Рецепти за домашни пюрета и каши

  • 667 142
  • 1 374
# 15
Сол и захар - след годинката
Сутрин в попарката му слагам 1 кафяна л. захар.
Виж целия пост
# 16
Сол и захар - след годинката
Сутрин в попарката му слагам 1 кафяна л. захар.
Ти си решаваш какво и кога ще даваш, ама и за попара ви е много рано - глутен, млечни  Shocked
Виж целия пост
# 17
Педиатърката ни каза в началото на седми месец да ги започна.Кой да слушам все пак.Мнения различни.
Виж целия пост
# 18
Мами, може би сте дискутирали този въпрос - но може ли да и правя спаначено пюре от бланширан спанак купен - да кажем от Билла?
Виж целия пост
# 19
Може, много от нас така правят Simple Smile Моята теория е следната: такива храни се замразяват, когато им е сезонът, най-изобилни са (защото изкупната им цена ще е най-ниска, т.е. производството най-евтино). Когато им е сезонът, плод-зеленчуците се обработват с разни химикали по-малко и са по-натурални, доколкото това е възможно днес. Следователно замразените неща са ок Simple Smile
Виж целия пост
# 20
 Hug мерси Бу
Виж целия пост
# 21
Мами дайте ми идея как да приготвя домашно пюре от тиква, за дете на 5 месеца и половина? newsm78
Виж целия пост
# 22
Ами понеже сте оща мънички, вариш на пара, после мачкаш и даваш. Simple Smile Иначе duhi_puhi много хубава рецепта е дала:
Пюре от тиква - От дванайстия месец , Време за приготвяне: 20 мин.
250 г тиква, 100 мл прясно мляко, 15 г краве масло, щипка захар
Тиквата се вари на пара, намачква се с вилица и се поставя на огъня с млякото, захарта и маслото. Ако пюрето остане рядко, прибавете малко оризова или царевична каша (на прах), за да се сгъсти
 Peace
Виж целия пост
# 23
аз и дадох печена тиква намачкана с вилица ама много добре и си я хапна с удоволствие без да я разреждам при положение че сега започваме със захранването и е яла само моркови и моркови с картофи. незнам дали е правилно по опитните ще кажат  newsm78!
Виж целия пост
# 24
аз го правя така-сварявам много добре тиквата, и пасирам с малко масълце и захар. Ако е необходимо добавям малко от водата, където е вряла тиквата, на гъстота да стане колкото купешките пюрета Simple Smile
Виж целия пост
# 25
Рецептите за пюрета с месо(телешко и пилешко)могат ли да се дадат на дете, което ще ги опита за първи път?
Педиатъра ми каза да започна с такива пюрета,но малко ме е страх да му дам толкова много нови неща наведнъж(и месо!)за първи път .Трябва ли да свиква постепенно,досега не е опитал никакъв зеленчук само плодове(ябълка,банан и круша) и оризова каша.Как да започна?Може би само с бульона от месото с малко картоф и морков?За целина и лук от началото какво ще кажете,може ли ?Как да започна?
Виж целия пост
# 26
сузи тук мисля, че ще намериш отговор на всичките ти въпроси.  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266032.0
Виж целия пост
# 27
Мамчета, след известно търсене най-после ми намериха сладки картофи.
Нямат нищо общо с картофа всъщност, приличат повече на тиква.
Правили ли сте пюре от тях? Сварих ги на пара заедно с морковите,
обелих ги и ги пасирах. Но те имат под кората дебел пласт от нещо като нишки, които са по-твърди и не се пасират. Нахраних вече беб с него, но все пак да ви питам за утре.
Маха ли се този слой? Да не му претоваря стомахчето?
Виж целия пост
# 28
запис
Виж целия пост
# 29
Здравейте!От днес започваме с зеленчуковите пюрета.Имам един въпрос.Тук съм чела,че не трябва да се слага сол в тях,а нашата педиатърка ми каза да слагам по няколко зрънца и сега се чудя какво да правя.Може ли да ми кажете защо не е препоръчителна солта?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия