Детски ясли - всичко, което ни вълнува - тема 3

  • 57 727
  • 661
# 30
не му е времето , значи Simple Smile
Аз поне съм на този принцип - водя се по детето, а не по съвети, книги, таблици hahaha
Виж целия пост
# 31
И аз се водя по детето.Все ще махнем и нощния памперс някога.
Виж целия пост
# 32
Имате ли впечатления, дали в яслите се занимават със забелване на пишки? Питам, защото ние не пипаме там, оставили сме нещата на естествения им ход и преди седмица забелязах топченце смегма, подръпнах и гледам кожата разлепена. Детето не реагира отрицателно, явно нямаше болка или дискомфорт. Той си я дърпа, като всяко нормално дете и не изключвам възможността сам да я е разлепил, но ми беше интересно дали в яслата биха се самосезирали за подобно нещо без да ме питат...
Виж целия пост
# 33
Мейбълин,според мен в яслата няма кой да им забели пишките.По скоро само си е забелило твоето дете.
Виж целия пост
# 34
Мейбълин,според мен в яслата няма кой да им забели пишките.По скоро само си е забелило твоето дете.

Ох, на това се надявах Simple Smile И на мен ми се стори неподходящо да са правили подобни постъпления...едва ли искат да си навлекат ревящо дете на главата...
Виж целия пост
# 35
аз да ви попитам, вашите деца хранят ли се добре в яслата. За моето казват, че всичко си изяжда, но като се приберем вкъщи нищо не иска да яде, или се наяжда при баба си и вечер примерно не иска да вечеря супа или някаква манджа, а само кара на филии и грис с прясно мляко. Много рядко вкъщи вече яде супа, или нещо готвено. Почвам да си мисля, че става злояда. Преди всичко ядеше, никога не съм я карала на сила да яде. newsm78
Виж целия пост
# 36
моите и двамата са "прахосмукачки" и навсякъде ядат всичко hahaha
Баткото имаше един период, в който не искаше да опитва нищо ново, но в последствие разбрах, че подражава на няколко другарчета от градината.
Малката пък от около седмица отказва, да се храни сама newsm78 А това го може и прави от повече от половин година newsm78 ...успокоявам се, че е период и ще мине Mr. Green
Виж целия пост
# 37
И за моето казват, че всичко си изяжда в градината и съм почти сигурна че е така - просто на нея никога не й стига като количество Mr. Green. А за храненето вкъщи - редовно имаме проблем с готвените неща, много капризи, много нещо. Но гледам да не се ядосвам. Като не иска, няма да яде. Ако е наистина гладна накрая се примирява и хапва като всички останали - каквото има сготвено Wink.
Виж целия пост
# 38
и у нас се хапва само хляб и мляко с ориз, по изключение може картофи с масло.
никакви манджи, супи и подобни.
надявам се да е временно.
на яслата всичко си изяждал, аз ако му сипя нещо се започва едно бъркане, мазане и преместване в чашки и други негови съдове.
Виж целия пост
# 39
В яслата и моя си изяжда всичко,но не се и съмнявам,защото яде всичко.Дори там не му стига и като се приберем още от вратата се започва,че е гладен.
Виж целия пост
# 40
Записвам се в новата тема, от днес моят син отново е на ясла след 3 месеца и половина пауза. Начупи устнички, когато влязохме в сградата и пусна сълзички, докато го преобличах, но сам почука на вратата и влезе в стаята без протест, макар и просълзен. Мамина душичка. Надявам се най-вече да е здрав, иначе съм сигурна, че там ще му хареса, беше започнал да ходи с удоволствие преди да подхванем серията с кашлица и сополи.
Виж целия пост
# 41
Вчера оставям детето в яслата, друга майка там оставя нейното. Изчаках нейното да влезе първо и тя да си тръгне, за да помоля лелката да не му дава манджи този ден, а само бисквити, диета. Майката обаче стои, сякаш предусеща, че искам да си тръгне и стои нарочно. Принудих се да обясня за диетата пред нея. Познайте какво стана следобеда като момичето, което ми помага, отиде да вземе бебето. Развикали се, че бил акал два пъти и утре да не сме го водели, че щяло да зарази всички деца. Момичето питала, рядко ли било акото, ми малко рядко й казали. Дотогава не е имал разтройство, оттогава не е акал изобщо и вкъщи. Диетата е профилактична по препоръка на доктора. Според мен майката, която беше там сутринта, се е оплакала, направила е проблем защо водя дете, което трябва да е на диета. Отделен въпрос е, че такива заболявания не се предават по въздушно-капков път.

Само да ви кажа, да имате едно наум пред кого какво казвате в яслата.
Виж целия пост
# 42
Водена, много неприятно. Обаче има майки, които просто си търсят причина за скандал и едва ли не смятат, че тяхното дете не е преносител на зарази и трябва да се гледа изолирано. А за какво е тази диета на детето ти? Много странно ми се вижда диета точно с бисквити.
Виж целия пост
# 43
Ох, най-мразя да се слухти така ooooh!. Аз направо си казвам - "нека да поговорим насаме" или "ще е удобно ли да ни оставите за минутка". Не че след това не са идвали да ме питат дали всичко е наред Mr. Green, ама то любопитството е голяма работа.
Виж целия пост
# 44
Водена,и при нас ги има такива дето слухтят.Аз също действам като Ами Лий и най-културно ги питам дали могат да ни оставят насаме.Не,че не съм имала случай,уж си тръгва майката,а тя застанала до вратата на двора и слухти,ама не беше разбрала нищо.
Месечинке,дано се задържи по дълго здрав малкия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия