КуРува се ПрЪвУписТен чейзкеик и сралня с амоРтизатоР- 95

  • 28 120
  • 738
# 165
Въх, пУетесата няма спирка!

***

Цитат
Турчина качил бай ганьо в свръх звуков самолет. Бай ганьо не се стреснал.
Бай ганьо качел турчина в трабанта
пред тях една тухлена стена:
Виж целия пост
# 166
Следващата тема трябва да е със заглавие ПуЙтеско творЧСтво Laughing
Цитат
Сега Бълагрия е в Европа само дето тя не е както трябва,нознам ,че в БГ ИМАМНОГО МИЛИНЕРИ! Не е само там криза тя е все обща!маштабна!
Виж целия пост
# 167
Малко започна да ми писва от "творчеството" на Пуйтесата.
Виж целия пост
# 168
сменяват- newsm78че какво му е?
Моето мнение е същото като едно друго, което цитирам дословно, но не твърдя, че съм на 100% права:

"Глаголът от свършен вид да изляза (с форми да излезе, излязох, излезе, излязъл, излезли) без съмнение е правилен и допустим.

Въпросът е обаче дали глаголът от свършен вид да излезна (с форми да излезне, излезнах, излезна, излезнал, излeзнали) е допустим. Според мене не.

Глаголите в българският език биват имперфективни (от несвършен вид) и перфективни (от свършен вид) и това е от изключителна важност. Понякога говорещите използват ненужни наставки, за да подчертаят вида на глагола, без да съобразят, че и без наставката точно този глагол си е от този вид. Такъв е разглежданият случай: наставката -на подчертва свършения вид (перфективността) на глаголът. Има и случаи, когато се използва ненужна наставка, подчертаваща имперфективност (несвършен вид): сменявам вместо по-краткото сменям. Допустим глагол ли е сменявам?

Аз не бих употребил нито сменявам, нито излезна, но ги търпя."


А тук намерих и една друга дискусия за сменявам и сменям:
https://www.facebook.com/kaksepishe/posts/657070914366180?stream_ref=5
Виж целия пост
# 169
Цитат
Какво ти прече да бъдеш
Цитат
и го занесах
Цитат
Да предопредя хората
Виж целия пост
# 170
Цитат
коафйор
Виж целия пост
# 171
Цитат
от там на нанък
Виж целия пост
# 172
Цитат

...мъжът да върви на пред а жената да го следва...

...забратки и т.н.
Виж целия пост
# 173
сменяват- newsm78че какво му е?
Моето мнение е същото като едно друго, което цитирам дословно, но не твърдя, че съм на 100% права:

"Глаголът от свършен вид да изляза (с форми да излезе, излязох, излезе, излязъл, излезли) без съмнение е правилен и допустим.

Въпросът е обаче дали глаголът от свършен вид да излезна (с форми да излезне, излезнах, излезна, излезнал, излeзнали) е допустим. Според мене не.

Глаголите в българският език биват имперфективни (от несвършен вид) и перфективни (от свършен вид) и това е от изключителна важност. Понякога говорещите използват ненужни наставки, за да подчертаят вида на глагола, без да съобразят, че и без наставката точно този глагол си е от този вид. Такъв е разглежданият случай: наставката -на подчертва свършения вид (перфективността) на глаголът. Има и случаи, когато се използва ненужна наставка, подчертаваща имперфективност (несвършен вид): сменявам вместо по-краткото сменям. Допустим глагол ли е сменявам?

Аз не бих употребил нито сменявам, нито излезна, но ги търпя."


А тук намерих и една друга дискусия за сменявам и сменям:
https://www.facebook.com/kaksepishe/posts/657070914366180?stream_ref=5
Сравнението е абсолютно неуместно по простата причина, че глагол излезна в книжовния език никога не е имало. Докато сменявам като преходен глагол от несвършен вид си фигурираше в речниците някъде до 2003г май. После отпадна. Как стоят нещата в новия речник, нека някой, който го има, да провери.
Виж целия пост
# 174
Цитат
Нямъм
  Crazy
Виж целия пост
# 175
Цитат
Тази жена бях аз снимка от 2002 г талия 42 Роклята е от Бг с тази рокля се снимах в Испания.Тогава хората си копуваха дрехи от втора оптереба и азсия кулих за4 лева. Сега пак иматакива магазини. в БГ!
Цитат
тя е от Германия и е цепната от старни
Цитат
Злобните все плюят , натях заклюки иза злоба не подариха цвятяп. Подарих намен заради поезията!
Виж целия пост
# 176
Цитат
Злобните все плюят , натях заклюки иза злоба не подариха цвятяп. Подарих намен заради поезията!
И цветя сама си подарява. Това е то истинската обич.
Виж целия пост
# 177
Пуйтеси кОпуват прЪвописТ втора ОпТЕреба с ПАНАцебо ефект
Пуйтесата ме вдъхновява, 'начи Heart Eyes .
Сама си подарява цветя, я newsm51 Злобните -  smile3513
Виж целия пост
# 178
На заглавната страница на книжките на пуйтесата, би трябвало на първо място  да седи не нейното име, а първо на редактор и коректор.
Колко ли пари хвърля тази жена за редактиране и коректор? ooooh!

Техническа грешка, мисля, но е смешно заглавие:35:
Цитат


Искам да го крастя на баща ми
Виж целия пост
# 179
Цитат
Нощтната лампа
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия