Ваксини след 2г.и половина.Има ли майки поставили ваксините след тази възраст?

  • 5 486
  • 13
Здравейте пускам темата тук с молба да не се превръща дискусията в За или Против ваксините. Praynig
Въпросът ми е следния:

Има ли родители,които по една или друга причина са ваксинирали децата си след Втората или третата годинка на детето?
Питам за ваксините,които се слагат в бебешка възраст(тетраксим,пентаксим,синфлорикс,приорикс) ?
По колко приема се бият след тази възраст? През какъв интервал от време? Какво количество?
Моля , за информация от личен опит,ако има такива родители. Praynig
Имало ли е нежелани реакции и странични ефекти и какви?
Виж целия пост
# 1
Да, на моя син слагахме Пентаксим на 2 и 2 месеца. Сега предстои Пневмо 23, докторът каза, че е по-подходящ от Синфлорикс. В момента детето е на 2год. и 4 мес.
Интервалът е класическия, само задържах Пневмото заради многото грип. Бият се по същата схема.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за отговора милинка  Peace
А дозата същата ли е или повече? И как реагира детето,имаше ли някакви странични ефекти след приема и ако е имало колко време след ваксинирането е било? На 2.2г.първия прием на пентаксим ли беше?
Виж целия пост
# 3
Ами стандартното шишенце/ампулка или каквото там е.
Реакция нямаше, но това е строго индивидуално, така че ти е слаб ориентир.
Не беше първия пентаксим, слагани са с огромни интервали помежду си, започвайки от година някъде.
Виж целия пост
# 4
Ясно.Интересува ме,ако приема е първи за възрастта,за която питам дали могат да се получат усложнения и организма да реагира по-различно от често срещаните странични ефекти описани в листовките,заради по-зрялата имунна система на детето. И до каква възраст реално могат да се отлагат ваксините? Защото и отговорите,които съм получавала са противоречиви.
Виж целия пост
# 5
Специално при Пентаксима децата най-леко реагират на първата ваксина и тежестта на евентуалната реакция се увеличава с всяка следваща. Това ми отговори педиатърката, когато питах за сина ми, който има/ше доста алергични проявления по кожата.
Засега говоря само за Пентаксим, защото останалите (Пневмо 23 и Приорикс) предстоят да се слагат на моето дете.
Виж целия пост
# 6
приемаме Ксизал по 1 капка сутрин и една вечер поради предстояща ваксина в Понеделник, Мога ли да си давам по 1 капка Вигантол сутрин?
Виж целия пост
# 7
След 1 г. синфлориксът  има само два приема. Досега на моето дете са слагани ваксини по следната схема:
2 м. -хепатит, втори прием, (първи в  болницата)
 1 г. - трети прием хепатит
1,2 г. първи прием синфлорикс
Вторият и последен прием е най-малко 2 м. след първия.
Съветват ме да отложа пентаксима след 2 г., заради коклюша в него, тъй като детето ми е с астма.
Досега не е имал проблеми при приема, включително и на синфлорикса, въпреки че е слаган толкова късно.
На въпроса за отлагането- педиатърката ме помоли да подпиша отказ от ваксини, за да няма проблеми тя. Двете преценяваме как да ги наваксаме.
Виж целия пост
# 8
desive78
Благодаря за отговора! Относно пентаксима съветват да е след 2-рата година,а до коя година може да се поставя най-късно? Първи прием ли ще е при вас след 2-рата година пентаксима? Както със синфлорикса,така и с пентаксима не би трябвало приемите да са 4 след втората годинка вече,но знаете ли колко?
Виж целия пост
# 9
Пентаксимът доколкото знам си е на четири приема. Има ограничение за възрастта май. Съдя от това, че при големия ми син бяха слагани по план всичките приеми без последния. Последният тръгнахме да го отлагаме, ту болен, ту здрав, пък се замотавах и докато се усетих да питам докторката, тя каза, че вече не може, слагал се до еди коя си възраст, не помня обаче каква.
Виж целия пост
# 10
Mожеш ли да си спомниш  на колко е бил големия ти син,когато лекарката е отказала да сложат последния прием на Пентаксим? Много ме интересува конкретно тази ваксина.
Виж целия пост
# 11
Ох, не мога да се сетя, но все си мисля, че беше към 4-годишен newsm78 Мога да я питам евентуално.
Виж целия пост
# 12
Да, на моя син слагахме Пентаксим на 2 и 2 месеца. Сега предстои Пневмо 23, докторът каза, че е по-подходящ от Синфлорикс. В момента детето е на 2год. и 4 мес.
Интервалът е класическия, само задържах Пневмото заради многото грип. Бият се по същата схема.


Здравейте!

Какви са впечатленията ви от Пневмо 23? Моята дъщеря е на 2,6 г. и предстои поставяне на Пневмо 23.
Виж целия пост
# 13
Здравейте, моят син е на 3г. Поради различни причини отлагахме Пентаксима и сега и аз се чудя дали не е малко късничко... Педиатърката казва, че нямало проблем, но нещо не мога да й се доверя...  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия