Бутер-тесто в машина за хляб?

  • 3 293
  • 8
Някой знае ли дали може да стане? И ако да, дайте рецепта!
Всички пици ги правя с бутер-тесто, но размразяването на купешкото отнема много време Sad

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Можеш само да омесиш основното тесто, но номера на бутер тестото е, че после се слага масло , завива се на плик и се разточва, процедурата се повтаря многократно, на което се дължят и пластовете на тестото.
Виж целия пост
# 2
Можеш само да омесиш основното тесто, но номера на бутер тестото е, че после се слага масло , завива се на плик и се разточва, процедурата се повтаря многократно, на което се дължят и пластовете на тестото.

А ако не се разточи и не стане на пластове фатално ли е? Вкусът не е ли ОК? На времето имаше бутер тесто в торбички, което ако не се разточи, се ползваше направо (може и сега да има?)

Забравих да благодаря на всички форумки за дискусиите около машините за хляб Simple Smile, макар че не съм писала, понеже съм начинаеща, са много полезни!
Виж целия пост
# 3
Така няма да е многолисно тесто, а ще бъде едно обикновено тесто.
Виж целия пост
# 4
Така няма да е многолисно тесто, а ще бъде едно обикновено тесто.

Точно така. Бутер тестото е именно много листно,а иначе за пица можеш да ползваш "неостаряващото" тесто, то е маслено и е прекрасно за пица. Казвам го от личен опит и колежките, на които съм дала рецептата също са много доволни. Мисля, че видях таква тема тук,ако-не , свиркай ще ти дам рецептата.
Виж целия пост
# 5
Потърсих тема за "неостаряващо тесто", но не намерих, ако може, напиши я, или на ЛС!  Hug
Виж целия пост
# 6
И аз имам интерес към това тесто, ако може Simple Smile.
Виж целия пост
# 7
Ето тук е темата :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=92019.0
Тестото е универсално, става както за солени, така и за сладки плънки. След омесването без да втасва се слага за 4 часа в хладилник и тогава е готово за употреба
Виж целия пост
# 8
Благодаря!  Grinning

(Честит празник на всички цветя!  newsm51)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия