На море в Турция - тема 46

  • 171 426
  • 750
# 30
 Grinning И аз броя дните до 5 октомври,Мармарис,Исвал прайм.Имам въпрос обаче,има ли камъни и трябват ли аква обувки?
Виж целия пост
# 31
Grinning И аз броя дните до 5 октомври,Мармарис,Исвал прайм.Имам въпрос обаче,има ли камъни и трябват ли аква обувки?
Ако става дума за Идеала .Аз бих си взела.Има камъни макар и да не са много
Виж целия пост
# 32
Следя с интерес отзивите за Спайс. Според мен е компромисен хотел и се надявам на реалистични коментари.
Виж целия пост
# 33
maiche, благодаря за труда!  bouquet

Тази година и аз пропуснах морето в Турция - не заради страх, а за да уважа желанието на мъжа ми да отидем на друго място.
Надявам се другата година да не пропускаме.

Поне бях за няколко дни в Истанбул, та не съм била съвсем без посещение в Турция.  Laughing 
Виж целия пост
# 34
Благодаря за темата  Hug
Нямам търпение да заминем. Много се вълнувам. Тази седмица ще ходим да си вземем паспортите и другата в края заминаваме  Flutter
Благодаря на всички за отзивите за хотела. Прочетох и всички коментари на първа страничка и всичко изглежда много красиво в разказите , когато и аз се върна или още докато съм там ще пиша за хотела.
Виж целия пост
# 35
Поздрави от слънчева Анталия, в Спайса сме, всичко е перфектно, подробен отзив ще пиша като се върна в неделя. Ако нещо конкретно ви интересува, питайте.
Морето е много топло, времето слънчево, всичко е невероятно спокойно и красиво...
Виж целия пост
# 36
Весели почивки на всички почиващи  Grinning
Виж целия пост
# 37
Grinning И аз броя дните до 5 октомври,Мармарис,Исвал прайм.Имам въпрос обаче,има ли камъни и трябват ли аква обувки?
Ако става дума за Идеала .Аз бих си взела.Има камъни макар и да не са много
Grinning Благодаря
Виж целия пост
# 38
Сега намерих време да пиша за нашата почивка в Мармарис. Прибрахме се на 12.09.Пътуването и на отиване и връщане беше перфектно, нямаше висене по граници и др.   подобни. Хотелът - Ideal Prime определено ме разочарова за 5* хотел по отношение на хранене и забавления. Иначе много чисто, почти като в болница, от най - добрите, но дотук. Може би защото бяха свалили цената или от друго, но не ми хареса да се редя на опашка и на три места да предлагат едно и също за храна. Дори на прочутата турска вечер беше повече от постно. За сладкиши и подобни,  направо срамота-нищо.
Като препоръка не бих повторила. Иначе хотелът пукаше по шевовете-беше пълен.
Виж целия пост
# 39
 :
Сега намерих време да пиша за нашата почивка в Мармарис. Прибрахме се на 12.09.Пътуването и на отиване и връщане беше перфектно, нямаше висене по граници и др.   подобни. Хотелът - Ideal Prime определено ме разочарова за 5* хотел по отношение на хранене и забавления. Иначе много чисто, почти като в болница, от най - добрите, но дотук. Може би защото бяха свалили цената или от друго, но не ми хареса да се редя на опашка и на три места да предлагат едно и също за храна. Дори на прочутата турска вечер беше повече от постно. За сладкиши и подобни,  направо срамота-нищо.
Като препоръка не бих повторила. Иначе хотелът пукаше по шевовете-беше пълен.
SadРазочарова ме,толкова ли е зле?Аз пътувам на 5октомври за там?
Виж целия пост
# 40
Пускам и тук разказ за нашата почивка в хотел Титаник Делукс Белек (ако някои все още не го е прочел във ФБ групите). И такааа. ..... да се отчететем и ние с коментар на хотела в който почивахме през 2016 година.
Първо, малко предистория. След много чудене и размишляване  в началото на годината по-време на ранните записвания се спряхме на Hotel Delphin BE Resort Lara. Както е известно поради малкия брой резервации, хотела тази година не отвори! И пак на ново с резервациите, тук е мястото да благодаря на Петя Грудова от Травел Сийзън,  която заедно с Calipso Tour успяха да ни предложат достатъчно добри варианти за почивката ни.
Дойде деня на нашето заминаване, което беше със собствен транспорт без преспиване през Истанбул. Пътуването премина гладко и спокойно въпреки, че в БГ се създаде някакво излишно напрежение благодарение на което доста хора отмениха резервациите си. Пътуването между друго се улеснява с пускането на третия мост над Босфора което в дадени ситуации спестява време и нерви.
И така около 9 часа пред нас се разкриха  снежно белите контури на, Hotel Titanic Deluxe Belek!
Още със стъпването в хотела ни направи впечатление, присъствието но валета които ти свалят багажа от колата и ти дават талонче след което откарват колата на паркинга на хотела( тук има една подробност за която ще спомена накрая). Хотела е огромен снежно бял на цвят отвън и стилно издържан и не натрапчив отвътре. Влезнахме и много бързо на рецепцията ни чекираха, попълнихме бланките и ни поканиха на закуска.
Започвам от стаите: голяма стая с огромна спалня и голям  разтегателен диван за дете. Леглото беше супер удобно и много добро за спане. Банята достатъчно голяма с душ кабина, козметика дозареждаха всеки ден (четки за зъби, самобръсначка, пили, клечки), мини бара зареден почти изцяло с газирани и бира, сет за кафе и чай, почистването беше добро,  като само един ден забравиха да изчистят. Терасата беше голяма и удобна за сутрешното кафе (като тук е мястото да отбележа еден от малките минуси на хотела) не избърсаха праха на терасата  нито един път за 10 дни. Хотела е нов и все още обзавеждането е почти запазено.
Ресторанти и барове. Основния ресторант е големия коз на хотела, изключителено добре аранжиран и много добре поддържан (с малки забележки към някои от момчетата). Местата в ресторанта бяха разделени в 6 различни зали, всяка една аранжирана в различна тематика. За храната, не искам да се впускам в подробности перфектна, вкусна и разнообразна,  без забележки. Направи ни впечатление, че всички скари бяха на дървени въглища. Много интересен детски ресторант позициониран в един вагон. Външните ресторанти абсолютно всички бяха със сервитьори и можеш да поръчаш от меню. Най-добрия според нас външен се оказа този на плажа, който предлага зашеметяващо вкусна скара. От а ла картите посетихме рибния, в които опитахме най-вкусната риба на жар. Същите работят през деня като обикновени ресторанти в които можеш да хапнеш. Мнооооогоооо... добър Пиде бар с изключителни пидета, лахмаджун и гюзлемета.
Баровете бяха около седем добре позиционирани за да не ходиш много.Външните предлагаха дори по - качествени напитки от вътрешните , което много ни учуди. Алкохола, марков и неразреден, момчетата обслужващи баровете бяха на ниво. Има Ирландски път,  които работи денонощно и предават мачове на живо. Такъв избор от напитки, поне ние досега не бяхме виждали ( това е трета почивка в Анталия за нас).
Плаж..... той е на около 2 километра от хотела , но това въобще, не е проблем както се оказа в последствие. Имате избор с какво да отидете до него, дали със моторна лодка за около 3 мин. или с корабче за около 6-7 мин., доста освежаващо и забавно се оказа пътуването. Плажа е предостатъчен за хотела, имаше празни шезлонги дори на първа линия през целия ден, като общата бройка беше около 700. Отделно имат и шатри които са платени, бар на плажа и шест хладилни витрини пълни със вода и студен чай. Пясъка е с камъчета които в някои дни изчезваха, морето става доста дълбоко на 3 метър. За ресторанта споменах, само да вметна , че след 16 ч. се педлага на самообслужване разни сладки, варена царевица, пакетиран сладолед.
Спа центъра на хотела е зашеметяващ, не сме виждали по-добър.
 В албума, които публикувах може сами да се убедите. В него има: витамин бар, , две сауни, ледена стая, ароматна парна баня, зона с тропическа буря, три басейна с различна температура, турска баня, закрит басейн с топла връзка свързваща го с външния. Външния басейн е малък оазис, разположен сред бананови палми с две големи джакузита в него.
Басейните бяха 6 на брой от които един с олимпийски размери, един основен (най - големия които сме виждали минимум 350 метра дължина) и няколко детски.
Детския център е направен като самостоятелен град с рецепция и може да си оставиш детето сутрин и да го вземеш късно вечер, като не трябва да остане и нотка на съмнение, че ще скучае. Три зали за игри разпределени по години, два кино салона, стая за готвене,  стая за спане, стая за Play Station, отделни басейни и амфитеатър за дневни представления. Имаше и две дървени градчета за игра  едното външно, а другото закрито.
Анимацията е на ниво. Ненатрапчиви аниматори които си вършат перфектно задълженията и които иска може да се възползва от предлаганите игри и забавления. Вечерната анимация беше разнообразна и включваше предимно външни продукции.
Времето в периода от 06.09 до 15.09 перфектно, може би една идея по-топло от нормалното.
Хотела беше пълен на 70%, но дори и след като се напълни на 100 по-време на Байрама не се усещаше много навалица от хора с изключение за около 30 мин. по време на вечерята в основния ресторант.
И така..... с няколко думи, хотел в  които си заслужава да се почива. Разпределение - отлично,  храна - без забележки, питиета -отлични, чистото- много добра, персонал - може и по-добре ( малко сме разочаровани от рецепция и камериерки),анимация - отлична,  СПА-ПЕРФЕКТЕН. С една дума хотел мечта.
Сега малко за един неприятен инцидент. След като решихме да се разходим до Белек и отидохме до валета за да вземем колите, се оказа, че на едната и бяха изкъртили  емблемата. След многобройни разговори с гест рилеишъните и от страна на Calipso Tour,  които направиха и невъзможното( извиняваме се за притеснението на Сезгин и Ибрахим по- време на Байряма) и помоща от страна г-жа Петя Грудова, позицията на мениджъра на хотела беше, че тя сама е паднала ☺😊😀, обещаха евентуално, че ще я изпратят. Времето ще покаже.
След 10 дни на почивка и релакс се оказа, че тръгваме последния ден на Байрам,  което пък от своя страна беше кошмар. На влизане в Истанбул се нахакахме в 125 км. задръстване в което минахме 38 км.  за 5 часа. Да са живи и здрави, че пуснаха новия мост, защото не виждах как ще преминем през него. На границата никъкъв проблем. Извинявам се за дългия пост и грешките, но пиша от телефон - това да е проблема!
Виж целия пост
# 41
Сега намерих време да пиша за нашата почивка в Мармарис. Прибрахме се на 12.09.Пътуването и на отиване и връщане беше перфектно, нямаше висене по граници и др.   подобни. Хотелът - Ideal Prime определено ме разочарова за 5* хотел по отношение на хранене и забавления. Иначе много чисто, почти като в болница, от най - добрите, но дотук. Може би защото бяха свалили цената или от друго, но не ми хареса да се редя на опашка и на три места да предлагат едно и също за храна. Дори на прочутата турска вечер беше повече от постно. За сладкиши и подобни,  направо срамота-нищо.
Като препоръка не бих повторила. Иначе хотелът пукаше по шевовете-беше пълен.

Ние не бяхме доволни. Както казах, за сравнение с други хотели, просто сме разочаровани.Важното е да си починете, другото не е толкова важно.  Хотелът беше пълен. Дано ние излезем по-капризни.
Пишете като се върнете.
Виж целия пост
# 42
Здравейте, имате ли представа, колко се приспада от автобусния тарнспорт до Анталия, ако се поеме инициативата да се пътува със собствен? Някои агенции нямат тази опция "със собствен транспорт"
Виж целия пост
# 43
Здравейте всички любители на почивката в Турция!
Вчера се прибрахме от Алания, хотел Лонисера.
Почивката беше перфектна! Ако има интересуващи се, ще отговоря на всички въпроси.
В момента нямам време да пиша подробен разказ, но се надявам в следващите дни да успея.
Хубава почивка на на всички, на които им предстои!
Виж целия пост
# 44
Здравейте!Предстои ни  почивка в Белек-хотелVERA CLUB HOTEL MARE BELEK !Накакви отзиви за него!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия