Пак за прибиранията до България

  • 553
  • 8
Замислила съм бързо гостуване в България за мен и бебка (татито ни няма отпуска точно сега, а пък тръгна ли на работа аз ще съм без отпуска) и хем уж се радвам, хем са ме налетели едни мисли и притеснения. И някак не мога да измисля защо пък толкова да си ходя.
Ще се видя с наште - ние и сега се чуваме предоволно, а и Септември ще ни погостуват за година.
Ще покажа бебка на родата (основно на съпружеската) - те пък като че ли живеят само с мисълта да я видят  Confused Не, че не и се радват и не биха искали да я видят, по-скоро си мисля дали мерака за показване не е у нас. Един вид, като с показването на снимки. Отидеш на гости, домакините ти запоказват снимки, първите няколко са ти интересни, после умреш от скука, докато те не си разгледат и последния албум.
Ще се видя с приятелите – да, ама след 4-ри години, в които почти не поддържаме контакти ще ни бъде ли изобщо интересно да сме заедно? А, и аз ще съм на почивка, но за тях ще си е тяхното ежедневие, с работата и другите им ежедневни ангажименти.
Ще мога да излизам без бебка – то аз толкова отдавна съм нон стоп с нея, че вече и не помня как се забавлявах едно време, като я нямаше.

И в допълнение, ще похарча луди пари, ще уморя детето от летене и висене по летищата (пътя от тук до там – 3 дена път с камили) и ще и сменя тотално климата  Sad

Вас мъчили ли са Ви такива мисли? Как са минавали гостуванията ви в България?
Виж целия пост
# 1
Ина ,това мислиш ти,но сигурна ли си за другата страна-роднини,приятели..........Аз също не съм първа приятелка със близките на съпругът ми,но знам 4е те се радват на децата.За приятелите мога да кажа само ,4е те са си там, в Б-я и ме чакат.Сега нямам много време да пиша,понеже чакам таксито всеки момент.Днеска ми е операцията на крака.С нетърпение чакам да се възстановя след нея ,и до 3 седмици да сме вече в БГ.И аз съм от 4 години в странство.От две год. и 2 месеца не съм си ходила,но давам мило и драго да зърна близките си.Така,че на въпроса ти-Не,не ме вълнуват такива мисли.
Виж целия пост
# 2
мен винаги ме спохождат такива мисли като реша да си ходя, но ако се водя от тях никога няма да се прибера.
във България си "зареждам батериите" и колкото и проблеми да ми се трупват винаги имам и ще има нужда да се прибирам поне за месец.
Виж целия пост
# 3
Ина,не се тормози излишно с такива мисли.  bouquet
Ако имаш желание,иди си,а тези неЩа се нагласят от само себе си Grinning
За пътя_добре,дълъг,уморителен е.Но пък ако си спокойна,вси4ко минава добре.
За показването_ами близките ти хора,които наистина имат желание,Ще дойдат да видят детето.Няма нужда ти да ходиш при тях и да мислиш,4е им се натрапваш. PeaceЩе видиш,4е това им доставя огромно удоволствие и няма да имат насиЩане. Mr. Green
Приятелите_моите приятели например,пове4ето са в 4ужбина,но с тези,които останаха там си прекарахме страхотно. PeaceИ на мен и на тях беше интересен живота на другия,как се справяме,за какво се борим.Не се по4увствах излишна и нямаЩа какво да говоря,напротив.
Климата ве4е е проблем,за теб не,но за детето Tired ,но и това се овладява.Пари се хар4ат,няма как,все пак много неЩа Ще ти се иска да правиш,да ходиш и т.н.
А за забавленията без де4ко Party,първата година ми беше лесно,беше малка,нямаше проблеми.Мин.година като си ходихме,имаше 2 седмици адаптиране,но след това свикна и можех да ходя където си пожелая. PeaceВярно,мислех си за нея(толкова съм свикнала),но пък и аз съм 4овек и имам нужда от отмора.
И последно_ходенето ми до България ме 'зарежда',отпо4ивам,релаксирам и се връЩам тук преродена.
Желая ти приятно прекарване там и положителни емоции  bouquet
Виж целия пост
# 4
И аz бях zапланирала едно прибиране преz март и точно като теб имах такива съмнения. По стечение на обстоятелствата трябваша да иzляzа zа 3 седмици в "принудителен" отпуск. И да си приzная с ръка на сърцето, когато шефката ме попита ти не искаш ли да вzемеш отпуската преz лятото, а не преz март, с удоволствие каzах "да".

 Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 5
Недей да си пълниш главата с негативни мисли, защото ако тръгнеш наистина пътуването ти ще се превърне в кошмар. Радвай се, че можеш да си отидеш, да се разнообразиш от ежедневието ти, да зарадваш тези които ви очакват с нетърпение.
Пожелавам ти, едно изпълнено с положителни емоции пътуване до нашата родина  bouquet
Виж целия пост
# 6
Инче, не се терзай с тези черни мисли. Ако си решила наистина да си отидеш, ще го направиш и всичко ще бъде наред. Аз ти завиждам за този шанс които имаш. Използвай го, защото следващият може да е след дълго време.
Успех каквото и да решиш. И... повече усмивки.
Виж целия пост
# 7
Ина, ако толкова ти е неприятно да си ходиш до България тогава недей. Едва ли някой те кара на сила. Аз,ако бях на твое място и сравнявах срещите с роднини с досадно разглеждане на снимки, ако нямах приятели, с които да искам да се срещна, с които нямам общи неща - то и аз не бих искала да си ходя.
Виж целия пост
# 8
Ина, да, познати са ми тези смесени чувства на хем сърби, хем боли. Но според мене не знаеш как ще е, докато не отидеш. Ние не сме се прибирали също от 4 години, последният път като бяхме, с родителите на съпруга ми срещата беше катастрофална, с родителите ми и приятелите -зашеметяващо сърдечна! Обаче какво ще правя, ако остана тук ...  newsm78 Досега все нямаше време за 2-3 седмици в България и сме скърпвали положението с разни местни екскурзии, къде повече, къде по-малко екзотични, но по някакъв начин еднакви. Така че в момента този вариант не ме изкушава, наистина се надявам да можем да летим до България това лято. А с комплексите според мене човек най-добре се бори като ги гледа право в очите, т.е. че как ще си избия комплекса от "струва ли си - не струва ли си" да отида в България, ако не се грабна и не отида? В противен случай рискувам този комплекс да се задълбава още повече, а това не ме прави особено щастлива.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия