безопасни ли са коланите за прохождане

  • 8 034
  • 35
мамчета моля ви кажете ползвате ли колани за прохождане и дали сте чували безопасни ли са[
Виж целия пост
# 1
            Не съм чула да са опасни, аз лично се опитах да използвам такъв, но не беше удобен за моето дете - то цялото се отпускаше напред... Sad
Виж целия пост
# 2
За опасно - не виждам кое им е опасното. Купихме, на на мен ми бе много грозно да водя Гери като куче и по-добре, че не се наложи да го ползвам. Peace
Виж целия пост
# 3
И аз не съм чула да са опасни, но лично на мен изобщо не ми харесват - сякаш детето е вързано като кученце. Не съм ползвала преди, не смятам да ползвам и сега.
Виж целия пост
# 4
ние ходехме на рехабилитация и там ни бяха казали, че всякакви помощни средства за прохождане - проходилки, количките, които се бутат и т.н.- са противопоказни и опасни. единственото нещо, което можем да ползваме, ако искаме били тези колани. аз лично, не видях логика в това...какво му е хубавото на тоз колан?! newsm78 . подариха ни такъв, обаче Ния не ходеше с него, а се отпускаше, щом усетеше, че я държи. не ми се стори удобно нито за нея, нито за мен и го махнах.
Виж целия пост
# 5
Опасни са дотолкова доколкото детето не се научава да се пази... все има какво да го държи... Моята дъщеря си проходи без никакви помощни средства... колани, проходилки и пр. пада, става и се научи да се пази!
Виж целия пост
# 6
Аз не ги харесвам.
Дариа проходи сама , когато беше готова  Wink
Нито съм я държала да ходи , нито разни средства....съм ползвала.
Виж целия пост
# 7
Не знам дали е опасен, но на мен и на Дияна ни беше неудобен.
Виж целия пост
# 8
Опасни са дотолкова доколкото детето не се научава да се пази... все има какво да го държи... Моята дъщеря си проходи без никакви помощни средства... колани, проходилки и пр. пада, става и се научи да се пази!
напълно подкрепям
абсолютно безмислени и неудобни за прохождане
Виж целия пост
# 9
не съм ползвала, щото не ми вдъхват доверие нещо
Виж целия пост
# 10
Според мен няма нищо страшно и опасно в използването на колан за прохождане.Просто трябва да дойде моментът, както за всяко др. нещо.Имам предвид, че за да се използва колана ефективно детето трябва да стои стабилно на крачетата си на едно място.В противен случай започват едни космически полети и увисвания-много неприятно и стресиращо за детето.Аз съм ЗА използването им. Все пак щадят и кръста на мамите. Изборът е твой!
Виж целия пост
# 11
Не зная дали са безопасни,но винаги ми е ставало много гадно,като видя някоя жена да си разхожда детето с такива Stop
Виж целия пост
# 12
            Не съм чула да са опасни, аз лично се опитах да използвам такъв, но не беше удобен за моето дете - то цялото се отпускаше напред... Sad


Така бе и при нас !
Виж целия пост
# 13
Не мисля, че са опасни, но ми се струват безполезни. Не говоря от личен опит (моята щерка проходи без помощни средства), но в чешко често виждах майки, които опъват бебенцата на каиш и те ми изглеждаха супер отпуснати на този колан). Може би като проходи, но все още не е съвсем стабилно, е по-добре да го контролираш чрез колан, отколкото да го дърпаш за качулката например.

Виж целия пост
# 14
Не са опасни,но моето дете се отпускаше изцяло на тях и затова ги ползвах много малко време.Според мен са по-удобни за майката,отколкото за детето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия