Брекети - какви, къде, за колко? Тема 4

  • 132 204
  • 1 145
# 555
Eми,
ослепителна усмивка.  Peace
Виж целия пост
# 556
Благодаря chatNoir  Hug
Виж целия пост
# 557
змейковица, много добре вървиш  Hug не се съмнявам в резултата Simple Smile

emma.ly, честито и със здраве да се хилиш с новата си усмивка   bouquet много си права за времето..все едно вчера се чудих дали да слагам, а са минали почти две години откакто ги свалих  Shocked
Виж целия пост
# 558
emma.ly, честита ти прекрасна усмивка!  bouquet
Аз съм с дълбока захапка и продължавам с ластиците, макар че вече ми е почти на 100% наместена челюстта, но явно като за финал имам страхотно напрежение чак до врата и нагоре към главата Tired. Беше ми се отворило и леко разстояние между първият и вторият отгоре (така и не им научих номерата  Blush), но сега вече е почти затворено. Надявам се да ги сваля август, но ако не са готови, в краен случай декември. Толкова време вече ги търпя, не искам да избързвам.
Вие по колко време ги носихте, след като вече всичко си беше наместено, за да се задържи резултатът или веднага ги свалихте, след като се наместиха? newsm78
Виж целия пост
# 559
Аз след като смъкнах ластиците и всичко беше ОК, ги носих още 3 месеца  Peace
Виж целия пост
# 560
И аз бях с дълбока захапка - от поне месец и половина всичко е на 100% почти и ще ги нося още поне месец и половина като гледам...
Все още си нося един ластик през нощта, макар да няма нужда вече - нищо не чувствам като напрежение и опъване, защото е наместено и няма накъде да се мърдат. Ама гледам да не губя тренинг, че после и ритейнъри ще има  Sunglasses
Виж целия пост
# 561
Зъбите за които е захванато апаратчето, за преместване на кътниците, се клатели по думите на девойката. Нормално ли е?
Виж целия пост
# 562
Нормално е усещането за клатене при местещи се зъби  Peace
После отминава, не се притеснявайте  Hug
Виж целия пост
# 563
Благодаря за отговорите!  Hug
Значи ще се настройвам направо за декември, понеже при мен все още нещата не са готови със сигурност. Имам много силно напрежение в челюстите отстрани, направо откачам на моменти. #2gunfire Ама ще потърпя още малко.
Виж целия пост
# 564
Нормално е усещането за клатене при местещи се зъби  Peace
После отминава, не се притеснявайте  Hug
И аз така я успокоявам, ама то е паника голяма, все си мисли, че ще и изпопадат зъбите. Laughing
Виж целия пост
# 565
chatnoir, браво, че сте се усетили навреме за пендулума!
Стискам палци бързо да се придвижат зъбките назад.

Днес бяхме при Иванова, тя настоява да извадим горе 4-ките,
няма да има място за кучешките и прибиране на предните резци
само с избутване на кътниците назад, а вече било късно за пендулум Thinking
Пет ортодонта - пет различни мнения, иде ми да се гръмна  Shocked
Според нея горе шест едри зъба ще се срещнат идеално със седем долни
по-дребни зъби, а мен това вадене ме притеснява  Thinking
Има ли при друг такова наместване - с различен брой зъби в двете челюсти?
 
Виж целия пост
# 566

Според нея горе шест едри зъба ще се срещнат идеално със седем долни
по-дребни зъби, а мен това вадене ме притеснява  Thinking
Има ли при друг такова наместване - с различен брой зъби в двете челюсти?
 

И при мен горе са шест, долу седем.
Виж целия пост
# 567
 Carmela,
Благодаря за пожеланието. В интерес на истината, аз не знаех за пендулума. Докторката ми го предложи и показа на първа среща. Laughing Дори моята стоматоложка, която ми е приятелка, не знаеше за този апарат. Нейните синове, по-големи от нашите деца, около 20 и няколко годишни са слагали брекети след вадене на 4-тите зъби.
Мене много ме притеснява ваденето на здрави зъби. Детето пък не искаше да чуе за такава манипулация, предпочиташе "вампирските" кучешки. И ми се молеше да не позволявам да и вадят зъби. Иначе щеше да стане лесно и по-евтино. Няма зародиши на седми зъби отдолу, т. е. изравнява се броя на горните с долните.

Много се вълнувам с вашия случай. Така ми се иска да се наредят нещата и да не се мъчи детето Ви.

Аз не зная доколко съм случила, ще се разбере като покажа снимка на щастлива и красива усмивка след около 2 години. Дай боже и емайла на зъбите да не пострада, ама знае ли човек.

Виж целия пост
# 568
Влизам да се похваля ... Вече ми е 7-ми ден с брекети горе .... Няма болка, няма изтръпване (вчера пак ми наби малкия главичка) и снощи ядох печено пиле (само че на малки парченца, но без пасиране) ... Така както върви до края на седмицата и салата от домати и краставици ще мога да дъвча   Laughing
Но само да вмъкна, че все пак съм за сега само с горни и от моя скромен опит предполагам, че като са едновременно горе и долу периода на адаптация е малко по-продължителен  Peace
Виж целия пост
# 569
Страхотна новина! Значи постепенно всички болки и неприятни усещания ще отшумят и нещата ще си дойдат на мястото!!! Търпение се иска!  bouquet Браво!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия