За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 56 199
  • 757
# 525
С какво храните детето - кърма или АМ? Най-добре е да заведете детето на лекар, ако е на АМ да го смени. Ако е на кърма бебето може да му повлияете с храната, която ядете. Но най-добре отидете на лекар, бебето е много малко.
Виж целия пост
# 526
На храна тъй като не ми дойде кърмата но още е началото лекаря каза че тази (nan 1) е най-добрата.
Виж целия пост
# 527
Някой да има ръчна помпа на Томи Типи? Имам нужда от помощ как да я разглобя, за да я стерилизирам? Горната част с маншона и ръчката не мога да разглобя.
Виж целия пост
# 528
Някой да има ръчна помпа на Томи Типи? Имам нужда от помощ как да я разглобя, за да я стерилизирам? Горната част с маншона и ръчката не мога да разглобя.
това върши ли ти работа?
Виж целия пост
# 529
Моята е различна. Но ще проверя дали има аналогично разглобяване. Ще потърся снимка.
Всъщност май само фунията, която ляга върху гърдата, е различна. Сега ще пробвам.
Благодаря, Кристалин!

Справих се!  Hug
Виж целия пост
# 530
Здравейте,мами ! Бебка скоро беше на антибиотик и сега гъбички . . . Изписаха ни нистатин с глицерин (приготвиха ни го в аптеката).Бих искала да попитам вие как се справяте с гъбичките и правите ли промивка с лайка,смрадлика ?
Виж целия пост
# 531
За памперс зоната ли става въпрос? Синът ми много често правеше гъбички там. Мажех с "Тридерм" и след изхождане миех задължително с топла вода и сапун. Проблемът изчезна с премахването на дневния памперс.
Виж целия пост
# 532
Защо е необходимо да се стерилизира шишето след пиене на АМ?
Аз със стерилизирането приключих рано, рано, но от месец насам давам АМ и се чудя трябва ли да преварявам всеки път шишето?
Виж целия пост
# 533
Защо е необходимо да се стерилизира шишето след пиене на АМ?
Аз със стерилизирането приключих рано, рано, но от месец насам давам АМ и се чудя трябва ли да преварявам всеки път шишето?
При измиване и използване на пластмасови шишета, а и всякаква друга пластмасова посуда, се образуват микро бразди в самата пластмаса, които са идеален инкубатор за бактерии. При малките деца се стерилизират, защото все пак тези бактерии влизат директно в стомаха на бебето. При по-големите, пък особено лазещите, тази работа се обезмисля, доколкото се мият редовно с вряла вода и препарат. Генерално е най-хубаво да се използва стъкло.
Виж целия пост
# 534
Аз ползвах само пластмасови, че счупих две стъклени. До годинката стерилизирах, после само гореща вода и бебешко веро. Със стерилизатора ми е точно едно копче да натисна, а и като шкаф за съхранение на шишета, залъгалки, чинийка, лъжичка, го ползвах/м.
Виж целия пост
# 535
Нашият стерилизатор си има функция да се включва сам на 6 или 12 часа. Де факто ти си трупаш нещата през деня, после той в определен час стерилизира, вадиш, и пак почваш да трупаш. Сега като захранваме и купички, лъжички мисля пак там.
Виж целия пост
# 536
Благодаря! Значи съвсем ще я преустановя тази дейност, че ми е много досадно..
Иначе млякото го пие в стъклено шише.
Виж целия пост
# 537
Мамита, моята девойка премина от Лактана НА1 на Лактана био. В резултат изпражненията са доста по-гъсти и два цвята светли и тъмни. Дали е нормално това?
Виж целия пост
# 538
Днес бяхме при лекаря, каза че има масов вирус тук- първи ден Т, втори повръщане, трети разстройство. Бебето е така, но слава Богу за сега леко го минава, дано така го изкара.
Виж целия пост
# 539
Здравейте, момичета!
Бебчето ми е на месец и половина и от близо 2 седмици има пъпчици по бузките и по вратлето. Червени са, някои имат връхче и кожата стана по-суха. Педито каза, че може да се е опрял в някаква материя и това да е реакция и няма нужда да се мажат с нищо, самички ще минат. Дали е възможно да са от хормоналните пъпчици? При вас имало ли е такива обриви? Какво направихте?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия