Цикъл след раждане?Кога и как?

  • 1 169
  • 18
Здравейте, мами!
Знам, че има подобни теми, но аз искам да питам друго. От месец насам имам леки болки, все едно ще ми иадва, но няма нищо. Лохиите ми продулжиха 3 месеца, а на контролния преглед при гинеколога, ми казаха, че междувременно ми е дошло. Нормални ли са тези усещания?
Виж целия пост
# 1
вси4ко зависи от това дали кърмиш
Виж целия пост
# 2
на мен лохиите ми спряха на 40 ден, а ми дойде на втория месец. Но не съм кърмила. Откакто родих цикъла ми стана мнооого редовен!
Виж целия пост
# 3
Не мога в твоя случай да кажа нищо.
Но ще ти кажа за мен.Лохии 36 дни.2 седмици по-късно-цикъл.От тогава редовно си ми идва.Без болки като преди раждането(в корема имам предвид),но с предменструално главоболие!
Виж целия пост
# 4
Пр ивсяка жена е различно; аз почти съм отбила дребния, имам същите болки, но все още нямам цикъл; има жени, които продължават да кърмят, но си имат цикъл
Виж целия пост
# 5
При мен лохиите спряха около 1-я месец.
Жикълът ми дойде на 4-я месец, а все още продължавам да кърмя.
Виж целия пост
# 6
Първата редовна менструация след раждането идва индивидуално. При кърмещите жени обикновено по-късно (след отбиването или около 6-тия месец след раждането). При жените, които не кърмят това се случва значително по-рано – около 2-3 месец
Виж целия пост
# 7
Моят дойде преди един месец, но този ме пропусна  Confused
Кърмя 2-4 пъти дневно.
Иначе две седмици преди да ми дойде за първи път имах слаби болки. Самата менструация почти не я усетих, никакви болки, слабо кървене.
Виж целия пост
# 8
Забравих да кажа, че кърмя  5-7 пъти дневно. Ако се вярва на гинеколожката, ми е дошло един път, но повече не ще, а ме боли - вечер по-силно.
Виж целия пост
# 9
При всеки е различно.
Аз кьрмих 7 месеца,на 8. ми доиде.За моя приятна изненада нямах никакви болки,а преди да забременея,всеки месец *раждах*!
Виж целия пост
# 10
Лохиите ми бяха около 30-40дни, след около 15 дни ми дойде за първи път. После три месеца ми идваше редовно, после един месец пропусна, после дойде, пак пропусна, въобще стана нередовен, затова сега пия противозачатъчни за регулации и за предпазване Wink
Виж целия пост
# 11
и мен такиа ме болеше,но все още не ми е дошло,но не мога да кажа от какво са тези болки
Виж целия пост
# 12
вси4ко зависи от това дали кърмиш
Не съм съвсем съгласна.В началото кърмех кажи речи през час и половина...денонощно.Цикълът ми се върна 2,5 месеца след раждането.Оттогава е редовен,по-продължителен от преди бременността,но постепенно се нормализира. Всичко е много индивидуално.
Виж целия пост
# 13
моят цикъл се възстанови 3 месеца след раждането и продължих да кърмя още 3 месеца след това. за разлика от преди раждането, сега е точен в датите и безболезнен
Виж целия пост
# 14
Кърмя от 1г.и 2м.Дойде ми 7 месеца след като родих.А по време на овулация имам болки като при цикъл.Но като ми идва нямам болки за разлика от преди да родя.Не споменаваш болките през целият месец ли са или само някои дни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия