Бързи здравословни въпроси и отговори – 2

  • 74 641
  • 737
Добре дошли!

Заповядайте във втората поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линк към старата тема (№1)

Моля, вместо запис, отговорете на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто копирайте въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet
Виж целия пост
# 1
По въпроса - имам проблем с рецидивиращи гъбички.
Виж целия пост
# 2
Здравейте, искам да попитам на някого случвало ли му се е да усеща като изтръпване в дясната част на главата? Не знам от какво се получи, днес около 16ч. започна едно такова като леко гъделичкане, изтръпване,пулсиране в дясната част на главата отзад - не е болка, просто е неприятно? Пих 16 капки мента,глог,валериан преди около час, но ефект никакъв. На какво може да се дължи това?
Виж целия пост
# 3
"Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?"
Слава богу, нямам оплаквания от неизяснено естество!
ММ обаче има. По цялото му тяло( предимно по бедрата и горната част на ръцете, между лакътя и рамото) има някакви топчета  Rolling Eyes Има ги, примерно, от 2 години. Миналата година личната му лекарка им обърна внимание, ама в заключение каза, че е мастна тъкан; бил много напълнял, като отслабне, ще се разнесат.
Виж целия пост
# 4
Може би консултация със, знам ли, дерматолог (?) няма да е излишна. Просто, за да сте спокойни. Peace

Иначе, аз имам доста оплаквания с "неизяснен произход", ама ще ги споделям малко по малко в развоя на темата. Laughing
Виж целия пост
# 5
Липоми, мастни топчета, се получават и без да си пълен, ММ е слаб и имаше на гърба.....не пречат, но при него се възпали и се наложи да го оперират Sad, амбулаторно с местна упойка .
Виж целия пост
# 6
Здравейте, искам да попитам на някого случвало ли му се е да усеща като изтръпване в дясната част на главата? Не знам от какво се получи, днес около 16ч. започна едно такова като леко гъделичкане, изтръпване,пулсиране в дясната част на главата отзад - не е болка, просто е неприятно? Пих 16 капки мента,глог,валериан преди около час, но ефект никакъв. На какво може да се дължи това?

Ако продължи и утре сутрин това изтръпнало усещане е добре да идеш до лекар.
Може ли някой да масажира леко раменете ти тази вечер. Вземи си топъл /не горещ душ и натопли раменете си с дреха.
Виж целия пост
# 7
Бърз въпрос-контакти с някоя клиника или доктор, които извършват аборти по желание през уикендите в София?
Виж целия пост
# 8
Здравейте. Събудих се с ужасно червено и сухо гърло и ужасно главоболие. Знаете ли някой лек и ако може да е природен, понеже съм бременна. Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 9
Бърз въпрос-контакти с някоя клиника или доктор, които извършват аборти по желание през уикендите в София?

Щерев, но няма да стена ей така - отивам и се връщам с аборт.
Трябват изследвния.
Виж целия пост
# 10
Здравейте. Събудих се с ужасно червено и сухо гърло и ужасно главоболие. Знаете ли някой лек и ако може да е природен, понеже съм бременна. Благодаря предварително!

Гаргара с топла водичка с малко оцет. Трябва да те види обезателно лекар ако и утре те боли глава. Въобще грипа е лош с висока Т, която е опасна за теб. Така, че не разчитай на форума.
Виж целия пост
# 11
Бъдете здрави  Hug
Виж целия пост
# 12
Липоми, мастни топчета, се получават и без да си пълен, ММ е слаб и имаше на гърба.....не пречат, но при него се възпали и се наложи да го оперират Sad, амбулаторно с местна упойка .

Именно. Мъжът ми изобщо, ама изобщо не е пълен или дебел, напротив! Точно затова много се съмнявам това да е причината( а личната не го беше виждала, примерно, 1 година и й се стори напълнял; но дори и така да е, 4-5 кг отгоре не са нищо).
Виж целия пост
# 13
Има хора,които са предразположени към образуване на липоми...
Виж целия пост
# 14
Липоми, мастни топчета, се получават и без да си пълен, ММ е слаб и имаше на гърба.....не пречат, но при него се възпали и се наложи да го оперират Sad, амбулаторно с местна упойка .

Именно. Мъжът ми изобщо, ама изобщо не е пълен или дебел, напротив! Точно затова много се съмнявам това да е причината( а личната не го беше виждала, примерно, 1 година и й се стори напълнял; но дори и така да е, 4-5 кг отгоре не са нищо).

А можете ли да отидете частно на дерматолог?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия