Искам да кажа ... (118)_17.04-23.04

  • 74 797
  • 1 240
# 315
Взех две кутии маскарпоне,от няколко дни му се каня.Мисля да е някоя бърза тортичка с бишкоти и шоколад  Heart Eyes .А от утре май—накрая ще ходя на фитнес  ooooh! .
Много ми е трудно да спра шоколада.Само веднъж успях,за около 40 дни.В началото ми беше мъка голяма,но като свикнах не ми правеше впечетление.Защо не мога пак  Tired .
Виж целия пост
# 316
Янтро, освен като се прибера в отпуска, да ти направя една - специално за теб  Mr. Green.
Ама аз ям, а не трябва Simple Smile Joy
Виж целия пост
# 317
Янтро, освен като се прибера в отпуска, да ти направя една - специално за теб  Mr. Green.
Ама аз ям, а не трябва Simple Smile Joy
Ще си я поделим  Flutter
Виж целия пост
# 318
Янтро, освен като се прибера в отпуска, да ти направя една - специално за теб  Mr. Green.
Ама аз ям, а не трябва Simple Smile Joy
Ще си я поделим  Flutter
Няма да остане за поделяне Simple Smile Аз съм добро лакомо прасенце Simple Smile
Виж целия пост
# 319
Айде, готово, разбрахте се . И две мога да направя Joy.
Аз и да ям, и да не ям, все имам едни 20 кила отгоре.  Joy
Виж целия пост
# 320
Чудни лалета!

И наш'та кметица, друго да не е, но не може да се отрече, че с градинките в центъра са се постарали. Маршрута ми вечер е от НДК до стадиона (понеже аз си пътувам с метро до колата  Wink) и много се радвам на лехичките с лалета и теменужки покрай "Евлоги Георгиев". Зарекла съм се, че ще дебна като почнат да събират луковиците, да ходя да си изпрося. Страшно красиви лалета има!
Виж целия пост
# 321
Аааа Яна три,три торти  Blush И аз се нареждам.Това е нещото което обожавам,а не мога да правя.
Сбъдваща заслужавало си е мръзненето  Heart Eyes
Виж целия пост
# 322
Ох, ядосах се, но се надявам да ми мине. Оказа се, че в три магазина няма обикновено крема сирене. А от Лидъл не знаех кое е негов заместител. Кремът е домашен със карамелизирана захар, но вместо прясно мляко е със сметана, желтъци, белтъци на сняг и масло за спойка. Накрая му турнах и един разтопен бял шоколад. Блатовете са сиропирах с кафе, захар и мляко, но много леко, а между тях сложих и малко течен шоколад.  Сега се стяга, утре ще измисля нещо на бързо за украса.
Сбъдваща, какво намръзване, като гледам колко леко е облечена щерката? Паркът е много красив!
Виж целия пост
# 323
Сбъдваща, наистина красиви снимки!

Аз като Захирчето оня ден с нейния, дето само го наклепа незаслужено, та и аз да си призная, нали трябва да сме честни Wink Малката цветарка днес се прояви, и което е по-впечатляващото - самоинициативно! След вечеря заяви, че му се вижда прекалено студено за младите ни китки и попита дали не е редно да не ги приберем. Аз казах, че вероятно ще е по-сигурно, да. При което той стана и прибра чинно всички саксии, че даже място им намери Shocked Ти да видиш, значи, чудеса ставали Crazy Ако утре вземе, та сготви, ще си помисля, че има любовница Crossing Arms
Виж целия пост
# 324
Да питам и тук- значи остана ми мая от козунаците и искам да напарвя тутманик, в петък ще имаме гости, да ги шашна с нещо абсолютно неочаквано:) Ама да е на конци искам и блажничък и със сиренце.

Сбъдваща, правиш страхотни снимки Heart Eyes

Аз не съм детишар, не обичам много малки дечица, досадни са ми, а те пък винаги ми се лепят  Mr. Green
Пък някое лельоса ли ме, гледам люто:) Моето малкото също ме дразни, ама не мога да го върна:))

И Софията ваша да си е:) Само по работа набързо и изчезвам, не е за мен това напарежение. Отвсякъде коли, засичат, свирят, ужас! Ако съм с метрото ще ми е по- спокойно. Когато сме в чужбина, много рядко наемаме кола, предпочитам с градския транспорт да се придвижваме, гледаш си, бъбриш си, а не на нокти на волана. Не мога да живея в голям град, стресиращо ми е, над 100 000 за мен е голям, такива като на Титина с милиони жители, даже не си ги предствям:)
Виж целия пост
# 325
Хаха, Жаки, днес едно дребно ми вика бате. Оглеждам се, няма друг наоколо. И тъкмо да се усмихна и почерпя майка му, тя се извинява, че освен бате, друго не можело да казва Mr. Green
Виж целия пост
# 326
Да питам и тук- значи остана ми мая от козунаците и искам да напарвя тутманик, в петък ще имаме гости, да ги шашна с нещо абсолютно неочаквано:) Ама да е на конци искам и блажничък и със сиренце.
Ето рецепти, само майсторките да кажат коя е подходяща за твоя случай: Hug
Виж целия пост
# 327
Жаки имам такава питка. Много лесна и винаги се получава. Замесваш тестото. Оставяш го да втаса. После го делиш на 3. На намазнен плот разточваш голяма кора(дебела, тънка, скъсана- няма проблеми), мажеш с масло и ръсиш със сирене. После на друго място(пак намазнено) разточваш другата кора. Вдигаш я, слагаш върху първата и пак мажеш с масло и ръсиш със сирене. Накрая така и с третата кора, която ако искаш не ръсиш със сирене. После режеш като торта и навиваш на рулца, които редиш в тава с хартия за печене. Оставаш да втаса във фурната , като отгоре слагаш изстискана мокра кърпа. Изваждаш, мажеш с желтък, и отгоре ако искаш ръсваш сол на кристали, маково семе, сусам..... Печеш на около 180 градуса.
След малко ще допълня рецептата.

1 кг. брашно
2 броя суха мая(за 1 кг. брашно) или еквивалента й свежа мая- май беше 21 грама/ половин кубче
300 мл. прясно мляко
5 с.л. кисело мляко
3 яйца
1 с.л. захар
1 с.л. сол
4 с.л. олио + още за намазване или го заменяш с масло.
Сирене.
Виж целия пост
# 328
Мари, това ми звучи, като усукан тутманик, ама не разбрах, като нарежа, като торта, триъгълници които ще получа, как ги навивам?
Виж целия пост
# 329
Жаки, препоръчвам една маслена погача - сложи ѝ срене, уникална е и много лесна, колкото пъти съм я правила, толкова пъти съм получавала яките комплименти. А наистина е лесна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия