За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 933
  • 765
# 195
Подквасих овче мляко преди няколко дни и го прибрах в хладилника. Беше около 4л. Сега отварям бурканчето, и гледам, че млякото е стегнало до някаква степен, но не напълно. Като гребнеш с лъживата и стои едно такова лигаво и полу течно. Ако го загрея до 40 градуса във фурната после завия за няколко часа дали ще стегне както трябва?
Това лигавото при мен се получи от недобра закваска. После смених киселото мляко за закваска и нещата се оправиха. Не знам дали ще успееш да го оправиш.
Виж целия пост
# 196
По погрешка ми донесоха желираща захар Захира вместо обикновена. Нямам намерение да правя сладко, за какво друго мога да я ползвам?
Виж целия пост
# 197
За нищо не можеш да я ползваш.
Виж целия пост
# 198
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78
Виж целия пост
# 199
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78
Не. Не съм доволна от нея. Отхвърлих я.
Виж целия пост
# 200
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 
Виж целия пост
# 201
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

Най-накрая ще взема да пробвам...  bouquet
Виж целия пост
# 202
Подквасих овче мляко преди няколко дни и го прибрах в хладилника. Беше около 4л. Сега отварям бурканчето, и гледам, че млякото е стегнало до някаква степен, но не напълно. Като гребнеш с лъживата и стои едно такова лигаво и полу течно. Ако го загрея до 40 градуса във фурната после завия за няколко часа дали ще стегне както трябва?
Това лигавото при мен се получи от недобра закваска. После смених киселото мляко за закваска и нещата се оправиха. Не знам дали ще успееш да го оправиш.

При мен закваската беше от домашно подквасено мляко. След като отворих останалите буркани повечето бяха горе долу добре, та си мисля че тея лигавите станаха така защото прясното мляко поизстина докато да го налея във всички буркани. Тези които налях първо са ок, ама последните... ще пробвам, пък каквото стане. Така или иначе такова млякото няма да го ям, гадно ми е.
Виж целия пост
# 203
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

Най-накрая ще взема да пробвам...  bouquet
Пробвай. Аз прави от ягоди два-три пъти тази година, миналата седмица правих сладко микс от ягоди, малини и черници. На нас ни харесва с желиращата захар.
Виж целия пост
# 204
Така или иначе такова млякото няма да го ям, гадно ми е.

направи с него баница, палачинки, нещо в повече мляко, не го хвърляй!
Виж целия пост
# 205
За всякакви тестени може да ползваш лигавото мляко,много хубави катми стават
Виж целия пост
# 206
Скрит текст:
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

Най-накрая ще взема да пробвам...  bouquet
Пробвай. Аз прави от ягоди два-три пъти тази година, миналата седмица правих сладко микс от ягоди, малини и черници. На нас ни харесва с желиращата захар.
[/quote]

Окуражаващо хубава идея за микс от плодове  Heart Eyes bouquet
Виж целия пост
# 207
Здравейте, смес за палачинки колко време може да стои в хладилник?
Виж целия пост
# 208
Здравейте, смес за палачинки колко време може да стои в хладилник?
1-2 дни предполагам не пречи, може да се наложи добавяне на мляко/вода, защото е станал по-гъста.
Виж целия пост
# 209
За пълнени чушки с яйца и сирене какво ми трябва?Чушки и пълнеж яйца+сирене+копър,чесън,магданоз и кисело мляко?Дайте идея и за заливка...като за мусака може би?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия