Русия 1

  • 1 056 239
  • 23 590
# 3 195
Мани, че сега ще те емне Вени, която как й се обърнаха пръстите да напише, че Захари Стоянов бил, цитирам я, "масон и страхливец"...и българка се нарича още...

ема то четенето не им е силната страна на тях, защото как сказал великий Ленин, "интеллигенция - не цвет нации, а ее говно" Joy
Виж целия пост
# 3 196
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време. Разказвала ми е за кооперацията, в която живеела. Още на входа се носела такава смрад, че не се дишало. После и обяснили, че в мазето хората гледали прасе, а храната за прасето се "спускала" по сметопроводните шахти директно в копанята му...

Абе кво да говоря изобщо-Нали сте чели "Дванадесетте стола" на Илф и Петров-култова книга и много точно описание на "Гарвановото свърталище", което накрая изгоря. И за отношенията между живущите в него... Mr. Green Култура на отношенията-по руски.
И Висоцки има една песен за общата баня, закована с дъски.
Да се върна на майка ми-когато я поканили на ресторант, с други колежки и колеги чакали вън на студа за маса няколко часа.
Вътре в ресторанта кучи студ и майка ми с дебела жилетка, панталон и ботуши. Руските и колежки, обаче, по рокли с гол гръб и посиняли от студ. На всичкото отгоре и обяснили, че не било прието така с плетена жилетка в ресторанта...при 4 градуса... Mr. Green

 Много смешно ми става руснаци да се бият в гърдите колко са културни. Номера може би минава пред тези, които не ги познават отблизо и историята са я чели само от учебниците...
Сталин изби културните руснаци. Когото не можа да докопа е отдавна избягал в "некултурните" западни страни!
Виж целия пост
# 3 197
Градските легенди набират скорост  Mr. Green.
А мечки и балалайки нямало ли е в Питер по времето на Брежнев...не за друго, колорита в комбинация със студа в ресторанта ще пострада от липсата им.
Виж целия пост
# 3 198
Градските легенди набират скорост  Mr. Green.
А мечки и балалайки нямало ли е в Питер по времето на Брежнев...не за друго, колорита в комбинация със студа в ресторанта ще пострада от липсата им.
Ами хората пътуват и гледат. Няма как , когато нещо мирише да не се разбере.
 Иначе аз разбирам желанието на "самые великие" да се изкарат целите в бяло и "самые културные",
нооо....просто не е възможно.
 Сега са тук, по черноморието и ни се набиха на очите-хората даже и да не са ходили в Питер вече ги видяха що за стока са...
 Не са всички такива, няма да си кривя душата, но различните, свестните и културлните са малцинство. Според мен заради чистките е така...
Виж целия пост
# 3 199
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.


И това не е вярно, това важи само за вас със Вени, защото както казах и преди, само с писане на русофилски глупости по форумите пари не се изкарват. Руското посолство и тях кризата ги удари, та явно вече са ви намалили много рублите Joy

Оф,отново ума сошол... ooooh!

Виж целия пост
# 3 200
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време.  ...
Опа ... мама агент, тати агент и Геррито ... агентче .
Или таксиметрово шофьорче ?
Виж целия пост
# 3 201
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време.  ...
Опа ... мама агент, тати агент и Геррито ... агентче .
Или таксиметрово шофьорче ?
Не Лято.  По онез времена агентите бяха в Париж и Лондон-големите агенти. По-малките в ГДР, Чехия или Унгария.
А на раята даваха да отиде на "обмен" в Москва или Ленинград или да работи в Коми.
И не можеше от Ленинград да мръднеш другаде. Приглашението ти е само за града. Това да пообиколиш и да разгледаш прекрасната страна образец и мечта беше абсурд!!!

Иначе Ленинград-сега "Питер" е много красив град. Личи си, че немци са пипали архитектурата и планирането ..
Виж целия пост
# 3 202
...и пълнят багажниците до горе с храна-това виждам аз като пътуваме...

Абе не че е по темата, но все по-често попадаме на сервитьори-гърци, които добре се оправят с българския. От навиране в багажници и сричане на етикетите от "Русенско варено" ще са го усвоили. Simple Smile
Виж целия пост
# 3 203
Майка ми е била три месеца на научен обмен в Ленинград по Брежнево време.  ...
Опа ... мама агент, тати агент и Геррито ... агентче .
Или таксиметрово шофьорче ?
Не Лято.  По онез времена агентите бяха в Париж и Лондон-големите агенти. По-малките в ГДР, Чехия или Унгария.
А на раята даваха да отиде на "обмен" в Москва или Ленинград или да работи в Коми.
И не можеше от Ленинград да мръднеш другаде. Приглашението ти е само за града. Това да пообиколиш и да разгледаш прекрасната страна образец и мечта беше абсурд!!!

Иначе Ленинград-сега "Питер" е много красив град. Личи си, че немци са пипали архитектурата и планирането ..

да, знаех си аз че си вътре в нещата . личи от далече    Twisted Evil
Виж целия пост
# 3 204
...и пълнят багажниците до горе с храна-това виждам аз като пътуваме...

Абе не че е по темата, но все по-често попадаме на сервитьори-гърци, които добре се оправят с българския. От навиране в багажници и сричане на етикетите от "Русенско варено" ще са го усвоили. Simple Smile

Аз пък попадам на сървитьори българи в Гърция.Израза "мазен като гръцки келнер" не е възникнал от нищото.
Не можах да схвана каква е връзката между българския на гърците и русенското варено.Иначе  на мен по света независимо дали в кръчма или в музей ми говорят на български,руски,полски или каквото там знаят и им заприлича на моят език.
Все пак добре е,че са се постарали да научат няколко думи,докато се опитват да ми вземат парите. Laughing
Виж целия пост
# 3 205
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.


И това не е вярно, това важи само за вас със Вени, защото както казах и преди, само с писане на русофилски глупости по форумите пари не се изкарват. Руското посолство и тях кризата ги удари, та явно вече са ви намалили много рублите Joy

Оф,отново ума сошол... ooooh!



Ето затова не ти плащат рубли от руското посолство. Щото пишеш неграмотно /иначе по глупости Вени те надминава, няма кой да й вземе първенството, макар че се стараеш, не може да се отрече./. Ама понаучи любимия си език на любимата си страна де, срамота.

Пише се " с ума сошел" и се произнася " с ума сашол". Нито си го написала правилно, нито дори и фонетично не е така.
Виж целия пост
# 3 206
Вселена пишеш глупости ... Българите нямат средства и в огромната си част изобщо не могат да си позволят да отидат на почивка .. така че никакви български туристи не могат да се привлекат . единственото спасение за  бранша са туристите от чужбина,няма ли ги тях - край . единственото нещо което е печелившо у нас е туризма , сега ще го унищожиме и него ..

Хаха, и преди ти казах, не съди по себе си за всички българи...написаното от теб е смехотворно. Българи почиват не само в Гърция и Турция, а и на Малдивите, на Сейшелите, на Палма де Майорка и къде ли не, а в Турция е пълно с български курортисти.

Единственото печелившо у нас било туризма?!? Смешни работи. Виж какъв е делът на туризма в брутния вътрешен продукт, ако можеш да четеш данните на МФ например.

Наистина да те съжали човек, как живееш ти самата и как живеят хората около тебе, щом си убедена, че българите нямали средства. Ама смениха се времената, преди сигурно е можело да изнасяш лекции в кръжеца "Георги Кирков" и в комитетите за българо-съветска дружба, а сега се иска да разбираш от нещо и да вършиш истинска работа. Трудно е това за русофилите, мъкааа, мъка. Остава ти варианта да отидеш да родиш в Русия и да вземеш от Путин 10000 евро, хаха hahaha
Аз почивка мога да си позволя ,мен не ме мисли мецане ..мога да си позволя почти всеки месец да отделям по 150-200 лв за нови игри за плаистеишън , понеже това е едно от любимите ми забавления вкъщи и пак без проблем успявам да отделя пари за да отида на море всяка година .. българите които ходят на почивка са  малцинство , огромна част от населението ни буквално тъне в мизерия ..по принцип почивам главно в България, но като съм била в чужбина  и като кажа че съм българка , знаеш ли какво знаят за нашата държава ? че сме мизерници и че живеем мизерно .. че имало само мафия у нас , ето с това сме известни .. последния път като бях  на почивка в Испания  през  2009 год . в едно заведение имаше гърци които ме разправяха че на границата на Гърция идвали да проституират българки за "една паница ядене и една кутия цигари" .. а един румънец  пък разправяше че бил във Видин и твърдеше че там било толкова зле че правели кайма от плъхове ... сега незнам дали си измисляха или преувеличаваха ,но това им беше мнението ... а тука мецан ще ми разправя че едва ли не българите масово ходели на почивка в чужбина .. българите ходат да бачкат там , не да почиват ..и какво значи това "кръжеца георги кирков" ? това от твоите младини ли е ? мецане ти си на годините да ми бъдеш дядо и бълнуваш за някакви неща от едно време , които повечето тука не са чували .. да не би да ти липсва комунизма , та само за него пишеш ?
Виж целия пост
# 3 207
хората от руски произход и русофилите , ако не се изхрачите по България - няма да сте вие ,

има статистика за всичко - %-тът на българи,  пътуващи в чужбина е по-голям от %-тА на руснаците ,пътуващи навън ,
да не говорим за почиващи ,
мин.работна заплата в Русия е ДВА ПЪТИ по-ниска от мин.работна заплата на Могучая ...
Виж целия пост
# 3 208
Българското черноморие е мутро-лайно-бетономорие...направо си е мор. Даже ми е гот, че си загубиха клиентите. Не могат да предизвикат съчуствие в мое лице.
А руснаците ходят на ол-инклузив защото не са "отворени" като българите. Българите са по душа предприемчиви и се оправят добре навсякъде. Затова нашего брата мрази някой да го подритва на ол-инклузив, когато ще получи много по-добра оферта другаде.

Турция е по-кофти дестинация от Гърция, защото да излизаш от хотела не е препоръчително-просто попадаш в една неевропейска действителност, която лично на мен не ми е по вкуса, въпреки, че турците са любезни и гостоприемни хора. Българите предпочитат да могат да ходят където те решат, а не организирано с екскурзовод.
 Руснаците се движат на стада и в група, където се обслужват пакетно. Сами руски семейства рядко имат смелостта и желанието да се справят поединично и ако някои го правят, то това са обикновено по-богатите...

Аз пък се кефя на ол инклузива. Не го мислиш къде ще ядеш, пиеш, какво, как да стигнеш и пр. простотии. Които ресторанти си струват по курортите, независимо дали са български или чуждестранни, все са пълни, трябва да чакаш за маса и така. Предпочитам ол инклузива и лежанка на брега или пък круиз на кораб, който също е ол инклузив. Това за мен е почивката. Другата възможност са екскурзии до определени дестинации (ако ни се приходи) - Париж, Лондон и пр., които са за разглеждане на забележителности, там няма нужда от ол инклузив, защото човек отива да обикаля. Така че, дайте си ми на мен ол инклузива на морето...
Виж целия пост
# 3 209
Ох, ще падна.... Laughing Заради много културните  руснаци преди време ми развалиха удоволствието от раглеждането на едно от най-очарователните градчета, които съм виждала. Всички сгради в бяло-синьо, както  някои сгради на Санторини. Заради руснаците, които бяха мнозинство при екскурзията, ни отпуснаха само 30 минутки в това градче, щото мамашките трябвало да ходят в Карфур... ooooh!


Може ли човек да предпочете Карфур пред това?! Mr. Green

http://www.google.bg/search?q=сиди+бу+саид&client=safari&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=d5kVVZ7wE4GuOIihgfAJ&ved=0CBwQsAQ&biw=1024&bih=672
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия