Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 595
  • 645
# 135
Не знам как е в София, тя си е един малък Багдад, всеки руши, чупи, изглежда като след бомбардировки... Може би понеже е голям град и много хора станаха там, не всеки културен.
Но тук в провинцията два наема като капаро са повече от достатъчни да стопят ентусиазма на квартирантите за каквито и да било повреди. А сметките се плащат от наемодателя и се носят като бележки на квартиранта, за да ги плати заедно с наема. Това, разбира се, е рядък случай, общата практика е да минава през агенция, която събира наем и сметки. Който не плати един месец - да си ходи.
Единственият проблем, който се среща е, че квартирантите не чупят умишлено, но и не пазят като свое. Когато е най-евтиното колкото и да пазиш се захабява, а като не пазиш - съвсем. Затова би било добре да е някъде златната среда откъм обзавеждане.
Разликата между зле обзаведено и добре обзаведено жилище тук е 1,5 пъти. Тоест добре обзаведено жилище струва почти двойно.
Имотите под наем при нас няма смисъл да се обявяват или търсят в нета. Там са преди всичко измамници с фалшиви обяви. Има смисъл чрез познати да си намериш квартирант.
Виж целия пост
# 136
Излиза, че съветваме женицата да си убие квартирантите.  Thinking Thinking
..... Thinking

Всеки сам си решава какви рискове да поеме.
Производителя носи отговорност за безопасността на всеки уред и мебел. От нас наемодателите  се иска само да спазваме нормите за безопасност и инструкциите на производителите. Отделно има наематели дето са толкова озлобени към наемодателите си ,че се чудят какви проблеми да им създадат и в какво ''приключение '' да ги вкарат.
 Вариант в случая е да се остави контакт в коридора и да не се купува пералня. Нека сам наемателя да си носи отговорност ако реши да си сложи пералня на неподходящо място. smile3560
Виж целия пост
# 137
Ние защото обзавеждахме с децата, всичко сме съобразили. Без ел.уреди в банята, високи шкафове, без стъкло.
Виж целия пост
# 138
Напълно сте права! Peace
Но за да сме коректни до край и да не подведем някого нека уточним ,че има строга категоризация на зоните в банята ,на това в коя зона какво е допустимо и най-важното на какво отстояние се намира всяка зона от мястото за къпане.
http://tech-dom.com/statii.aspx?id=571
От друга страна всеки сам решава какви рискове да поеме.Лично аз въобще не бих се притеснявала дали на някой щяло да му шуми докато гледал филма  Joy hahaha, ако алтернативата е да го лежа или поне да го плащам до живот Shocked Rolling Eyes.

А дали ще е удачно/безопасно да се излее плот и стенички, нещо като старите лети мивки и да се пъхне пералнята в него?



Не ми допада да е в "коридора" влизаш и от една страна пералня, а от друга печка. Аз лично бих предпочела някакво обособено антренце, много е неприятно да се събуе особено мъж, ако и тича сутрин, нали се сещате за маратонките, в зоната за храна.
Виж целия пост
# 139
Не и е лесно на потребителката. ooooh!
Това  ново строителство имам чувството ,че някакъв зъл гений човекомразец го е измислил.
На където и да се завъртиш все компромиси. #Cussing out
За това не мога  да харесам  нищо цяла година и половина и повече търсене и обикаляне(гледам двустайни ново).Възможно е причината да е'' в моя телевизор'' ,но като започна да ги нищя такива битовизми и детайли и не мога да се примиря  някои ''съвременни решения''. Banghead
Виж целия пост
# 140
Скрит текст:
Да се обадя и аз като наемател.
В предишния апартамент, където живеехме, всичко беше от евтиното най-евтиното. Не говоря за мебели, наемаме необзаведени, но паркет, плочки, бойлер. До такава степен, че бойлерът беше 50 литра, защото е бил с 10 лв по-евтин. Ми личеше си от километри, макар че всичко беше чисто ново. С мебели от рода на Виденов може да създадеш точно такова впечатление, а то гони наемателите. Според мен по-добре една идея по-висок клас, Айко/Еником например, ако пазаруваш намалени модели, цената идва почти същата, но видът и ако имаш късмет качеството - не.
Бих се съгласила с вас при две условия:
1.Да има и да е ефективен законов регламент ,с който собствеността на наемодателя да е защитена и наемателя да носи някаква реална отговорност за щетите които е направил.Тук това е единствено депозита (един или два наема) ,което е нищо сравнено с щетите които търпи наемодателя. Изобщо не броим завличане с наеми,неплатени сметки и дори отказ да се освободи имота придружен с отказ да се плаща.Държавата не се намесва.Това е реалността.До колкото съм информирана в други държави има регистър на наемателите и наемодателя знае кого наема ,а наемателя знае че ако постъпи некоректно после няма да може да си намери друго жилище.Тук това е напълно  безнаказано.
2.Щедростта , старанието и огромния риск който би поел наемодателя с по удобни и по скъпи мебели да имаха финансово изражение .Например наем пропорционално по-висок от този който би вземал с по-маки рискове..
В конкретния случай ако този имот бъде отдаден празен -около 400лв,обзаведен с евтини мебели 500-550,всичко по поръчка и лукс(да се разбира 5-10пъти повече вложени средства)-не повече от 650.Къде е мотивацията да се поема такъв огромен риск?
Като цяло говорим за едно и също, мисля. Удобните поръчкови мебели и Виденов условно са двете крайности. Между тях обаче има доста други възможности, например разликата между тези два комплекта не е огромна:
http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=7&pid=89763
https://videnov.bg/спални-комплекти/спален-комплект-офелия-дъб-сонома
Аз призовавам да не се залита в крайности, за наем никой не очаква супер луксозно изпълнение, но обратното може да излезе скъпо - дали с лошо качество, дали с често напускащи наематели.
За недобросъвестните елементи и от двете страни съм съгласна, проблем е, но изхождам от своя собствен опит и нямам рецепта. Ние живеем в необзаведен апартамент, ще боядисаме като се изнасяме, и толкова. Хем ми е уютно с мебелите, защото аз си ги избирам, хем наемодателят не им трепери.
Виж целия пост
# 141
Чудеса на архитектурата!
Както казах, нашият апартамент е подобен, но с тази разлика че има балкон и за двете стаи и то огромен.
Ако си търсим друго жилище, май ще гледам пак старо ЕПК или вече старото ново строителство, поне на 10г.
Виж целия пост
# 142
Нелка* ,не не говорим изобщо на един език.
Не знам дали ви е направило впечатление,но препоръчвания от вас гардероб на Айко е с ширина 52см.Ширината на една стандартна закачална е 44смза рокли и 47 за сака.Това означава че в този ''гардероб'' не може да си наредите закачалките по начина по който хората от моето поколение са свикнали да го правят. Tired
Тези огледала добавят допълнителна тежест на и без друго тежките врати от ПДЧ и увеличават риска от увисване ,а липсата на големи удобни дръжки създава условия за постоянни петна и пръсти или ще принуди собственика постоянно да търка и да се вторачва в глупости.
Изобщо за мен  цената или марката не е ориентир за качество.
Не съдя за нищо нито по цената нито по марката .
Скрит текст:
Пресен пример в темата за сушилните тези дни
Виж целия пост
# 143
Да убием някой в баня Ново строителство, ако е изпълнено правилно, е много, много трудно. Банята освен нормалните бушони си има дефектнотокова  защите на целия кръг. Действа безотказно, точно поради случаи на сешоар във ваната   Mr. Green
За мен има по-сериозен проблем - тя иска комбиниран уред пералня/сушилня. Това ще генерира допълнително влага, ако вратата е затворена и модерния вентилатор, който ще слага е изключен от ключа на банята  Grinning А влагата разкатава играта на електронните платки - гарантирани, лично изпробвано на два пъти от мен  Tired
Виж целия пост
# 144
То това е проблема влагата за електрониката на пералнята.Иначе съм ходил на протекъл бойлер над пералня в банята. Единствено беше пожълтяла от ръждата на бойлера.Ако е в банята е добре. да е на фундамент и така ще е нивелирана и краката няма да се мокрят.
Виж целия пост
# 145
Има хора, които изобщо не считат за нужно да проветряват.
Аз имах такъв наемател. Много точен с плащанията, винаги по-рано, никога по-късно. Сметки винаги платени.
Обаче като се изнесе, стените в кухнята бяха почернели от мухъл. Готвил, без да проветрява. И ми говори, че било текло от покрива.
Не разчитайте изобщо на съвест при наемателите. Те няма да правят ремонти и тази част от ежедневието не ги вълнува.
Виж целия пост
# 146
Няма да е много красиво, но е много по-добре пералнята да се сложи в антрето или кухнята.
Освен това в холо-кухнята има място.
Виж целия пост
# 147
Ето схема на ателието, за което говорих, както казах таргет студенти, добре е да има две работни места и две за спане, брокерите казаха, че обикновено се комбинират по двама за да си поделят наема, но може и да са си двойка. Жилището е в непосредствена близост до технически университет до ключ, в коридора и куненския бокс, ако изобщо може да се нарече така, гранитогрес в хола ламинат. Банята е завършена и няма какво по нея да се мисли, едната цяла стена е остъклена фасада, пред прозореца до кухнята има тераса, но не съм я начертала.

http://prikachi.com/images.php?images/768/9049768Y.jpg

Давайте идеи, че таз "кухня" освен мивка и печка нищо друго, а хладилника къде, пералнята ще е в коридора и до нея гардероб. Легла или разтегателни единични модули, или разтегателни двойки дивани. Има в Икеа бюджетни със сваляеми калъфи и матраци, а не пружини.
Двуместни 163 см


Едноместни - 80см
Могат да си стоят постоянно разтеглени ако иста и да се въргалят, а може и две единични легла newsm78





Виж целия пост
# 148
Нелка* ,не не говорим изобщо на един език.
Не знам дали ви е направило впечатление,но препоръчвания от вас гардероб на Айко е с ширина 52см.Ширината на една стандартна закачална е 44смза рокли и 47 за сака.Това означава че в този ''гардероб'' не може да си наредите закачалките по начина по който хората от моето поколение са свикнали да го правят. Tired
Тези огледала добавят допълнителна тежест на и без друго тежките врати от ПДЧ и увеличават риска от увисване ,а липсата на големи удобни дръжки създава условия за постоянни петна и пръсти или ще принуди собственика постоянно да търка и да се вторачва в глупости.
Изобщо за мен  цената или марката не е ориентир за качество.
Не съдя за нищо нито по цената нито по марката .
Скрит текст:
Пресен пример в темата за сушилните тези дни

Нямам намерение да влизам в спорове, но говорейки за цена-качество,-поддръжка е странно изобщо да споменаваме Виденов. Разликата между тези примерни комплекти не е в габарита, и на двата дълбочината е толкова. Но Виденов-ския е от по-тънко ПДЧ, с гадни кантове, незнайно качество на крепежните елементи и качество около нулата. Наемателите не пасат трева, никой няма да плаща 700 лева месечно, за да спи на легло от 200 лева, което може да се разпадне всеки момент.
Виж целия пост
# 149
таргет студенти,
 Жилището е в непосредствена близост до технически университет
Предполагам знаете, че се строи студ. общежитие на "Дубровник" № 49.
http://kres-invest.com/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D1% … BD%D0%B8%D0%BA-49
РАЗРЕШЕНИЕ ЗА СТРОЕЖ:
 
№ РС                 обект:                                                                                              възложител
38/06.04.2016г.  'СТУДЕНТСКО ОБЩЕЖИТИЕ,
                            УПИ VIII-'за студентско общежитие и трафопост',
идентификатор 10135.2554.42, кв. 33, по плана на 24м.р., гр. Варна'                        ''КРИСТИНА 92' ЕООД'
http://agup.varna.bg/index.php/registers/2013-04-23-07-00-18/raz … za-stroezh-2016-g
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия