Кога проходиха децата ви?

  • 4 998
  • 150
# 45
На десет месеца и половина направи първите си крачки, но стабилно проходи след около месец.

И при Мони беше така.
Виж целия пост
# 46
Дана проходи на 14мес 1/2, като след това и пролази.
Виж целия пост
# 47
Малко след година и 2 месеца. И тя след годинката не показваше никакви признаци, че има каквото и да било намерение да проходи, но сега обикаля цялата къща.  Simple Smile
Виж целия пост
# 48
на 12 месеца и 1/2

Виж целия пост
# 49
Обиколи хола няколко пъти сама на 10 месеца и 10 дни.
След десетина дни си ходеше стабилно.
Виж целия пост
# 50
На 11,5 месеца някъде проходи.
Виж целия пост
# 51
Щом навърши годинка,дъщеря ми направи първите си самостоятелни крачки,на 13 месеца вече ходеше стабилно Simple Smile
Виж целия пост
# 52
Маргарита проходи точно на една година - вечерта, когато празнувахме, направихме и прощапулник...  Mr. Green
Истината е, че тя смело крачеше и 1-2 месеца преди това, но самостоятелна стана около първия си юбилей.  Party
Виж целия пост
# 53
Около годинката вече можеше да ходи, но ужасно се страхуваше и само за ръчичка се водехме. Сама не искаше да направи и крачка. На 1,3г. се престраши.
Виж целия пост
# 54
Оги проходи броени дни преди да стане на 12 месеца.
Виж целия пост
# 55
Дъщеря ми проходи на 9 навършени месеца. Синът е вече на 10м, но предимно пълзи, изправя се и ходи по мебелите. Не върви сам, краката му още се огъват.
Гена, не се притеснявай. Според ортопедите, най-полезно за децата е да проходят между годинка и годинка и 2-3 месеца. Нека си попълзи, да му заякнат ставите. Пълзенето е много полезно.
Двигателно развитие на бебето
Нервно-психично развитие на бебето
Този последният е на английски, но същественото изречение в него е, че :
"Повечето бебета правят своите първи стъпки между 9-12 месеца, и докато навършат 14-15 месеца ходят добре. Въпреки това, не се тревожете, ако на вашето дете прохождането отнеме малко повече време. Много изключително нормални деца не прохождат преди да навършат 16-17 месеца"!
Developmental milestones: Walking
Виж целия пост
# 56
Митко проходи на 10.5 месеца.
Виж целия пост
# 57
Киси и Еси започнаха да ходят около 10-11 месеца, но не сами, а се държаха за нещо (ръка, стена, столове и т.н.) - бяха сравнително стабилни, но ги беше страх да се пуснат. Самостоятелно Криси тръгна на в началото на 15-тия месец, а Еси в края. Никога не съм ги насилвала да ходят, не съм ги слагала в проходилки и не съм ги учила как да го правят - няма здраво дете, което да не е проходило до 1 г. и 6 мес. Не бързай и не настоявай - всяко нещо с времето си.
Виж целия пост
# 58
една седмица след годинката
Виж целия пост
# 59
Проходи на 11 месеца.
Иван също си огъваше колената когато се опитвах да го държа за ръчичките до деня в който реши че може сам. Никога не е обичал да му помагам в ходенето, в момента който го хванех за ръчичките той клякаше и нервничеше
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия