За ходенето в яслата

  • 2 587
  • 50
# 30
Без памперс ги искат в градинските групи. За яслата си е направо задължителен. Ние го махнахме на 1г 3м., но като тръгна на ясла на 1г 7м, го върнахме отново. Тръгването на ясла било стрес за детето,   имали 30 деца, детето не си казвало само, че има пиш.......... На ясла ходеше с памперс, а в къщи с гащички.След 4 месеца сина ми започна да си казва и се разбрахме с лелките, че вече няма памперси. Сестрите в яслата са много разбрани, поне при нас.
Виж целия пост
# 31
Моля??? На ясла ТРЯБВА да е с памперс? Това ме разби, честно. И какво, ако детето се е научило без памперс ще прави крачка назад, ще му върнем пелените и до 3 г. ще носи памперса, щото в яслата така искат? В коя ясла е това, звучи ми тотално невъзможно, просто невероятно такова едно изискване. Във Варна в нито една ясла не съм чула да изискват подобен абсурд.
Виж целия пост
# 32
Месечинке, и при нас в яслите слагат памперс. Не ти казват, че е задължително да е с памперс, но искат да носиш и им слагат. На децата които си казват им слагат само като спят, дори и да не се напишкват, за всеки случай. Ина не се напишква вече, но още я държат с памперса. Дори и да не каже стиска. Днес пишка сутринта в 7, излязохме на разходка и се изпишка чак като се прибрахме в 12. Всички влизат с памперси и вече преценяват на кой кога ще го махнат. Ако видят, че едно дете не се напишква и си казва всеки път тогава го махат. Има и ясли в които не е така, навсякъде различно  Confused
Виж целия пост
# 33
И чакат детето да си каже, за да го сложат на гърне ли? Защото тук, доколкото аз разбрах ги слагат всичките през час на гърнета, е, ако някое не иска не го насилват. Но си ги слагат редовно, не чакат децата сами да си кажат. Иначе да си носиш пелени за всеки случай - ок, но ако детето примерно половин година не ползва такова нещо? Странно ми звучи все пак.
Виж целия пост
# 34
Слагат ги на гърнетата редовно, да, но за всеки случай се подсигуряват с памперс  Crazy И за мен е абсурдно, но... Ами водата... не им дават да пият когато си поискат. След ядене им дават, през останалото време няма. За да не се напишкат  Mr. Green
Виж целия пост
# 35
При нас се оправдаха със стреса и с това, че не си казваше. Ако твоето детенце си казва - пускай го без, но им приготви повече дрешки за преобличане. Дано случиш на добър персонал в яслата.
Виж целия пост
# 36
Аз се надявам на добър персонал
Виж целия пост
# 37
Изобщо не съм съгласна, че персоналът в яслата ги мързи да гледат. Извинявайте, обаче как ще се справят с 25-30 деца, ако толкова ги мързи? Има различни причини за изискванията в яслите. Аз по-скоро знам, че има майки, които ги "мързи да гледат" и очакват от персонала в яслата да научат детето им да яде само, да е без памперс, биба и т.н.
Виж целия пост
# 38
Така е, няма как да се съобразяват с всяко едно дете. Има доста неща които не ми харесват, но приемам правилата и това е, в крайна сметка по желание съм си пратила детето там. Не може да се съобразяват с моите желания. Важното е в края на деня да ми върнат детето живо, здраво и нахранено.
Аз по-скоро знам, че има майки, които ги "мързи да гледат" и очакват от персонала в яслата да научат детето им да яде само, да е без памперс, биба и т.н.
Ако детето се научи на тези неща преди да тръгне на ясла ще е много по-лесно за него, не само за персонала. 
Виж целия пост
# 39
В повечето случаи, детето не получава само тези чисто физически задоволявания на нуждите си! Моето ми казва, как сестрата го е гушкала. Това са жени, които заместват майката, повечето от тях са майки и баби. Като се изключат някои не толкова добри примери, повечето подхождат с любов към децата ни и заслужават уважение. Както сме си говорили със сестрите в нашата ясла, не сме екип. Ако те искат да научат детето на нещо, аз затвърждавам вкъщи, ако аз искам да науча детето, те ми помагат.
Виж целия пост
# 40
Аз защото съм от мързеливите майки не научих моето да ползва биберон залъгалка, да пие и с биберон и с чаша, научих го да ползва гърнето( макар че ползва пелени). Очаквам в яслата да научи много други неща и естествено ще помагам на персонала и у нас.
Виж целия пост
# 41
Мисълта ми беше, че не трябва да обиждаме персонала на мързелив, защото имат някакви изисквания. Нито пък да очакваме да свършат нашата работа.
Виж целия пост
# 42
Мисълта ми беше, че не трябва да обиждаме персонала на мързелив, защото имат някакви изисквания. Нито пък да очакваме да свършат нашата работа.
Тъй като аз съм в авторката на темата - никъде не съм писала че персонала на яслите и градинитв ги мързи. Просто не е коректно да се задават правилаустно. Те са в писмена форма сведени до всички за сведение и изпълнение.
Виж целия пост
# 43
Така е, правилата не трябва да са устни!
Виж целия пост
# 44
Важното е, че стигнахме до съгласие. На мен ми казаха че детето трябва да ходи стабилно за да го приемат в първа яслена група. Писано правило за такова нещо няма... Или някъде бъркам. Ако бъркам че поправи .!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия