чай от Сена и бременност

  • 16 687
  • 20
Здравейте,
искам да попитам нещо, което и други мами ги вълнува.
Вчера една генеколожка ми каза да пия чай от Сена срещу запек, но преди време друга ми каза, че всички чайове срещу запек били опасни, защото предизвиквали контракции.
Някой чувал ли е да вреди този чай?
Поздрави   bouquet
Виж целия пост
# 1
Недей си прави експарименти с такива чайчета против запек. И аз бях със същия проблем и се оправих постепенно  с плод и зеленчук. А за чая от сена мисля че няма д анавреди т. като в Матерната има сена ,но незнам в какво количество е в чаяа ти. Така че по-добре пий Матерна.
Виж целия пост
# 2
Може, но в умерени дози.
Цитат
Сена (Senna alexandrina)
 Силно очистително, да не се използва във високи дози или за продължително време.

виж тук :  билки и бременност
Виж целия пост
# 3
моята навремето ми каза - никакви средства срещу запек, защото спазмите, които предизвикват, могат да предизвикат и контракции. При това СЕНА (и всички средства, в които участва), предизивкват такива спазми.
Затова, по - добре направи корекции в хранителния режим. Има много писано по въпроса - плодове, зеленчуци, хляб Бонус/Тонус,...
Виж целия пост
# 4
  На самия чай със  сена (китайския) си пишеше, че е противопоказен при бременност.
На мен гинекологът ми каза, че мога да ползвам шоколадите за разхлабване, а и те са със сена. newsm78
Лично аз предпочетох чай "Blevit L", защото той със сигурност става за бременни.
Кивито също ми помагаше.
Виж целия пост
# 5
Aз пия сенна , но на хапчета през цялата бременост Wink
Виж целия пост
# 6
Аз също съм на мнение, че подобни чайчета и шоколадчета предизвикват контракции. Един път пих чай от Сена докато бях бременна и няма да ти казвам какво ми се случи. По принцип запекът през бремеността е характерно явление. Друг е въпросът, ако си имала и преди това. При мен се явяваше периодично и пиех течен парафин, по препоръка на доктора.
Виж целия пост
# 7
И на мен ми казаха, че чаят от Сена предизвиква контракции. Защо не пробваш с Дуфалак?
Виж целия пост
# 8
Аз съм с колит и нещата се оправят само със Сена. По време на бременноста също си ги ползвах слабителните шоколадчета и нямаше проблем. Явно при всеки е различно. Thinking По принцип другото име на сената е майчин лист.
Виж целия пост
# 9
Сената е категорично забранена за бременни!!!!!Не си правете експерименти!!!

Има много натурални начини да се преботите със запека,а и сената решава пробл;ема само временно и червата стават още по-лениви.За мен е глупост да се пие,но това си е моето мнение!
Пробвай с кивита (5-6) на ден,ХУСК,повече плодове и зеленчуци....
Виж целия пост
# 10
И на мен ми казаха, че чаят от Сена предизвиква контракции. Защо не пробваш с Дуфалак?


Не можех да се сетя, но това лекарство ми го бяха казали и на мен.
Виж целия пост
# 11
На мен ми бяха казали, че мога да пия зелен чай, защото запекът е опасен и в един момент като тръгне на зор, може контракции да се получат. Аз съм си със запек отпреди, по време и след бременността.

Но както писахме в една тема преди 2 дни, можеш да пробваш и по по-бабешки методи - топла (до гореща) вода сутрин на гладно, може и с лъжичка мед, сини сливи и круши, зелени супи, ябълчици и т.н.
Виж целия пост
# 12
В 19 г.с. получих контракции, и то болезнени, след като в продължение на месец бях пила хапчета сена. После- болница, системи, та се оправиха нещата, но късно научих, че сена-та може да предизвика контракции. И щях да съм го научила по-рано, ако не се бях подвела по надписа на опаковката, където пишеше, че се препоръчва за бременни! #Cussing out Оттогава нямам нито една контракция, вече 1,5 месеца, така, че убедена съм, че сената беше "виновна".
Препоръчаха ми Дармол-пастили за запек, но още не съм пробвала.
Виж целия пост
# 13
Ето я другата тема за запека, която върви от 2 дни.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=87607.0

Виж целия пост
# 14
Момичета, много се радвам, че ви питах. Дадохте ми невероятно полезна информация. Благодаря ви, можеше да стане голяма беля  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия