Хайде, похвалете си диетите :)

  • 13 564
  • 48
# 45
Моята диета е ужасно проста - цели, естествени храни (месо, яйца, ядки, зеленчуци, плодове, тахани разни, мед чат-пат). В опаковка купувам точно 4 неща - тахан, зехтин (нали, няма как да си ги правя в домашни условия), ориз и ядкови брашна. Когато ми се дояде нещо сладко, си приготвям от гореспоменатите продукти. Дори да изям някое друго парче пица или купешки сладкиш, то е толкова рядко, че няма как да ми се отрази.
Виж целия пост
# 46
Ха сега да се похваля и аз от Дюкан - вкусна и резултатна! Вълча диета Laughing, грешка няма, гладуване няма. Като допълнителен плюс отчитам, че косата ми расте като луда и спря да пада.

Може ли линк за към темата за нея, защо ми се върти в главата, че много я отричаха  newsm78

С Дюкан трябва много да се внимава. Ако имаш проблеми с бъбреците например. За това по време на изцяло белтъчните дни трябва да се пие адски много вода, да се изкарва всичко и да не се натрупва. Но тогава така или иначе би те гонила жажда.
Значи аз преди 3 години и половина бях някъде 63 кила на 168, никога не съм била толкова. Изкарах на Дюкан сериите от по 1 седмица - 1 седмица белтъчини, 1 белтъчини + салата, 1 седмица белтъчини, 1 седмица белтъчини + салата, общо 28 дни и след това захранване. Захранването е по 1 седмица за всеки свален килограм. Аз тогава свалих 4-5 килограма и ако не бъркам, 5 седмици бях на захранване. После си промених хранителните навици и не качих повече.
После пак я изкарах, свалих още 2 килограма и сега карам на всякакви други режими и свалям по някое килце и задържам после. От тогава (3 години и половина) до момента - 10 килограма. Сега искам да сваля още 2-3 понеже пролетта бях посвалила и ми беше много добре. Но понеже е вече есен-зима, започнах 90 дневната и ще видя там как ще е  Simple Smile

И още нещо: ако решиш да я спазваш, най-добре прочети книгата на Дюкан. Там е много добре описано всичко. Има адски много подробности, които няма да ги намериш например в интернет.
Виж целия пост
# 47
Малко по здравословно хранене ( без сладко и бял хляб), без похапване след 18:30, пробиотик Лактофлор и много позитивно мислене. Аз съм над 50 години и наистина се чувствам страхотно в кожата си, много по жизнена, свежа и здрава.  Да не забравя да споделя, че и спортувам поне един път в седмицата.
Не са нужни много лишения,  за да се чувства добре човек, само малко усилие. Hug
Виж целия пост
# 48
Няколко неща ми промениха тялото и като цяло тонуса. И то супер дребни неща.
1. Замених хляба с пълнозърнест или лимецов.
2. Замених краве сиренето с моцарела - много по-лека и ниско калорична.
3. Замених бялата захар с кафява.
4. Започнах да ям по следния начин: 1во МНОГО салата и после каквото е сготвено (каквото и да е), така се понаяждам донякъде със салатата и не изяждам толкова готвено.
5. Започнах по-често да ям леща, броколи и зеле - не постоянно, а просто по-често.
6. Замених шоколада с черен шоколад (70%)
7. Започнах да закусвам!!! Преди не закусвах и това явно е влияело зле и на килограми, и на вид. Овесени ядки, банан, кафе с препечена филийка с масло - чудни неща.

Общо взето това е. Спортувам почти всеки ден, но резултати никога не стават съвсем само със спорт. Иначе тичам (в диапазона 5-25 км засега), правя Insanity Max 30 и тренировките на Fitnessblender. Според мен тези дреболии, които почти не ти променят навиците и не изискват кой знае какви ограничения са способни да направят чудеса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия