"Майчин дом"-Варна тема 7

  • 83 544
  • 743
Заповядайте в темата, с която се надявам да сме полезни на много бъдещи и настоящи майки, на жени, които имат нужда от здравна помощ или просто, за да благодарим за професионализма и отзивчивостта на докторите в "Майчин дом"! Нека всеки, който има въпроси ги зададе тук, а тези, които имат преки наблюдения ще помагат!

Майчин дом-Варна

1 тема
2 тема
3 тема
4 тема
5 тема
6 тема
Виж целия пост
# 1
Благодаря за новата тема! Следя дискусиите с интерес  bouquet
Виж целия пост
# 2
В 32 седмица разбрах, че бебето е седалищно. Н а следващите жк акушерката/сестрата ми слушаше тоновете и твърдеше, че вече е главично, въпреки че аз усещах движенията като при седалищно предлежание. Днес разбирам, че още е седалищно и искат да ми насрочват дата за планово секцио. Утре ще ходя при д-р М. Яков да чуя и неговото мнение, но категорично съм решила да чакам раждането да се инициира само поне до термин. Така че ако и Д-р Яков не се съгласи ще търся лекар от Окръжна болница. Много искам да родя на чистичко и уютно в Майчин Дом, но приоритет са ми други неща. Благодаря на включилите се по моя въпрос.
Виж целия пост
# 3
Радост, дано успее бебо да се намести правилно. Ако имаш достатъчно води не е невъзможно, пример имам дори за два дни преди насрочена дата за секцио. Аз съм раждала по спешност първото си дете, не в МД. Седалишно-кракове разположение, почти 24 часа с контракции, които изобщо не съм очаквала, че са признак за раждане. Отидох на тонове и преглед в болницата, и там ми изтекоха водите (зелени). Моето мнение е да се довериш на лекаря.

За плащането на екип, не ми се вярва да правят опити за измама. Тук в темата има момиче, на което дори пари за самото раждане не са взели, само престой и гледане на бебето. Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Radost, забравих да ти пиша за седалищното предлежание. Моята беба се обърна с главата надолу в началото на 9 месец. Вече бяхме обсъждали нормално раждане и Максим Яков ми каза, че има значение точно как е застанала и къде са й крачетата. Моето бебе беше застанало косо. Каза ми, че така няма начин да се пробваме с нормално. Ако било хубаво седалищно, може.

Аз до последно не знаех как ще раждам. Заради първо голямо бебе и използване на форцепс, секциото ми "висеше" много заплашително над главата. От делно си стоя и седалищно до късен етап, че и косо. Бях изпаднала в един стрес, какво ме чака. Накрая се уговорихме, че като започне раждане, никакво туткане вкъщи. Отивам веднага, преглеждат ме с ехограф и според ситуацията преценяваме и начина на раждане. При мен нещата се развиха направо идеално. Разкошно раждане!  Peace Peace Peace

А за плащането - изобщо не си говорим за измама, а за някаква "нарочна разсеяност" по-скоро. Да не казвам и отново колко ме дразнят тези на регистратура (без едната). Все едно не знам какво работят. По-важни и от лекарите.
Виж целия пост
# 5
Днес се срещнах с Д-р М. Яков и точно такава уговорка направихме: ще чакаме да започнат контракции и веднага отивам в болницата. Там действаме според ситуацията. Той много ми допадна и ми вдъхна доверие. Доволна съм и категорично ще раждам в Майчин дом.
Виж целия пост
# 6
Моето бебе се обърна вечерта преди секциото! Направо не можаха да повярват и дежурната лекарка ме убеждаваше да чакам за естествено раждане.   Shocked
Вчера бях на контролен преглед на 30-я ден от раждането- 60 лв. е цената, включва гинекологичен преглед и ехограф. Според мен е нормално- нали си плащаме раждането, никъде не пише, че в пакета са включени следродилни грижи. Все пак болницата е частна..
Виж целия пост
# 7
Сега се зачетох в моята епикриза от почти две години.
Пише следното: "Контролен преглед след 10 дни и втори след един месец в АБАГАЛ "Майчин дом".
Забележка: "Всички необходими изследвания и консултации на пациентите във връзка с основното заболяване, с чиито код по МКБ пациентът е отчетен по пътека на НЗОКв срок от 30 дни от датата на изписването да се извършват в СБАГАЛ "Майчин дом" ЕООД."
Щом е по пътека си мисля, че би трябвало прегледите да са безплатни.

И друг път сме коментирали в темата. В епикризата си пише за поставяне на уретрален катетър при секцио.
Виж целия пост
# 8
Запис и от мен  Peace Аз ще раждам третото си детенце при д-р Максим Яков  Peace
Виж целия пост
# 9
Запис и от мен.
Виж целия пост
# 10
Здравейте!
Предстой ми второ раждане в Майчин дом Варна и с интерес следя темата. Надявам се нещата да не са се променили много от 2011г., когато раждах там за първи път!
Виж целия пост
# 11
Аз раждах 2007.Тази година живот и здраве пак мисля там.Ти за кога си?
Виж целия пост
# 12
Аз съм за 01.04.15г. Но ще съм секцио и ще е по-рано между 20 и 25 Март!
Виж целия пост
# 13
Здравейте. Имам още време до раждането, но тъй като вече се купуват някои неща, се чудех какво трябва да се вземе освен стандартните тоалетни принадлежности.
Интересува ме например помпа необходима ли е или в болницата осигуряват при необходимост ? Simple Smile
Тестове за упойката при нормално и секцио задължително ли се правят?
Виж целия пост
# 14
Аз съм за 01.04.15г. Но ще съм секцио и ще е по-рано между 20 и 25 Март!
Малко остана. Hug  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия