"Хора, пътища, автомобили"

  • 26 641
  • 239
Моля всички селски номера, правила за движение, начини за самозащита и пр. по темата за пресичане, шофиране  и поведение на или около пътя да се преместят тук. Снимков материал за малоумно поведение, или за похвално са добре дошли.
Виж целия пост
# 1
Жалко, че изхвърлих хартиеното тиксо, на което ме бяха помолили да не спирам до една рампа.
Чак ми идва да мина и да им благодаря, че не са ми надраскали колата.
Понеже се засрамих, че няколко пъти аз подемам шофьорската тематика в другата тема, да се оправдая - вече 4-та година 3 пъти седмично карам сутрин през центъра, и понеже отпреди това нямам сериозен стаж, още се изумявам и възмущавам от много неща.
И за да не изляза ангелче без прояви - понякога карам в бус лентата на Цариградско в посока центъра, но не и след алея Яворов, ако това ме оправдава  Embarassed
Виж целия пост
# 2
А, добре се пусна тема най- после за тежките селски прояви на пътя! Че другата тема много се о**ва периодично.
Виж целия пост
# 3
Ууууууу, на ден по колкото ги виждам, ако разказвам всичко, Оскар ще взема. Laughing
Виж целия пост
# 4
Снимков материал да искаш
Малоумник, който е спрял на входа на голям магазин, на тротоара, при паркинг простиращ се на огромна площ и винаги има места
Скрит текст:

А за неправилно пресичащи мога да правя и пращам снимки през 5 минути.
Освен тези дето пуснах днес в другата тема
Скрит текст:

Хронологията само е наобратно. На втората снимка се вижда жената с детето от къде тръгва, а на първата е пресякла трамвайните релси и се кани пресече улицата
Виж целия пост
# 5
ма ко, то баш там няма кой знае каква алтернатива за пресичане. Не ги оправдавам, но там няма пешеходни пътеки (ако си спомням добре). 10 метра по-настрани има спирка на автобус, а няма пешеходна пътека. На завойчето на трамвая, не си спомням дали нямаше?
Виж целия пост
# 6
ма ко, то баш там няма кой знае каква алтернатива за пресичане. Не ги оправдавам, но там няма пешеходни пътеки (ако си спомням добре). 10 метра по-настрани има спирка на автобус, а няма пешеходна пътека. На завойчето на трамвая, не си спомням дали нямаше?
Ок, трудно е, да. И поради тази причина трябва да рискуваш живота си, евентуално този на детето с теб, а и на шофьора все му е вътре, та и в пандиза може да го вкараш. И защо? Защото в повечето случаи трябва да минеш 20-30-50-100 метра. Хайде холан. Минавам ежедневно на много места, но фаворитите са ми Цариградско, България, Ботевградско и Ситняково. Мойте уважения към по-възрастните, но колкото и да е грешно, по-млад човек ще се затича, ще подскочи и пр., а бабетките и дедиците се тътрят с бастуните едва-едва. Не го разбирам. newsm78
Виж целия пост
# 7
От днес - чакам в сравнително тясна уличка да се включа с десен завой в Г.М. Димитров. който там е с две ленти в моята посока. Коли и в двете ленти на булеварда. Един си дава мигач и завива в моята уличка, аз чакам, защото плътно зад него са още двама-трима. Въпросните не дават мигач и аз не смея да изляза на булеварда. В последния момент решават, че и те трябва да завият в малката улица. Съответно чакащите зад мен почват да ми свиркат защо не се изнасям. Не че им обръщам внимание, но супер много се дразня, когато някой пести от мигачи. Току виж улесни живота на околните.
Виж целия пост
# 8
Охо, много обширна тема. Сещам се за няколко основни моментa:
-лошото техническо състояние на една част на автомобилите, което ги прави потенциално опасни.
-онези с по-новите коли, които са перфектно поддържани, но се управляват безрасъдно и опасно. -липсата на култура на пещеходците
-лоша и потенциално опасна инфраструктура.

Хора, търпението е добродетел! И това е наистина е така и не е просто лаф. Имам чувство, че масата го приемат като предизвикателство. Да се изтрелят възможно най-бързо, когато са на път без предимство и чакат, или когато чакат да им светне зелено. Всичко това бързане не е оправдано. Използването на бус лентата, отиването най-отпред от съседна лента.... и др.

Бързането никога не е оправдано освен ако не става дума за човешкия живот и здраве.
Във всеки друг момент не е оправдано бързането. Какво, ще закъснеете за работа ли, за среща, за любимия филм, за магазина, за детото от детската или просто за някакъв друг измислен срок?

Просто, когато извършвате някое от горепосочените нарушения си задайте въпроса "Аз линейка ли съм"?

Друг е моментът ако го правите заради адреналина.
Виж целия пост
# 9
ма ко, то баш там няма кой знае каква алтернатива за пресичане. Не ги оправдавам, но там няма пешеходни пътеки (ако си спомням добре). 10 метра по-настрани има спирка на автобус, а няма пешеходна пътека. На завойчето на трамвая, не си спомням дали нямаше?
На завоя на трамвая се пресича. До като е червено на колите, за да мине трамвая спокойно маже да се пресече. Оставена е даже асфалтовата алея от преди години и после като тръгнеш да пресичаш платното от другата страна има видимост.
Вярно това място за пресичане не е непосредствено до спирката, но трябва ли да е? И трябва ли да пресичаш през мантинели (вече липсващи заради пешеходци), през изкубани храсти (пак по същата причина махнати) и трамвайни релси, за да не извървиш 20-30 метра? Да повлечеш и детето със себе си? Оправдано ли е според теб?
Нали същото това дете утре ще пресича само? И за него ли всички останали трябва да отговарят и да го пазят? Защото навиците и нагласата му се вижда какви ще са
Виж целия пост
# 10
Аз пък много се кефя, когато някой такъв бързащ идиот се прекара сам. Последно преди седмица един реши да мине през бус лентата за да изпревари голямата колона в час-пик на един от големите булеварди във Варна. Да ама кой да погледне, че 50 м напред  един от инкасо бусовете е спрял на аварийни точно в тази лента? Пък те каквито са впечатлителни, че правят задръстване... И тарикатчето в лъскавата колица не си вдига очите по-далеч от носа и дава газ като замаяно. Ми спря се на педя от буса и даде ляв мигач с намерението да се вклини някъде напред в колоната, която нагло изпревари. Обаче останалите шофьори, които досега чинно си чакаха 1-2-3 светофара явно им накипя и не го пуснаха. Аз бях доста назад в колоната и минах през въпросния светофар след още поне 2 смени на светлините. Е, онзи още си стоеше с мигача и се чудеше в коя посока да гледа, защото никой не го пускаше, че му се и подхилваха другите шофьори насреща.
Виж целия пост
# 11
.....
Хора, търпението е добродетел! И това е наистина е така и не е просто лаф. Имам чувство, че масата го приемат като предизвикателство. Да се изтрелят възможно най-бързо, когато са на път без предимство и чакат, или когато чакат да им светне зелено. Всичко това бързане не е оправдано. Използването на бус лентата, отиването най-отпред от съседна лента.... и др.
.....
Болднатото ми напомни за случая от вчера за тир, който се натресъл в друг такъв, спрял в аварийната лента на магистралата. #Crazy Каква работа е имал единият, та да спира там, и каква другия, че да кара в нея???
А за търпението и ас съм ЗА. Случвало ми се е да ми свиркат да тръгвам при положение, че ще отнема предимство, ако го направя. Ама нали са големи бързаци. Създават суматоха на пътя само и само на следващия светофар да са една кола по-напред.

ПП Намерих една стара снимка http://prikachi.com/images/3/8664003j.jpg
Ей така се паркира на завой.
Виж целия пост
# 12
.....
Хора, търпението е добродетел! И това е наистина е така и не е просто лаф. Имам чувство, че масата го приемат като предизвикателство. Да се изтрелят възможно най-бързо, когато са на път без предимство и чакат, или когато чакат да им светне зелено. Всичко това бързане не е оправдано. Използването на бус лентата, отиването най-отпред от съседна лента.... и др.
.....
Болднатото ми напомни за случая от вчера за тир, който се натресъл в друг такъв, спрял в аварийната лента на магистралата. #Crazy Каква работа е имал единият, та да спира там, и каква другия, че да кара в нея???
А за търпението и ас съм ЗА. Случвало ми се е да ми свиркат да тръгвам при положение, че ще отнема предимство, ако го направя. Ама нали са големи бързаци. Създават суматоха на пътя само и само на следващия светофар да са една кола по-напред.

ПП Намерих една стара снимка http://prikachi.com/images/3/8664003j.jpg
Ей така се паркира на завой.

Ами може да е бил с авария първия ТИР. Нали лентата е аварийна, точно там се спира.
Виж целия пост
# 13
Така е, но се слага триъгълник, на най-малко 100 м преди камиона. Не ми се задълбочава да търся информация за конкретния случай, възможно е  да е виновен само единия.
Виж целия пост
# 14
Аз съм от отбора на пешеходците срещу шофьори.
https://www.youtube.com/watch?v=gqg27gsJ060
Моля, бъдете внимателни на пътя и пазете своя живот и живота на хората.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия