Бременни, на коя страна спите?

  • 8 573
  • 93
Питам, защото чета, че не било хубаво да се спи
на дясната страна, защото пречело на кръвопотока
към бебока. Усещате ли да има разлика, като спите
на различните страни? Или пък по гръб?
Виж целия пост
# 1
не съм бременна вече, но същото ми каза моята докторка.
Не усетих разлика, но нали човек трябва да си има за какво да се притеснява, та - научих се наляво да спя.
по гръб не ми беше удобно.
Виж целия пост
# 2
Да наистина е по-добре да се лежи/спи на ляво.Казва се "бед рест положение на тялото"-легнала на лявата си страна,с възможно най-свити крака в коленете..Дори болки и контракции(не финалните разбира се) отшумяват при по-дълготрайно лежане в тази поза.Казвам го и от собствен опит.
Виж целия пост
# 3
Аз спя така както ми е удобно това з апърви път го чувам,че не било хубаво да се спи на дясната страна,ми аз май най много на нея страна заспивам  .Бях чувала за това,че не било хубаво да се спи или лежи по гръб ,сега и на дясната страна Rolling Eyes



Да наистина е по-добре да се лежи/спи на ляво

Последно дясно или ляво?[/color]

Виж целия пост
# 4
Аз вече не съм бременна, обаче повече спях на ляво - просто ми беше по комфортно. А накрая никак не можех да си намеря масто Crazy
Но и на дясно съм спяла.

А това, че не бива и аз съм го чела, ама пък само на една страна не може, нали!?
Виж целия пост
# 5
Ох, напоследък както и да се обърна ми е трудно да заспя! По гръб не мога да спя. Така че или на едната или на другата страна- и аз съм чувала че е по-добре да се спи на лявата.
Виж целия пост
# 6
I az  не съм бременна вече.Спях на където ми беше удобно но най- вече по гръб, а това за пръв път го чувам и ми се струва , че малко се преувеличава и всеки ден измислят нещо ново(лекарите).
Виж целия пост
# 7
навсякъде препоръчват спането наляво
но аз спя и надясно,иначе не се издържа не ми е удобно
по гръб въобще не мога
Виж целия пост
# 8
Това не го знаех. А спях почти изключително на дясно. Иначе щеше да ми се пръсне сърцето...
Виж целия пост
# 9
От 6-я месец почнах да спя наляво,свиква се,но сега пак си спя надясно повече  Simple Smile
Виж целия пост
# 10
До осмия месец спях по корем. После вече ме хвана безсънието и май не спях Simple Smile
Виж целия пост
# 11
само на ляво а по гръб ми ставаше лошо  Sick
Виж целия пост
# 12

И аз не го знаех, когато съм била бременна.Спях си на която страна ми е удобно - въртях се ту на дясно, ту на ляво. По гръб не ми беше удобно да спя.
Виж целия пост
# 13
Спях на лявата страна
Виж целия пост
# 14
Лекарите казват, че ако спиш на дясно може да ти е некомфортно защото се намалявал някой от притоците към бебето /не помня какво точно ми казаха/. Но това зависи от това как е застанало бебето. Така че всеки да спи така както му е удобно и да не се притеснява. Ако на бебето му е некомфортно, то и на нас ни става такова и без да се усетиме си се завъртаме.
Виж целия пост
# 15
На ляво най-често,по гръб - докато можех,надясно ме подпираше  в ребрата и не можех.
Виж целия пост
# 16
Питам, защото чета, че не било хубаво да се спи
на дясната страна, защото пречело на кръвопотока
към бебока. Усещате ли да има разлика, като спите
на различните страни? Или пък по гръб?


зависи от положението на бебчето. спи си така, както ти е удобно. важно е и ти да се наспиваш добре.
Виж целия пост
# 17
само на ляво а по гръб ми ставаше лошо Sick
------------------------------------------------------------------------------------------------------------- newsm78
Виж целия пост
# 18
Вярно е това за спането на ляво,но понякога на ляво ми е страшно неудобно и спя на дясно.Гледам колкото мога да е налявата страна ама.............А по гръб вече ми става лошо.
Виж целия пост
# 19
докато бях бременна, спях и на двете страни, защото иначе се схващах, като спях само на едната;
в края на бременността не можех да спя нито на едната, нито на другата, а по гръб и не можех да си помисля Confused
Виж целия пост
# 20
Спях на лявата страна, защото на дясно ми беше трудно да дишам, а и получавах киселини
Виж целия пост
# 21
Аз пък се въртя като пумпал. Спя и на лявата страна и на дясната, а понякога даже и по гръб. Когато ми стане дискомфортно се завъртам нанякъде  Wink
Виж целия пост
# 22
Спях на лявата страна, защото така бях чела, че трябва, но май не усещах дискомфорт, ако легнех и на дясната.
Виж целия пост
# 23
И на двете страни спя, зависи как ми е удобно, но избягвам да спя по гръб.
Виж целия пост
# 24
Заспивам на дясната си страна, а по време на съня си се обръщам на лявата. Събуждам се по гръб.
Виж целия пост
# 25
   И аз го знаех това като бях бременна, опитвах се, но повечето пъти бебето почваше да хълца в корема ми. Обръщах се надясно и спираше  Laughing
Виж целия пост
# 26
Това е цитат от книга:"Не е комфортно, а и не се препоръчва да лежите по гръб - така тежестта на матката пада върху коремните органи, притискат се и някои важни кръвоносни съдове, от което може да почувствате леко замайване. Затова препоръчително е да спите на лявата страна.Сложете и възглавничка между краката си. Това положение ще улесни притока на кръв към бебето, ще подобри и работата на бъбреците ви. "
Виж целия пост
# 27
Това е цитат от книга:"Не е комфортно, а и не се препоръчва да лежите по гръб - така тежестта на матката пада върху коремните органи, притискат се и някои важни кръвоносни съдове, от което може да почувствате леко замайване. Затова препоръчително е да спите на лявата страна.Сложете и възглавничка между краката си. Това положение ще улесни притока на кръв към бебето, ще подобри и работата на бъбреците ви. "


Точно така ми беше най-удобно. Мъжът ми ме скъсваше от майтап за тази възглавница, но наистина се чувствах супер с нея.
Виж целия пост
# 28
На дясната  и на лявата.
Виж целия пост
# 29
Единствено по корем не спя, всички други пози-дясно, ляво и по гръб ги прилагам.Не усещам някаква разлика когато спя на едната или другата страна Thinking
Виж целия пост
# 30
...защото пречело на кръвопотока
към бебока...
   Теоритично е така - тежестта притиска долна куха вена /vena cava inferior/, но всеки си намира удобното положение за себе си.  Simple Smile
Виж целия пост
# 31
Бях на кардиолог преди няколко седмици и лекарката ми препоръча да спя на лявата страна, защото по този начин бебо се хранел по добре по този начин. Не знам дали е вече психическо внушение, но на мен ми е по-удобно на лявата страна, винаги преди това съм избягвала да спя на тази страна, за да не натоварвам сърцето си. Чето, че спането по гръб не се препоръчва, защото така матката се сплесквала или не знам си какво  newsm78, но като цяло ми е останал спомен, че не се препоръчва така да се спи.
Виж целия пост
# 32
Спя и на двете страни. Избягвам по гръб. А понякога и седнала в кревата заспивам  Joy
Виж целия пост
# 33
Спях на лявата, свикнах Peace
Не е добре на дясната, тк.изходът на стомаха е от дясно и не е препоръчително да се притиска.
Виж целия пост
# 34
И на двете страни спя, зависи как ми е удобно, но избягвам да спя по гръб.
И аз така.По гръб не мога,а и чух,че не е хубаво.
Виж целия пост
# 35
Само на ляво и на дясно от 12 г.с.  Crazy , така ми изтръпват ръцете, които поемат тежестта на тялото, че се налага периодично да сменям страните.
Виж целия пост
# 36
И нам мен ми препоръчваха да спя на лявата страна заради бебо и аз така си свикнах та има -няма 2 месеца си откарах на тази страна. Разбирасе че съм се обръщала и на дясн ,но значително по-рядка ,а и толкова бях свикнала ,че не ми бе комфортно. А сега ако щете вярвайте имам чувството ,че ребрата ми от ляво са се изкривили и все ми страрчат повече от тези отдясно #Crazy
Виж целия пост
# 37
Това е цитат от книга:"Не е комфортно, а и не се препоръчва да лежите по гръб - така тежестта на матката пада върху коремните органи, притискат се и някои важни кръвоносни съдове, от което може да почувствате леко замайване. Затова препоръчително е да спите на лявата страна.Сложете и възглавничка между краката си. Това положение ще улесни притока на кръв към бебето, ще подобри и работата на бъбреците ви. "

Аз току що се връщам от консултация и лекарят ми каза същото, въпреки, че на мен по гръб ми е най- удобно. Все пак мисля да се съобразя след толкова мнения. На дясно въобще не мога да си легна - започва се едно лудо ритане.
Виж целия пост
# 38
При мен още е раничко, но да си кажа и аз , аз все още си спя по корем, не знам обаче после как ще свикнада лежа само на ляво newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 39
аз знам пък, че по гръб особено в напреднала бременост не трябва въобще да се спи, а това за надясно, само препоръчително съм го чувала, а също имаше нещо в зависимост къде ти е и плацентата ...
Виж целия пост
# 40
Спя си наляво, надясно и по гръп от време на време, както ми е удобно, така. Само по корем не мога вече  Joy
Виж целия пост
# 41
По добро кръвообращение има като се спи на лявата страна,докторите така казват и в книгите го пише.Гледам да спя повече на лявата страна,но не може без да се завърти човек-то се схващаш,аз редувам.Виж по гръб немога да спя много е неудобно newsm68
Виж целия пост
# 42
Аз спа на ляво или дясно, по гръб не.
Виж целия пост
# 43
Спях само на ляво,защото когато исках да легна на дясно бебчо започваше да ритка като луд и нямаше как ,а по гръб не мога да заспя ако ще да не съм спала 5 дни!Иначе до 4-5  месец спях по корем
Виж целия пост
# 44
Спях на която страна ми паднеше,без значение.Последния месец само по гръб не ми беше удобно.
Виж целия пост
# 45
В началото на бремеността спях по корем.Сега спя на ляво,но някой път като се събудя през нощта се хващам,че спя по гръб.
Виж целия пост
# 46
Ту на ляво, ту на дясно. Обаче докато си намеря място вечер се въртя минимум по половин час Rolling Eyes
По гръб обаче лежа докато гледам вечер телевизия.
Виж целия пост
# 47
Аз лежа основно на дясно, много ми е удобно.... на ляо - съвсем рядко, по гръб - не! аз по пренцип не обичам и не ми е удобно да лежа по гръб  и без да съм бременна.
Виж целия пост
# 48
Аз спях само по корем, но до един определен момент. Когато ми нарастна корема се притеснявах да не натискам бебчо и започнах да спя по гръб или на една страна, предпочитах лявата.
Виж целия пост
# 49
    Спа от лявата си страна  smile3524
     По гръб ми е неудобно!
Виж целия пост
# 50
И аз чувах , че трябва да се спи на ляво , но акушерката от АГ-то ми каза , че нямало значение.Аз спя повечето на дясно , защото така ми е удобно.А и моето бебче е разположено от дясно.И като легна на ляво , започва много да шава.А и се задушавам на ляво
Виж целия пост
# 51
аз и на двете страни и на гръб Simple Smile все още Simple Smile
Виж целия пост
# 52
Аз спях по гръб или наляво.
Виж целия пост
# 53
На ляво ,но най-често спях по гръб.
Виж целия пост
# 54
Предишната бременност спях на дясно, опитвах се да заспивам на ляво, обаче сън не ме ловеше  Shocked
Виж целия пост
# 55
 По гръб изобщо не мога да спя ,редувам ляво и дясно
Виж целия пост
# 56
Снала и съм и на двете страни.
Виж целия пост
# 57
Преди бремеността спях предимно по корем. Сега ми е най-удобно на ляво. Когато съм на дясно ме боли малко и предпочитам да ми е удобно.
Виж целия пост
# 58
ЛЕКО В ЛЕВО Laughing Laughing LaughingПОСТОЯННО НА ЛЯВО,И СЕГА ПРОДЪЛЖАВА ТАКА ДА МИ Е УДОБНО,СВИКНАХ!А И КАТО ЛЕГНЕХ ПО ГРЪБ И НА ДЯСНО БЕБО ПО4ВАШЕ ДА РИТА СИЛНО И ПОЛУЧАВАХ СЪРЦЕБИЕНЕ!ХИЧ НЕ СЕ ЧУВСТВАХМЕ УДОБНО ДВЕТЕ!
Виж целия пост
# 59
на гръб не се спи още  след 3-тия месец (независимо колко удобно и нетежко се чувстваш...не е до чувство)....на страните е добре ...пове4е наляво ...все пак  само на ляво можеш ли половин година да спиш Mr. Green
Виж целия пост
# 60
Аз това го чувам за първи път. През цялата си бременност предимно съм спала на дясната страна, защото на нея ми е най- удобно, а след това по-гръб. Най- малко спя на лявата страна Crazy
Виж целия пост
# 61
Лекарят ми твърди , че мога да спя както ми е добно.
Аз си спя на всички страни:) и по гръб и на ляво и на дясно ... до момента не съм имала проблеми със съня и позата в която спя:-)
Виж целия пост
# 62
Аз спях предимно на дясно, по гръб не ми беше комфортно на дишането, а на ляво пък на сърцето, че получавах сърцетуп  Crazy Също така последния месец и отгоре спях леко повдигната - така се чувствах по-леко.
Виж целия пост
# 63
Аз спях на лявата страна, така ми беше най-удобно.
И сега спя така...
Виж целия пост
# 64
на лявата
Виж целия пост
# 65
Аз спях на ляво или на дясно. На гръб не ми беше добре.
Виж целия пост
# 66
На мен ми казаха, че не трябвало да се спи по-гръб обаче това беше единственната поза в която бебека не се сърдеше Simple Smile спяла съм на различни страни, а накрая ако имаше начин и права щях да спа  ooooh!
Виж целия пост
# 67
аз питах димитрова от "фемина" като ходихме. тя каза, че по гръб наистина не е добре, а на ляво е препоръчително, няма проблем и на дясно, обаче.  Peace
Виж целия пост
# 68
Заспивам на дясната си страна, а по време на съня си се обръщам на лявата. Събуждам се надясната.
 
 
 
Виж целия пост
# 69
Аз не трябваше да спя на ляво защото съм си притискала сърцето, а в бременноста получих сърцебиене, на дясно ме болеше от лежане, защото наистина лежах от 4 ия месец. направо ужас не искам да се сещам. По гръб също не можех.
Виж целия пост
# 70
По гръб не е хубаво- докторът каза че даже не трябва и да се лежи по гръб, а не само да не се спи!  Naughty Аз спя и на двете страни, защото започва да ме боли крака ако спя само на едната страна!
Виж целия пост
# 71
ами аз май че спях повечвто време по гръб Rolling Eyes
Виж целия пост
# 72
по гръб наистина не е добре, а на ляво е препоръчително, няма проблем и на дясно, обаче.  Peace
Виж целия пост
# 73
Вече не съм бременна, ама докато бях, съм спала на която страна ми е най- удобно, т.е. ляво или дясно, а по гръб като легнех, направо ми се скъсваше кръста от болка и тежест ...  Peace
Добре беше лежането, ама ставането как беше, по 5 мин. в легнало положение ставах, демек пусках краката, но тялото не го сгъвах в кръста, а както съм лежала - така ... ясно е само на тези които са го изпитали, много кофти ..  Grinning
Виж целия пост
# 74
По всички начини ми е добре.
Даже откакто забременях вече мога и по гръб - преди не можех! newsm78
Виж целия пост
# 75
Аз спях повече на дясно, защото отляво като ми порасна повече коремчето ме притискаше едно ребро и ми беше неудобно да лежа на ляво. Wink
Виж целия пост
# 76
Ами на мен ми беше най-удобно да спя на страни, основно на ляво. По гръб се задушавах. Не съм усетила да има разлика между ляво и дясно, но съм чувала, че на ляво е по добре за кръвообръщението. Както и да спиш не мисля, че е толкова фатално. Успех Hug
Виж целия пост
# 77
До колкото знам от лекарите, трябва да се лежи и спи наляво - по този начин най-добре се храни бебето, има най-добър приток на хранителни и всякакви вещества към плацентата
Виж целия пост
# 78
Само на ляво и на дясно от 12 г.с.  Crazy , така ми изтръпват ръцете, които поемат тежестта на тялото, че се налага периодично да сменям страните.

Не е нужно да си спиш върху ръцете. Ако си легнала примерно наляво, сложи лявата ръката перпендикулярно на тялото, а дланта и върху дясното рамо.
Виж целия пост
# 79
С първата ми бременност не можех да спя по друг начин,освен наляво.За по гръб и дума не можеше да става въпрос Sick Сега се събуждам и се заварвам че спя по гръб понякога.Спя и наляво и надясно,но най-ми е удобно на полукорем #Crazyт.е. като легна настрани и си прехвърля крака напред и то цялото тяло се накланя и си лягам на половината корем.Горкото ми детенце,как ли се чувства,дано не му вредя така Sick
Виж целия пост
# 80
Като бременна спях както ми е удобно. Наляво, надясно, по гръб.
Виж целия пост
# 81
На лявата страна ми е най-удобно, въпреки че преди изобщо не можех да спя ня нея. По гръб също е зле.
Виж целия пост
# 82
През цялата си бременност предимно съм спала на дясната страна, защото на нея ми е най- удобно, а след това по-гръб. Най- малко спя на лявата страна Crazy
и аз засега съм така!
Виж целия пост
# 83
Спя или на лявата страна или на дясната. И през цялата нощ менкам страните, за да си намеря удобна поза  Crazy
Виж целия пост
# 84
Сега спя наляво или надясно, но по гръб особено в напреднала бременност със сигурност знам, че не е препоръчително заради кръвния поток отиващ към бебето. Иначе наляво си препоръчват докторите.
Виж целия пост
# 85
До преди бременноста спях на всички страни , но вече ми е по удобно на лявата
Виж целия пост
# 86
Здр. мами! Ами аз спя на dvete str.,но най ми е удобно на lqvata str.Когато спя по продължително на гръб се схващам и някой път ми става лошо.Моят съвет е да спите накъдето ви е удобно! Joy
Виж целия пост
# 87
Здравейте, аз спях през повечето време на дясно но лекарката като ме преглеждаше ми каза че искала от мен да спя на лявата страна(не знам какво точно усети като ме пипа).Но оттогава спя само на ляво и по гръб,голям кошмар е за ме #Crazy( всичко ми се схваща,болки ужасни но...)
Виж целия пост
# 88
Аз спя предимно наляво. По гръб е изключено, защото ми тежи всичко, притиска ме и трудно дишам. Да не говорим, че така ми предизвиква киселини. Надясно не е толкова удобно, не знам защо, не мога да си обясня.

Когато съм наляво, бебето рита по малко, отколкото когато съм надясно.
Виж целия пост
# 89
Аз спя предимно на дясната страна но се местия и на ляво за малко особено когато бебка ми рита много.Моя док ми каза на тоя вапрос ,че когато на мен ми е добре значи и на бебето е добре.
Виж целия пост
# 90
Аз спях изключително и само на дясната си страна, наляво някакси ми беше некомфортно,а по гръб имах чувството, че ми става лошо и даже и не пробвах!
Виж целия пост
# 91
Тази нощ като се обръщах от ляво на дясно и ме заболя за секунда силно от дясната страна на пъпа/може и по-ниско да беше/. На вас случвало ли ви се е и дали е много нормално!
Виж целия пост
# 92
Значи аз също спях повече на ляво, но забелязах че щом бебо си обърна гръбчето на дясната ми страна и на мен на дясно ми е удобно.
А за болчици си има като се въртя.До 7 месещ и по гръб спях но вече ми е неудобно явно си тежим Mr. Green
Виж целия пост
# 93
повече на лявата страна, но вече на никоя страна не ме свърта на никаде не ми е удобно
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия