Болки в ръката

  • 24 729
  • 20
Знам, че темата е за здравния, но просто тук се пише повече а и просто искам да знам според вас от какво може да е... Принципно аз мисля, че не е нищо сериозно, но приятеля ми се притеснява и иска да ходя на лекар, а не знам дали има нужда.
Много ме боли дясната ръка, не знам кой точно мускул е но не мога да я изправя в никакъв случай, не мога да вдигам нищо с нея, отвратително е. Да поясня - става дума за мускул преди лакътя. Боли ме вече един месец, първо до усещах като че ли някоя веничка е по къса и като си опъна ръката и не стига, знам че е тъпо но така го усещах. Сега си ме боли сериозно, а от два дни ме боли и над лакътя. По принцип не би ме притеснило, ако не продължаваше повече от месец. Обяснявам си го с това, че отварям с дясната ръка щората на магазина, а тя е много тежка, но всички казват, че не може да е от това. Не може, ама мен си ме боли и не знам защо. Не знам и аз защо пиша тема, да питам дали на някого му се е случвало и според вас трябва ли да ходя на лекар за такава глупост.
Виж целия пост
# 1
Да.Иди на лекар. Може да е тендовагинит, може да е всичко.Знам ли.Нека компетентно лице се изкаже. Най-вероятно ще ти даде да се мажеш с нещо и евентуално да пиеш лекарства(ако е тендовагинит).Ако е друго, може и до инжекции да се стигне, но едва ли е толкова сериозно. Отивай докато е време. Стискам палци.  Peace
Виж целия пост
# 2
По-добре отиди  Peace Месец е доста време, а и щом не минава, а се влошава - отивай.
Виж целия пост
# 3
Не ми се е случвало такова нещо. Идея си нямам дали може да е от щората. Честно казано и аз да бях сигурно нямаше да се впечатля особено и да отида на лекар, но 1 месец си е доста време. Не започва ли да те дразни вече? Щом не се оправя мисля, че ще е добре да отидеш да те види лекар.
Виж целия пост
# 4
възможно е и да е преуморена, но нищо не пречи и да отидеш на лекар;-)
Виж целия пост
# 5
На лекар!
Виж целия пост
# 6
И моя съвет е да посетиш специалист. Понякога не обръщаме внимание на сигналите, които ни дава тялото и после страдаме 100 пъти повече отколкото ако сме се обърнали за помощ на време. В момента и аз си патя от главата ама ..........  Sad
Виж целия пост
# 7
И аз съм за лекаря Peace То може наистина да е от тази щора, но друго си е лекар да прецени. Така и ти ще си спокойна smile3521
Виж целия пост
# 8
Отиди на лекар да те прегледа, но ще разкажа опита си.
Преди 4-5 години ме болеше така ръката - започна първо между китката и лакътя (от долната страна преди лакътя), после се разрастна и към китката и над лакътя болката. Болеше непрекъснато, на моменти място не можех да си намеря от болка. Нямах сила да вдигна нищо с тази ръка - сякаш бе премаляла, изпусках дори и празна чиния.
Ходих, преглеждаха ме, съмняваха се за артрит, тендовагинит и незнам какво още...
Нищо не можаха да открият.
Най-накрая един приятел ме заведе при негов познат доктор в клиниката на спортистите в Дианабад (ще излъжа как се казва самата клиника, пък и надали има значение, защото ти е далече).
Докторът ме прегледа и каза "Такаааа... а сега за твой срам, ще те уча как да седиш и как да ходиш".
Оказа се, че от неправилна поза (лош стол + неправилна стойка) съм се изкривила и съм прещипала нерв горе около рамото... като болката не се проявява там, а по дължината на нерва.
Биха ми 3 инжекции, за да се освободи нерва, после правих малко гимнастика, смених стола с хубав стол, който не ми позволява да стоя на компютъра изчекната във всевъзможни пози и известно време мислех как стоя, как ходя, как седя, под какъв ъгъл е ръката ми като работя с мишката и клавиатурата и... проблемът с болката в ръката изчезна.

Разбира се, не мога да кажа, че се касае за подобно нещо, но по описанията ми напомни за моите премеждия с дясната ръка. Отиди да те види лекар.

Виж целия пост
# 9
Отиди да те видят! Аз имах тендовагинит на лявата ръка. Докато ида на лекар мина месец и като отидох лекарката искаше направо да ме прати да ми гипсират ръката. А познай как се гледа малко дете с гипсирана ръка.
Виж целия пост
# 10
мен ме оперираха от болка в китка, оказа се възпалено сухожилие. Сега имам два конеца и здрава ръка
Виж целия пост
# 11
Случвало ми се е - окзо се от кръста - това не е шега. Просто компенсирайки болката в кръста дето е от години съм си схванала ръката. Бях на нагревки и масажи. БЕ сериозно беше щото отидох когато изпусках вече бебето! Не е шега и колкото повече залежявяш - по-зле. Иди да видят, ако трябва да ти пуснат нагревки
Виж целия пост
# 12
Отиди на лекар. Щом те боли цял месец, няма да е нещо незначително. Късмет!
Виж целия пост
# 13
Доста мнения има за пощение на лекар, така че- не отлагай. Трябва консултация с ортопед или невролог.

Имам колега, който миналата година от пролетта имаше болка в рамото... обърна внимание след 2 месеца и след доста лутане по болници (около 5 месеца)  newsm78 установиха, че има ревматизъм.

Така че успех! И търси причината!!
Виж целия пост
# 14
Знам, че темата е за здравния, но просто тук се пише повече а и просто искам да знам според вас от какво може да е... Принципно аз мисля, че не е нищо сериозно, но приятеля ми се притеснява и иска да ходя на лекар, а не знам дали има нужда.
Много ме боли дясната ръка, не знам кой точно мускул е но не мога да я изправя в никакъв случай, не мога да вдигам нищо с нея, отвратително е. Да поясня - става дума за мускул преди лакътя. Боли ме вече един месец, първо до усещах като че ли някоя веничка е по къса и като си опъна ръката и не стига, знам че е тъпо но така го усещах. Сега си ме боли сериозно, а от два дни ме боли и над лакътя. По принцип не би ме притеснило, ако не продължаваше повече от месец. Обяснявам си го с това, че отварям с дясната ръка щората на магазина, а тя е много тежка, но всички казват, че не може да е от това. Не може, ама мен си ме боли и не знам защо. Не знам и аз защо пиша тема, да питам дали на някого му се е случвало и според вас трябва ли да ходя на лекар за такава глупост.

Прилича на епикондилит, може да се получи от претоварване, да. Отивай на лекар!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия