест за бременност – пръв приятел и съветник
Тест за бременност – още информация
Първи признаци на бременност
Защо закъснява менструацията, когато няма бременност?
Спешна контрацепция след секс
Яйчници и овулация

Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА    овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 1, Тема 2, Тема 3, Tema 4
Виж целия пост
# 1
запис от мен   bouquet
Виж целия пост
# 2
  animal037 smile3535  welcome



Шмати, ако днес наистина , чакаш да ти дойде, овулацията надали ти е била на 2ри-3ти...макар, че ако е била по-рано....не е изключено, но е много малко вероятно, поне теста щеше да покаже вече със сигурност, остава вероятността да си заченала на късната дата/аз например заченах с овулация на 17ти ден, по принцип си ми е стандартно на 14...но се случват всякакви измествания..../, но за да узнаеш дали е така, ще трябва да изчакаш.

Изчакай дата си за менструация, ако не ти дойде спази указанията за 1ва урина и направи пак тест  Peace.
Виж целия пост
# 3
Записче и от мен. Simple Smile
Ходих днес на доки, според него моя нередовен цикъл се е завърнал и мисли да го нормализираме с Дуфастон Simple Smile
Гуш на всички и приятна вечер!  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 4
Пънче  newsm51   love001  Благодаря,че направи новата тема за пореден път,и мнооого момичета които имат нужда от отговор ще го получат тук(въпреки че съм на друг етап вече...съм сигурна че по-нататък пак ще ми потрябва)  Hug  Hug  Hug
Виж целия пост
# 5
Запис и от мен!
Пънче, поздравления за чудесната тема smile3525  и дано бъде изпълнена с много положителни емоции и  preggo

Виж целия пост
# 6
Запис и от мен!
Пънче, поздравления за чудесната тема smile3525  и дано бъде изпълнена с много положителни емоции и  preggo



 newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 7
Момичетаааа пак ми дойде,минаха 11 дни от както ми свърши...много се шашнах..никога не ми се е случвало,никога не ми е пропускало,нито повтаряло.
Трябваше да ми дойде на 5.05 и ми дойде,но беше без болки,а при мен болките са адски,М беше по-кратка и доста по-различно от обикновено-по-слабо и цвета по-светло червен към кафеникав,след като ми свърши на 09.05 започнаха едни болки в яйчниците,миналата седмица си направих тест беше отрицателен,последния полов акт при който мъжа ми свърши в мен беше на 27.04 или иначе казано 1 ден след края на фертилните дни и ето,че снощи ми дойде отново...имам ли основание да мисля за "цветна бременност",много искаме детенце? По-късно днес бягам при гинеколога,но искам да съм наясно какво да очаквам?
Виж целия пост
# 8
От 24-ти април досега е минал почти един месец. Ако имаше бременност, тестът щеше да покаже в почти всички случаи.
Виж целия пост
# 9
От 24-ти април досега е минал почти един месец. Ако имаше бременност, тестът щеше да покаже в почти всички случаи.

Да така и аз съм си го мислила това,но нали знаете когато се правят опити за бебенце надеждата умира последна,но дано поне не е нищо сериозно!
Виж целия пост
# 10
Стискам ти палци, сподели после какво е станало.
Виж целия пост
# 11
Благодаря,Алексче...сега само се моля да не е нещо сериозно,може и от стрес да е,от октомври ми започнаха и държавни изпити,може и просто да ми идва в повече...много е объркваща цялата ситуация,криво ми е,че няма бебенце и този месец,криво ми е,че пак ми дойде и ми е притеснено...реших да изчакам да видим колко ще продължи М и другата седмица да ида на гинеколог и да ми направи пълни изследвания.
Виж целия пост
# 12
Благодаря за новата тема  bouquet
Виж целия пост
# 13
Момичета ,четох на много места като симптом болката в корема.Искам да попитам(до колкото може да се обясни) колко силна беше ,по целия корем или само в слабините?
Случва се нещо странно с мен.
Страшно ме боля корем преди около 3 дни вечерта,имах малко разстройство ,пих спазмалгон и ми мина болката,но корема ми постоянно къркори и го чувствам някак опънат.Освен това пишкам многоо често.В момента пия Дуфастон заради нередовен цикъл,теста ми преди 3 дни беше-.
Но болката в корема много ме притеснява  newsm78
Виж целия пост
# 14
Болка в корема плюс разстройство и къркорене говори по-скоро за стомашно-чревно неразположение.
Иначе при бременност болките в корема обикновено са като предменструалните (ако ги има).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия