бодежи в сърдечната област

  • 50 209
  • 20
от няколко дни не могат да утихнат и се чудя какво са правя. Точно сега няма как да отида на доктор, друг път ми се е сручвало, но не повече от един ден  newsm78
бодежите са неприятни при движение и при вдишване на въздух.
случвало ли му се е на някой и какво правите в тези случаи
нещо се изплаших, че не минава
Виж целия пост
# 1
извинявам се за правописните грешки  Embarassed
Виж целия пост
# 2
Бодежите в гърдите на малка площ,влияещи се от вдишване и усукване на тялото на твоята възраст без подлежащо органично сърдечно заболяване не са стенокардни.
Не пишеш имаш ли други оплаквания-висока температура,кашлица?
Виж целия пост
# 3
здравей koslyo,
Няма температура, нито кашлица. Подобни бодежи съм имала много често и в пубертета и дори като по-малка. Нямам други оплаквания, освен че съм уморена, но това е от недоспиването (малкият се буди често нощем). Иначе допускам, че може да е на нервна почва - не съм от най-спокойните личности  newsm78
това, което ме притесни, е, че бодежите не утихват вече четвърти ден, дори не мога да легна на лявата си страна, докато преди са минавали за ден.   
Виж целия пост
# 4
По всяка вероятност интеркостална невралгия. Пробвай с парацетамол, ако намалеят болките, но не минават - профенид, тилкотил.
Виж целия пост
# 5
Нямах време да изчета другите постинги и затова ако се повторя предварително се извинявам. Такива болки могат да се получат при интракостална нефралгия, която  се изразява по начина който ти горе-долу си описала. Опитай с аналгитици или с невробекс. такива бодежи имам аз при преумора и недоспиване, както и при силини преживявания (каквито имам в момента). Лекувам ги с маточина на чай или по отделно, а може и в комбинация валерянови и ментови капки.
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай сигурно е от недоспиването.Само трябва добре да си отпочинеш, да си спокойна, времено да спреш кафето, ако пиеш и цигарите, ако пушиш. Можеш да ползваш валериан за успокоение.
Виж целия пост
# 7
от няколко дни не могат да утихнат и се чудя какво са правя. Точно сега няма как да отида на доктор, друг път ми се е сручвало, но не повече от един ден  newsm78
бодежите са неприятни при движение и при вдишване на въздух.
случвало ли му се е на някой и какво правите в тези случаи
нещо се изплаших, че не минава
Тези " бодежи " и аз ги имах преди време и ходих на лекар...фалшива тревога се оказа,но запомних едно изречение,което лекаря ми каза " Когато боли сърцето болките се усещат от лявата страна на гърба,а не в гърдите " . Не си самовнушавай!
Виж целия пост
# 8
Тези " бодежи " и аз ги имах преди време и ходих на лекар...фалшива тревога се оказа,но запомних едно изречение,което лекаря ми каза " Когато боли сърцето болките се усещат от лявата страна на гърба,а не в гърдите " . Не си самовнушавай!
Това го казва и моето джипи - и аз имах подобни и се бях ошашкала Wink
Виж целия пост
# 9
Получавам същите при преумора, на мен ми помагат билкови таблетки мента с валериана ( мисля , че бяха на доктор Тошков) и задължително спирам кафето !
Виж целия пост
# 10
Галче, и при мен ги има понякога, но за ден и после отминават. При мен е от стрес и преумора. Помагам си с Мента, Глог и Валериан., пия успокойтелен билков чай, а преди взимах и едни капки "Кармолис". Има ги вече и на таблети за смучене - помагат доста. Има ги в аптеките!
Виж целия пост
# 11
Поне както го описваш това не е болящо сърце. Трябва по точна информация да дадеш, но ако е това ,което си мисля , просто вземи и няколко дни си прави разстривки със спирт и може на гърба да добавиш и фелоран. Затопли се и спи така, но с по-топла дреха. Направи тази процедура поне 2-3дни и виж резолтата. Ако забелязваш подобрение или е изчезнала болката ще ти стане ясно ,че не е сърдечен проблема. Намажи си целият гръб и врата чак. Нищо не губиш ако го направиш и хем няма да се тъпчеш с хапове.
Пиши какво е станало.
Виж целия пост
# 12
 Ne se boi,pravi sa vsi4ki,koito ti kazvat,4e ne e ot sarceto,kogato te boli sarce,bolkata e stiaga6ta,pritiska6ta,zadu6ava6ta,e e bodeg,i az mn.4esto imam,no minava samo poslednia pat,biah tragnala s bebka na pregled za neinoto sar4ice,me zabolia i me bolia cial den,ima6 4uvstvoto,4e kato vdi6a6 6te se razkasa na mnogo mesta,gadno e ,no ne e opasno,no ako prodalgava idi na kardiolog,dobriat rezultat ot pregleda 6te te uspokoi i 6te iz4eznat,a pak ako vse pak ima ne6to da ne e izpusne momentat.Aide dano ti mine barzo  Peace
Виж целия пост
# 13
Да разкажа и аз моята история. Беше преди доста години, получих бодежи, но толкова силни, че ментата, глога и валериана изобщо не ми помогнаха.Тогава се появи една съседка - докторка и ме посъветва следното:-Вземи капсиков пластир от аптеката, и го залепи отзад на гърба ,където са бодежите. Аз, съответно подскочих, защото знам, че това е синапена лапа и не се слага в сърдечната област. Тъй като болките бяха непоносими-си купих и поставих. За ден ми мина и го махнах на втория ден, защото ме е страх, че е в областта на сърцето. Не знам, какво ще решиш. Аз само разказвам начина, по който и сега се лекувам, когато ми се появат тези бодежи.
Виж целия пост
# 14
Имах подобни, до преди раждането, утихващи с времето. Скоро не ми се е случвало. Правили са ми изследвания като малка. Вече не помня какво казваха... спазми на сърдечния мускул.
След една луда игра през зимата, няколко часа, получих спазми - не можех да дишам дълбоко, болеше, дишах много повърхностно и леко. Бях в 5 или 6ти клас. Мина ми едва след няколко часа. Пак изследванията си бяха нормални.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия