Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 255
  • 736
# 255
А вярно ли е, че агенциите са длъжни по закон да поставят аларма за изтичане на газ? Другата седмица минават на проверка, да знам да ги подпуквам, аз за първи път чух съвсем наскоро за тези аларми и сега само те са ми в акъла. Поразчетох се за карбон моноксида и се хванах за главата.
Карбон моноксид (въглероден окис) е CO, това не е газта, която се ползва при готвене или за отопление. Тази газ се получава като резултат от горене на дърва, въглища, ако имате истинска камина, примерно. Задължително е да имате такава аларма, само ако ползвате твърди горива за горене в жилището. Иначе задължителна е алармата за пушек на всеки етаж. Това е по закон, има го закона в gov.uk
За изтичане на газ аларма за частни домове обаче не знам да има закон. Има за работното място в HSE. Търсих сега в нета и не намерих. Не е популярна и не мисля, че е задължителна. Но Деми може би ще може да помогне с линк към закона, може да съм го пропуснала.
Виж целия пост
# 256
Това намерих
http://www.rla.org.uk/landlord/guides/carbon-monoxide-requirements.shtml
Виж целия пост
# 257
scarlet, може ли да дадете адресът на магазина в Манчестър. Благодаря предварително!

Адреса не го знам точно, но е на Liverpool Road , до малката Азда.

Най лесно е от М60 J11 посока Трафорд център, слизаш на J11 наляво и след около 300-400 м е от ляво.
Виж целия пост
# 258
Точният адрес е 542, Liverpool rd, Ecckles,M30 7JA, имат и страница във фейсбук, извинявам се за забавянето на отговора Simple Smile  bouquet
Виж целия пост
# 259
Момичета да питам нещо Simple Smile

Днес ММ ходи да мине преглед на колата, но не го е преминал заради неработещ мигач на дясното огедало ( стандартните мигачи си работят) и центровка на светлината на предните фарове. Проблема е че часта за огледалото ще дойде в сряда и ще се опитаме бързо да я сменим и да отидем за нов тест. Обаче старият МОТ важи до сряда и той. Та въпрса ми е може ло да ни глобят ако колата е в движение до новия тест ?
Виж целия пост
# 260
Илейн, няма да ви глобят до сряда, щом до тогава важи МОТто.
Виж целия пост
# 261
Обаче какво ще стане след сряда, защото ние няма как преди събота да минем нов тест, т.к. часта ще дойдесъщо в сряда.
Виж целия пост
# 262
Ако не могат в сряда да ви я сложат частта, когато пристигне, то няма как   да карате.
Виж целия пост
# 263
Много тъпо, при положение че повечето коли даже нямат мигач на огледалото. А ние не бяхме обърнали внимание че там не работи. Някой беше ударил огледалото и беше пъкнал лампата, явно тогава е спряло да работи.
Виж целия пост
# 264
Точно за това и аз споменах, че ги намерих в gov.uk
Carbon monoxide alarms
Additionally, landlords must ensure that there is a carbon monoxide alarm fitted in any room that is used partly or wholly as living accommodation which also contains any appliance which burns, or is capable of burning, solid fuel. This would include log and coal burning stoves and open fires, even if they are not normally in use, but does not include gas and oil boilers. If an open fireplace is purely decorative and not useable then it is not covered by the regulations.
Отнася се само, ако имаш инсталации горящи solid fuel. Може аз да не превеждам правилно, но solid fuel не е ли въглища и дърва? Не се отнася за gas and oil. Не намерих регулация за газ, както ти спомена по-горе и мисля, че няма, но не изключвам възможността да греша.
Виж целия пост
# 265
Права си, Мери. Peace При нас има, защото имаме камина на газ. Но всъщност изглежда не са задължени.

Виж целия пост
# 266
И ние имаме, въпреки че не горим дърва и въглища  Simple Smile
Самите аларми не са скъпи, около 15 паунда и ако някой се притеснява, винаги може да си купи и сложи една в хола, примерно. Важното е да не забравяме периодично да проверяваме алармите, дали са в изправност. Ние забравяме  Embarassed
Отделно има и аларми засичащи наличието на domestic gas в помещението. Те са според личната преценка, не са задължителни и май не са популярни тук.
Виж целия пост
# 267
Да си призная, през цялото време мислех за fire алармата  Embarassed, после се върнах да прочета какво точно пита Дежи. Вече няма да отговарям на първа сигнална.  Peace
Виж целия пост
# 268
Момичета, аз понеже чета в сайта на нашия доставчик:

"Carbon monoxide (CO) is produced when any kind of fossil fuel doesn’t burn properly."

Скрит текст:
"Carbon monoxide (CO) is produced when any kind of fossil fuel doesn’t burn properly.
...
You’re at risk from CO poisoning if:

    Your appliance was poorly installed or isn’t working properly.
    Your appliance hasn’t been checked for safety or maintained regularly.
    There isn’t enough fresh air in the room or your chimney/flue gets blocked.
    Your appliances are installed or maintained by anyone who isn’t a Gas Safe Register™ Engineer".

Ето целия текст оттук:
https://www.scottishpower.co.uk/customer-services/boiler-support … n-carbon-monoxide
Страницата е в раздел boiler support на Scottish power.

И после чета кои са fossil fuel:
http://study.com/academy/lesson/what-are-fossil-fuels-definition … isadvantages.html

"You have undoubtedly heard of fuels such as coal, oil and natural gas. These are the three main types of fossil fuels. You rely on fossil fuels every day for such tasks as fueling your car and heating your home."

Затова реших, че трябва да имаме в нас такава аларма и позната ми каза, че агенциите били длъжни да ги подсигуряват, не знам дали е вярно. Иначе дърва и въглища не горим в нас, всичко е на газ, вкл. камината в хола.

Виж целия пост
# 269
Пише, че е advisable и това е добрата практика. Пиши един email на агенцията какво е тяхното policy regarding co alarms.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия