Песен за огън и лед 23 - Never give the enemy his wish

  • 42 152
  • 739
# 270
Не казвам, че Ашара е септата на Гриф. Но не мисля и че се е самоубила. Нед и е предал съобщение и тя е трябвало да си намери версия за да изчезне.
Нямах предвид Джон да има външни черти на Таргариен. Обикновено се намеква как таргите харесват горещата вода, как ги привлича огъня и т.н. за Джон нищо такова не се споменава.
При Кулата на Радостта са Белия бик (Хайтауър), Осуел Уент и Артур Дейн. И Хайтауър и Уент са от родове, чиито представители са се занимавали с магия. Това е интересно.
Версия за Артур нямам засега, не мога да се сетя защо би било важно да остане жив. Може да е в блатата при Хоуланд или зад Вала (да чака синчето Mr. Green), а може и да е Манс. Wink
Виж целия пост
# 271
Ще си лягам, но ми попадна едно цитатче за размисъл преди сън.
Цитат
Червената цитадела също имаше своите тайни. „Дори и Регар.“ Принцът на Драконов камък никога не му се беше доверявал така, както се доверяваше на Артур Дейн. Харънхъл бе доказателство за това. „Годината на лъжливата пролет.“

 smile3507  smile3524
Виж целия пост
# 272
Ще си лягам и аз. Всички са убедени че Артър Дейн е мъртъв.
Например Горещата Баница вярва че Нед е върнал тялото на Дейн на Ашара, Робърт също си мислил за АРтър като за мъртвец. Няма логика да е жив.

Горния цитат, който хексе е посочила за мен е пример, че Артър Дейн е един от двамата най-добри приятели на Регар заедно с Конигтън. Баристан е твърде праволинеен и аз не бих му се доверил, след като е спасил  ненормалник като Ерис, при положение че просто са можели да го оставят да умре да обявят Регар за крал и да го оженят за Церсей.
щеше да получи подкрепата на Скалата - а най-вероятно и на повечето от Лордовете.

Размишлявал съм може ли АРтър Дейн да е Корин Полуръката -ако приемем че Манс е Регар. Или пък самият АРтър да е Манс . сложно е да се докаже.

П.С. Регар е имал своите тайни, да - той е подготвял преврат срещу ЕРис,  а Конигтън и Дейн, като най-близки приятели вероятно са били в основата. Неминуемо е знаел и Белия Бик, а вероятно и Принц Лувин, който е бил топлата връзка с Дорн. Сигурно са изолирали Баристан, както го изолира Нед заради неговата праволинейност, а Джайми - защото е бил отскоро и не са му имали доверие, въпреки симпатията на Регар към него.
П.П.С. Въпреки всичко Регар е намекнал повече на Джайми отколкото на Баристан - "
като се върна от Харънхал ще настанат промени" - да, Регар определено е имал тайни.
Виж целия пост
# 273
Според Нед - Лияна е колкото три Ари. мисля че това описание стига.

Аря е дете. Мислиш, че като порасне няма да прави секс ли? Rolling Eyes
Аря не е дете, а пубер. на 11 години е, които по нашите стандарти са около 13. Да не еи на 12/14 г.
Рикон е дете на неговите 8-9 години, Сладкият Робин е дете, Аря е млада жена. На тази възраст в Средновековието са женели жените. АРя я сгодиха за един Фрей - задочно. Станис също искаше да я жени за някой от васалите си.
засега тя се оформя като масов убиец. трепе хора наред. нищо женствено няма в нея.

 Laughing
Пубера не е жена. Дори да приемем, че Аря е пубер. (А тя не е, дори цикъл няма още. Дете си е.)
Когато порасне ще си има нужди и интереси и те няма да са само в размахването на меч.
Я, как ревнуваше Джендри.. Wink

аря е пубер отвсякъде. дори решенията които взима са пуберски.Тя се възприема като "момче" в същото време факт, че постоянно искат да я женят. А на времето са ги женели веднага щом  "прокървят" имало е случаи на оженени 11-12 годишни жени.
Това с Джендри е несериозно да ми го даваш за пример - тя търсеше по-скоро един вид несбъднат брат в него, някой който да запълни празнината която оставиха Джон, Роб, Бран и Рикон. Едва ли е мислила истински за любов. АКо е  го възприемаме като любов е то от типа "ученическа" - ще те ритна, за да ми обърнеш внимание. Това само би доказало че Аря е пубер.Тя вече започва да се оформя като личност. Досега друго освен убийства не прави - направо се конкурира с Кутрето. колок станаха, девет, десет?
Ако по Аря съдим за Лияна мога да си представям каква е била Лияна - в уголемен образ според Нед.
Виж целия пост
# 274
Теорията Артър Дейн = Корин Полуръка никак не е безсмислена и нереалистична.Нищо чудно и другите двама рицари да са останали и живи и да са отишли на Вала.
Нед си спомня,че са го намерилИ при Лияна.Ако е останал жив само Тръстиката,защо е в множествено число.Най-малкото Дейн е бил жив.
Виж целия пост
# 275
Теорията Лиана да е била с Артър Дейн има много слаби страни. Ето един неоспорим факт:
Трима от най-великите рицари и бели плащове никога не биха пренебрегнали дълга си и пропуснали цялата война заради жената на един от тях! Да пазят жената и детето на Регар е едно, да оставят всички Тарги да умрат заради детето на Дейн .... абсурд!
"— Кралската гвардия не бяга.

— Нито тогава, нито сега — каза сир Артър. И надяна шлема си.

— Положили сме клетва — поясни старият сир Джеролд."
Виж целия пост
# 276
Теорията Лиана да е била с Артър Дейн има много слаби страни. Ето един неоспорим факт:
Трима от най-великите рицари и бели плащове никога не биха пренебрегнали дълга си и пропуснали цялата война заради жената на един от тях! Да пазят жената и детето на Регар е едно, да оставят всички Тарги да умрат заради детето на Дейн .... абсурд!
"— Кралската гвардия не бяга.

— Нито тогава, нито сега — каза сир Артър. И надяна шлема си.

— Положили сме клетва — поясни старият сир Джеролд."


Те са правели това, което е наредил Регар. Не случайно споменах имената на тези тримата и че двама от тях са от родове, които са се занимавали с магия. - Хайтауър и Уент. Освен подчинени на Регар, те са били и негови приятели, заговорничели са заедно (Осуел Уент организира турнира в Харънхъл.) И са били посветени в пророчеството, което е искал да изпълни Регар.


Виж целия пост
# 277

аря е пубер отвсякъде. дори решенията които взима са пуберски.Тя се възприема като "момче" в същото време факт, че постоянно искат да я женят. А на времето са ги женели веднага щом  "прокървят" имало е случаи на оженени 11-12 годишни жени.
Това с Джендри е несериозно да ми го даваш за пример - тя търсеше по-скоро един вид несбъднат брат в него, някой който да запълни празнината която оставиха Джон, Роб, Бран и Рикон. Едва ли е мислила истински за любов. АКо е  го възприемаме като любов е то от типа "ученическа" - ще те ритна, за да ми обърнеш внимание. Това само би доказало че Аря е пубер.Тя вече започва да се оформя като личност. Досега друго освен убийства не прави - направо се конкурира с Кутрето. колок станаха, девет, десет?
Ако по Аря съдим за Лияна мога да си представям каква е била Лияна - в уголемен образ според Нед.
Джони, това, че навремето са ги женели на 11 не ги прави жени. Rolling Eyes И лейди Ермесанда я ожениха на няколко месеца.
Именно това и доказваш с този пост, Аря не мисли за друго освен за убийства,.
Събуди ли се женското в нея обаче, нещата ще се променят. Wink

П.П. Явно не знаеш какво е да си пубер, че наричаш Аря така. Shocked При пуберите хормоните бушуват, при Аря засега няма такива признаци.
Виж целия пост
# 278


Те са правели това, което е наредил Регар. Не случайно споменах имената на тези тримата и че двама от тях са от родове, които са се занимавали с магия. - Хайтауър и Уент. Освен подчинени на Регар, те са били и негови приятели, заговорничели са заедно (Осуел Уент организира турнира в Харънхъл.) И са били посветени в пророчеството, което е искал да изпълни Регар.

Заплаха ли усещам?Wink

Приятелите са приятели, дългът си е дълг! Пророчеството е, че ОП е от коляното на Ерис ...
А какво ще кажете за това: Ашара се самоубива, защото е отровила Лиана!
Виж целия пост
# 279
Приятелите са приятели, дългът си е дълг! Пророчеството е, че ОП е от коляното на Ерис ...
А какво ще кажете за това: Ашара се самоубива, защото е отровила Лиана!

Само, че приемат и преки заповеди от Регар, така че в случая приятелството и дългът съвпадат. Няма как да му откажат заповед, не мислиш ли?

Интересна история за Ашара отровителката на Лияна. А какви са й мотивите. Идеи?

П.П. ОП е от коляното на Ерис, обаче "трябва да има още един". Трябва да са трима, а може би не става дума и тримата да са деца на Регар. На ОП му са нужни помощници.
Виж целия пост
# 280

Само, че приемат и преки заповеди от Регар, така че в случая приятелството и дългът съвпадат. Няма как да му откажат заповед, не мислиш ли?

Интересна история за Ашара отровителката на Лияна. А какви са й мотивите. Идеи?


Принцът казва на войника "Отивай си вкъщи и си гледай семейството... и вземи 2 от най-добрите ми рицари. А  аз ще водя войната, която избухна заради теб!"
Белите плащове не са марионетки(свестните такива). Баристан например не пуска Робърт да участва в мелето на турнира.
Защо Ашара да отрови Лиана:
Поне един Старк я е изоставил.
Има интерес към Регар.
Регар кръшка на жена си, Принцеса от Дорн!
И трите,защото е от Дорн.
Виж целия пост
# 281
Само, че приемат и преки заповеди от Регар, така че в случая приятелството и дългът съвпадат. Няма как да му откажат заповед, не мислиш ли?
Интересна история за Ашара отровителката на Лияна. А какви са й мотивите. Идеи?
Принцът казва на войника "Отивай си вкъщи и си гледай семейството... и вземи 2 от най-добрите ми рицари. А  аз ще водя войната, която избухна заради теб!"
Белите плащове не са марионетки(свестните такива). Баристан например не пуска Робърт да участва в мелето на турнира.

А как ти звучи: "Вие тримата трябва да опазите на всяка цена детето. То е бъдещия спасител на света. така е записано в пророчеството. Посветих голяма част от живота си да го постигна, нямате право да ме предадете.
Тръгвайте, това е заповед!"

Баристан не пускал Робърт.. Joy
П.П. Споменах ли Бейлон Суан и Хрътката, които водеха атаките в Битката при Черна вода?
такива са им били заповедите, не пазеха Томен, Церсей и Джоф.
Виж целия пост
# 282
 Хексе, това е Кралска гвардия. не можеш да ги мотаеш за каквото ти скимне, длъжни са да пазят краля и семейството му с приориритет влиза в клетвите им, а те са над заповедите на този или онзи. Ерис е мъртъв, Регар мъртъв, Елия и децата с мъртви а те пазят любовницата на Регар от брат й...не е ли странно? освен ако точно в момента не се ражда престолонаследник!

За Корин има сериозно доводи да предполагаме, че е Артър дейн - би обяснил изчезналото тяло.
Също и Манс признава "корин е дялан камък, за разлика от мен"  и че много държал на клетвите си....
някак си напомня на Артър дейн - достойния рицар. и годините съвпадат. Корин е доста възрастен.
Изпитва симпатия към Джон Сняг. може би не е случайно. на похода взима трима мъже със себе си - трима души отбраняват Кулата.
Ако пък Манс е Регар,а Корин е "най-добрия ми приятел и най-страшния ми враг" то направо е ясно че става дума за сър Артър.
 
Виж целия пост
# 283
Хексе, това е Кралска гвардия. не можеш да ги мотаеш за каквото ти скимне, длъжни са да пазят краля и семейството му с приориритет влиза в клетвите им, а те са над заповедите на този или онзи. Ерис е мъртъв, Регар мъртъв, Елия и децата с мъртви а те пазят любовницата на Регар от брат й...не е ли странно? освен ако точно в момента не се ражда престолонаследник!

Не пазят Лияна, а детето.
Виж целия пост
# 284
Защо Ашара да отрови Лиана:
Поне един Старк я е изоставил.
Има интерес към Регар.
Регар кръшка на жена си, Принцеса от Дорн!
И трите,защото е от Дорн.

Регар е бил мъртъв вече, така че е малко закъсняла. Laughing Елия е била ОК с "изневярата", което е доста странно. Може пък да не й е изневерявал. Wink
Отмъщение към някой от братята Старк?
Хм... само ако е към Нед. При Брандън е знаела как стоят нещата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия