Хормонални изследвания - 6

  • 82 613
  • 724
# 255

Момичета какво мислите за тези изследвания?Сега май и на ендокринолог ще трябва да ходя?Някой имал ли е такива резултати и какво предприехте преди подготовка за икси?Последния път като съм изследвала тсх ми беше 1.5,пролактина около 10,а сега направо ми дойде като гръм от ясно небе newsm78
Вит.б 12-1223.00 pg/ml реф.ст.184-878
Вит.D3(25-OH)-59.100 nmoИ посочено е;>50 nmoИ се води сериозен дефицит; от 50-75 дефицит; 75-125 оптимално к-во
Ft4-1.120 ng/dl реф.ст.0.93-1.17
TSH-3.00 ulU/ml реф.ст.0.27-4.20
Anti TPO-11.18 IU/ml реф ст.0-34
Anti TG-10 IU/ml реф.ст.0-115
Prolactin-23.12 ng/ml реф ст.3.0-23.50
Утре съм при Персенска и ще видя какво ще каже,но май както сме се приготвили за април да стартираме стимулация май ще трябва да отложим
Относно вит.б12 съм си взема метилкобаламин от 5000mcg na Natural Favtors,които са за под езика,но вече 3 дни не съм пила и мисля да ги спра.Осеен това пия неофолик мета по 1 таб.иногинол по 1 таб.Б комплекс по 1таб.и аспирин протект сега ще пия около 10 дни ,че Паскалева иска да ми пусне аспиринов тест на 28.03 за да видим дали го усвоявам.
Когато се изследва вит. В12 и вит.Д - добавките се спират за 2 седмици.
Имаш Дефицит на вит. Д - лекар трябва да ти назначи подходяща доза.
ТСХ е висок, трябва да е под 2.0
Нямаш Хашимото.
Пролактинът е висок и ако не си проверявала андрогените, добре е да изследваш поне Андростендиона.
Ще чакам да споделиш, какъв е коментара на лекаря  Peace


Може ли коментар на тези изследвания :
http://prikachi.com/images.php?images/882/9075882T.png
Предстоят ми ФСХ, ЛХ, Пролактин и ТСХ, но за сега тези.
Благодаря предварително !

Имало е О., но прогестерона, може да е и по-висок.
Пролактин се изследва в дните около О. до 7 ден след нея.
ТСХ на чист ден, но го пусни с Т4 и Т3, защото Андростендиона ти е висок и може причината да е или ТСХ или Пролактина или обратно, Андростендиона да създава проблеми, но това лекар ще го преценява.
Ще чакам да пишеш, какво е мнението на лекаря  Peace
Не се притеснявай, тези неща се коригират с медикаменти.

ПП.  
Изследват се трите хормона: ЛХ, ФСХ и Е2  / на 3 ден от МЦ/ - защото се тълкуват заедно
Виж целия пост
# 256
Денис, имаше ли определен ден за изследване на ДХЕА, андростендион, тестостерон? Може ли да ги пусна заедно с прогестерон на 7ми ден след О?
Мерси!
Виж целия пост
# 257
Момичета да споделя-днес бях при Начев.Показах му изследванията(носих му и предишни в който няма проблем),гледа ме на ехограха каза че жлезата е ок,но най-добре да изчам около 2 месеца и да пусна ново изследване,защото е възможно да е влязла в норми,чак тогава ако се налага ми каза терапия с л-тироксин и че когато тсх не се подтиска с медикаменти преди забременяване да е до 2.5,а ако се подтиска с лекарства тогава иска да е до 2. За пролактина ми каза ,че е наред да не се притеснявам.За вит.д каза ,че не е зле предвид,че е зимен сезон,да се излагам повече на слънце  Simple Smile
С Персенска се разбрахме като оправим тсх тогава да започнем стимулация.
Виж целия пост
# 258
.....
Може ли коментар на тези изследвания :
http://prikachi.com/images.php?images/882/9075882T.png
Предстоят ми ФСХ, ЛХ, Пролактин и ТСХ, но за сега тези.
Благодаря предварително !

Имало е О., но прогестерона, може да е и по-висок.
Пролактин се изследва в дните около О. до 7 ден след нея.
ТСХ на чист ден, но го пусни с Т4 и Т3, защото Андростендиона ти е висок и може причината да е или ТСХ или Пролактина или обратно, Андростендиона да създава проблеми, но това лекар ще го преценява.
Ще чакам да пишеш, какво е мнението на лекаря  Peace
Не се притеснявай, тези неща се коригират с медикаменти.

ПП.  
Изследват се трите хормона: ЛХ, ФСХ и Е2  / на 3 ден от МЦ/ - защото се тълкуват заедно
хмм..доки ми заръча ФСХ,ЛХ,пролактин и ТСХ 3-5 ден от МЦ, а Естрадиол, Прогестерон, Андростендион и ДХЕАС - 21-23 ден от МЦ.  newsm78
ще взема да пусна пак Е2 с ЛХ и ФСХ както казваш щом се тълкуват трите, а ТСХ ако трябва ще пусна отделно.
Виж целия пост
# 259
Денис, имаше ли определен ден за изследване на ДХЕА, андростендион, тестостерон? Може ли да ги пусна заедно с прогестерон на 7ми ден след О?
Мерси!
Да, може да ги пуснеш заедно с Прогестерона  Peace - за тях, няма значение деня от МЦ.

Danitooo83
Благодаря, че сподели.

Скрит текст:
.....
Може ли коментар на тези изследвания :
http://prikachi.com/images.php?images/882/9075882T.png
Предстоят ми ФСХ, ЛХ, Пролактин и ТСХ, но за сега тези.
Благодаря предварително !

Имало е О., но прогестерона, може да е и по-висок.
Пролактин се изследва в дните около О. до 7 ден след нея.
ТСХ на чист ден, но го пусни с Т4 и Т3, защото Андростендиона ти е висок и може причината да е или ТСХ или Пролактина или обратно, Андростендиона да създава проблеми, но това лекар ще го преценява.
Ще чакам да пишеш, какво е мнението на лекаря  Peace
Не се притеснявай, тези неща се коригират с медикаменти.

ПП. 
Изследват се трите хормона: ЛХ, ФСХ и Е2  / на 3 ден от МЦ/ - защото се тълкуват заедно
хмм..доки ми заръча ФСХ,ЛХ,пролактин и ТСХ 3-5 ден от МЦ, а Естрадиол, Прогестерон, Андростендион и ДХЕАС - 21-23 ден от МЦ.  newsm78
ще взема да пусна пак Е2 с ЛХ и ФСХ както казваш щом се тълкуват трите, а ТСХ ако трябва ще пусна отделно.
Не мога да оспорвам лекарско назначение, но само ще вметна, че Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О., когато е неговия пик и целта е да се видят най-високите му нива. По тези нива, се съди за функцията на ЖТ и синтеза на прогестерон.
7 ден след О., не винаги е 21/ 22 или 23/ ден от МЦ.
Виж целия пост
# 260
Благодаря Денис за бързите отговори, ще видим като пусна и другите какво ще излезе. За сега ще действам по докторските напътствия и ще пиша пак.  bouquet
Виж целия пост
# 261
След доста голяма пауза, аз и мм решихме, че е време за репродуктивна клиника. Дадоха ми доста голям списък с изследвания преди първия ни час, а спермограмата той ще извади при тях. Моля за някакъв коментар по резултатите ми.

Тестът да хламидия, микоплазма и уреаплазма са отрицателни. ТОРЧ отрицателен.
Уреа, креатинин - добре. Холестерол- висок- 6,49 (3,00-5,200).

ТСХ - 0,5594 (0,3500-4,9)    Преди година, когато започнах Еутирокса беше 11, след 30 дена 2,5, от тогава пада и всеки път ми намалят дозата. От анти телата ТПО са добре, ТГ високи.
ТТ3 - 1,7 (0,9-2,4)
ТТ4 - 105,03 (62,70-150,8)  

В неделя след обяд ми дойде, затова извадих в сряда 7 сутринта половите хормони.

Естрадиол - 342,3 пмол/л (147-1509)
ФСХ - 4,73 (1,7-135)
ЛХ - 4,55 ( 1,0-96)
Пролактин - 581 (72-511) - не е спазено правилото, че трябва да съм поне 3 часа будна.
Прогестерон - 0,8 (0,3-50,6)
Тестостерон - 1,07 (0,2-2,86)

Тест на тромбофилия - добър.

Желязо, по собствена инициатива - 9,5 (9,0 - 30,4)

ОГТТ и инсулин

Глюкоза - 4,7 (3,9 - 5,8)
След 60 мин. - 6,1 (няма реф. стойности)
След 120 мин. - 4,3 (няма реф. стойности)

Инсулин - 8,6 (<29,1)
След 60 мин. - 9,9 (няма реф. стойности)
След 120 мин. - 42,0 ( няма реф. стойности)


Благодаря предварително!  bouquet bouquet bouquet
Виж целия пост
# 262
Това пък за пролактина за първи път хо чувам-че трябва да си буден от поне 3 часа?! #Crazy
Виж целия пост
# 263
И аз го четох някъде
Виж целия пост
# 264
За пролактина -2 часа след сгаване от сън
Виж целия пост
# 265
а ето и резултатите след натоварването, какво мислите ?

Глюкоза ( Glucose )4.54 0 мин. вен. кръвmmol/l венозна кръв: 3.8 - 6.1; периферна кръв: 3.5 - 5.5
Глюкоза - 60та мин
4.40 вен.кръвmmol/l < 8.9 за мъже и небременни жени
Глюкоза - 120 та мин 4.87 вен.кръв mmol/l < 7.8 за мъже и небременни жени
Insulin ( Серумен Инсулин )4.71 0 мин.mU/l2.6 - 25.0 на гладно
Insulin ( 60 м post 75g glucose )36.24mU/l
Insulin ( 120 м post 75g glucose )40.43mU/l
HOMA ( IR ) индекс
0.95индекс < 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR
Хормонален анализ
Виж целия пост
# 266
днес ми излязоха хормоните на щитовидната жлеза:

FT 3 ( свободен Т3 )- 5.44 pmol/l  3.20 - 6.80
FT 4 ( свободен Т4 )- 17.09pmol/l  12.00 - 22.00
TSH ( Тиреотропен Хормон )- 0.974 mIU/l  0.300 - 4.200
anti Tg ( TAT )- 14.09 IU/ml  < 115
anti TPO ( MAT )- 6.29 IU/ml  < 34

Как мислите, FT3 и FT4  не са ли близо на горната граница ???  За инфо- Имам възли на ЩЖ, но засега не мисля да ги оперирам. Благодаря за отговора.
ТСХ е добре, Т3 и Т4 също / по-високи са, защото ТСХ е нисък, но е идеален за зачеване и износване/
Нямаш ИР  Peace , но се консултирай и с лекар / Ендокринолог/
Ще чакам да пишеш, какво е неговото мнение.
Виж целия пост
# 267
ок, Денис.
Виж целия пост
# 268
Здравейте,може ли да ми кажете какво означава резултатът ми за Прогестерона?Днес е 28-ми ден от цикъла ми,очаквам утре да ми дойде.
Резултат 2.19
Реф.стойности
Фол.фаза 0.18 - 2.84
Ову.пик 0.39-38.1
Лут.фаза 5.82-75.9
По принцип пия дуфастон от 16-ти до 25-ти ден от цикъла.Сърува ми се ,че е много нисък? Sad
Моля за мнение Sad
Виж целия пост
# 269
Здравейте,може ли да ми кажете какво означава резултатът ми за Прогестерона?Днес е 28-ми ден от цикъла ми,очаквам утре да ми дойде.
Резултат 2.19
Реф.стойности
Фол.фаза 0.18 - 2.84
Ову.пик 0.39-38.1
Лут.фаза 5.82-75.9
По принцип пия дуфастон от 16-ти до 25-ти ден от цикъла.Сърува ми се ,че е много нисък? Sad
Моля за мнение Sad
Здравей!
Каква е причината, да го изследваш толкова късно пред МЦ?
Прогестерон се изследва на 7 ден след О.
Ако няма О., няма смисъл да се изследва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия