Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 13.

  • 54 099
  • 755
Нова тема.
Стара тема
Виж целия пост
# 1
Записвам се и аз и ако може да се сложи линк в старата, за да знаят и другите. Peace
Виж целия пост
# 2
Благодаря Поли!
Виж целия пост
# 3
Дами, здравейте,

моля, кажете какво мислите за тези резултати на снахата. Какъв е този инсулин? Много странна мярна единица? Мерси предварително  Hug


Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Инсулин                             49,7       pmol/l              17,8-173,0

Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Глюкоза                              4,62       mmol/l            3.3-6.1
Виж целия пост
# 4
Дами, здравейте,

моля, кажете какво мислите за тези резултати на снахата. Какъв е този инсулин? Много странна мярна единица? Мерси предварително  Hug


Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Инсулин                             49,7       pmol/l              17,8-173,0

Име на теста (изследване)   Резултат     Единици   Референтни стойности
Глюкоза                              4,62       mmol/l            3.3-6.1

49.7 pmol/l  =  7.16 mikrlU/ml
Виж целия пост
# 5
Здравейте, днес отново бях при доктор Тодорова след като си направих обременяването с глюкоза. Хиперинсулинемията ми е вече на 100% доказана след тези резултати-104 инсулин на 60 минута. Треперя си като лист напоследък, ръцете едва си ги контролирам, а виенето на свят и гаденето ми станаха второ аз. Отделно килата си стоят и не искат да си ходят. Иначе уж съм на нещо като диета и почти не ям вече едва ли не, сладкото го ограничих до минимум, обаче с килограмите съм си все на едно ниво, нито грам надолу. Тя ми даде на мен някаква щадяща стомаха терапия, която е за такива, които не понасят Метфогама и подобни. Та тази терапия включва Глюкобай и Инофолик. Сега ще я почвам и да видим как ще ми понесе. Едното е за захарта, че ми е малко гранична на гладно и се е повишила сравнение с миналия път като бях, а другото за инсулина и за метаболитния синдром. Някои чувал ли е тези лекарства и пробвал ли ги е да сподели отзиви?
За космалаците, които са ми също следствие на инсулина, който според нея активизира Тестостерона, макар той да излиза в норма, ми изписа един крем, ама той само в САЩ се продава и сега започва чуденката как да си го доставя до тук-казва се Ваника. Той трябва да намали значително растежа им. Има тук във форума теми за тоя крем, но май още не са се намерили дистрибутори за БГ.
Виж целия пост
# 6
Lovely аз те съветвам вместо Инофолик да си намериш инзотол,  което е главната съставка на Инфолика. Инфолика е доста скъп. Според мен няма кой знае какъв ефект. Не си спомням ти пила ли жеше метформин?
Виж целия пост
# 7
Lovely аз те съветвам вместо Инофолик да си намериш инзотол,  което е главната съставка на Инфолика. Инфолика е доста скъп. Според мен няма кой знае какъв ефект. Не си спомням ти пила ли жеше метформин?
Аз много за кратко опитах да го пия метфодиаб, но ми правеше растройство, а много пътувах тогава и не можех да си позволя да съм в това състояние на път и го спрях. Може би е трябвало да настоявам или да опитам пак с него след известно време. Мерси за предложението. Все пак мисля да опитам с това нещо, ако не пак ще се връщам на метфодиаб. Интересното е, че тя не ми предложи да го заменим с друг метформинов препарат да кажем.
Виж целия пост
# 8
мой познат е с ИР /не от най-тежките/ но в комбинация с Базедова болест, той пие Глюкобей и му понася чудесно, свали много килограми и се чувства нормално... та имам впечатления,че препаратът е добър Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Това глюкобай много интересно звучи, мислех че е подобно на едно друго което стимулира работата на панкреаса.

Метформина е нормално, знаеш, на никой не понася, няма някой тук да е започнал да го пие и да сд чувства супер. Но да, опитай с инфолика и това лекарство.Инфолика го изписват на бебеправещи най-често че има и фолиева.  Wink
Виж целия пост
# 10
Да се запиша в новата тема, че ви изтървах Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Това глюкобай много интересно звучи, мислех че е подобно на едно друго което стимулира работата на панкреаса.

Метформина е нормално, знаеш, на никой не понася, няма някой тук да е започнал да го пие и да сд чувства супер. Но да, опитай с инфолика и това лекарство.Инфолика го изписват на бебеправещи най-често че има и фолиева.  Wink

Аз не съм имала никакъв проблем и неразположение с метформина от първото хапче.
Различните метформинови препарати се понасят различно от различните хора.
Виж целия пост
# 12
Това глюкобай много интересно звучи, мислех че е подобно на едно друго което стимулира работата на панкреаса.

Метформина е нормално, знаеш, на никой не понася, няма някой тук да е започнал да го пие и да сд чувства супер. Но да, опитай с инфолика и това лекарство.Инфолика го изписват на бебеправещи най-често че има и фолиева.  Wink

Аз не съм имала никакъв проблем и неразположение с метформина от първото хапче.
Различните метформинови препарати се понасят различно от различните хора.
Да, явно, че е индивидуално. Но е права Мацето, че в почти всички случаи си има гадене и разстройство. Аз просто го почнах във възможно най-неподходящия момент. На път с разстройство хич не си е работа. Затова съм се настроила, че може да направя втори опит преди окончателно да се отказвам. Странното е, че тя като чу, че ми е било лошо и деректно ме насочи към тези препарати, не ми предложи друг подобен да видим как той ще ми понесе.
Тя каза, че тези двата в комбинация би трябвало да имат ефект като на един метформинов, защото в него си е комбинация от това хем да ти държи захарта в норма, хем инсулина да не скача.
Мацето, и аз видях, че инфолика има фолиева. Гледам, че го дават на жени с поликистозни яйници, аз засега нямам такива и дано не ми се появят. Не знам каква му е връзката с инсулина, честно казано. Поне ако не помогне, не би трябвало да навреди  Peace
Serenity__bg, радвам се да чуя отзив от човек с ИР. Мерси за споделеното мнение. Почвам ги от понеделник и ще ви държа в течение как действат препаратите на ИР при мен.
Виж целия пост
# 13
Щом имаш вариант действай, както ти е казал лекаря
Виж целия пост
# 14
Дам, пробвай, от кога мечтаем за нещо друго освен метформин!

Надин ти как го започна метформина?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия