Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 7

  • 87 906
  • 728
# 105
От тук е моето https://ekatrin.com
Те си ги шият и дори да няма даден номер може да ти направят. Доволна съм от якето, много в топло с него.
Исках по-скъпия вариант, харесва ми повече като модел, но в крайна сметка реших да не давам толкова пари.Суитшърите са също много хубави, имат и приставки.
Виж целия пост
# 106
https://roshavo.com/oc/studeni-dni/warm-together
http://sgusheni.com/
https://ekatrin.com/
http://koalababy.bg/

Много от нещата дори да не са налични, могат да се поръчат.
Има и много якета, които могат да се поръчат от чужди сайтове или директно от производител.

Аз лично миналата зима изкарах с яке от втора употреба за 4 лева, което уж купих, за да го преправям за носене и на гръб, но толкова добре се закопчаваше с дете отпред, че ми стана жал.


Виж целия пост
# 107
Преди малко пробвах слинга на оснвен възел и поставих в него първо плюшена играчка а после и бебето в поза кенгуру, според тази скица:
https://-spam070-/c2017/wp-content/uploads/2017/02/sling-kengaro … x683-1024x585.jpg
Обаче, нещо ми се губи кой е правилния начин за позициониране на дупето и крачетата. Дали крачетата на толкова малко бебе трябва да се подадат отстрани между кръстоските на горна и долна презрамка, или трябва да са изцяло свити между корема на майката и бебето в ембрионална поза, или разкрачени на жабче (така ми се струва, че бебето може да се изхлузи)? Надявам се, че го обясних добре.
А главата винаги ли трябва да е отвън между презрамките? Ако искам да я покрия, с презрамките ли се покрива, или със средната част? Трябва ли да разхлабя презрамките и средната част, за да се смъкне по-надолу?
Бебето ми горе-долу си крепи главата, но ми се струва, че няма да е комфортно за него да стои с извадена глава, както е на скицата, повече от 10 минути.

Много благодаря за всички отговори и насоки до момента, много сте ми полезни! Simple Smile
Виж целия пост
# 108
Аз мисля че за толкова малко бебе трябва поза люлка, иначе съм чела, че се рискува неправилно поставяне. Аз лично се насочих също към слинг именно заради позата люлка за новородено.
Виж целия пост
# 109
Снимката не се отваря.
Какъв точно е слинга еластичен или тъкан?
Важно е, защото има голяма разлика във вързването.

За еластичен:




За тъкан:
 




За повече обяснения, ще трябва да качиш твои снимки с бебето.
Виж целия пост
# 110
Така ли? Това е полезна забележка!!! Наистина ли не редно да се носи така? Аз мислех че ще е най-удобно за бебето, но не съм особено на ясно.
Виж целия пост
# 111
Има толкова ОГРОМЕН риск от задушаване при тази поза, че US Consumer product safety commission официално я призна за опасна.
Да не говорим, че и това колко е "удобна" е пълен мит.
Виж целия пост
# 112
Взимам си забележка, нямах представа! А какъв слинг ще препоръчате за носене през пролетта и лятото? Какво мнение имате за тези на кая?
Виж целия пост
# 113
На Кая бих взела тъкан, защото ме притеснява дали еластичните няма да провисват.Но нямам никакъв опит с тях, просто съм малко резервирана към повечето еластични.
Isa, форумът марките линка като спам.
Малкото бебе трябва да е по-скоро в поза жабче, не М. Т.е. да не е толкова разкрачено.Разбирам те за чуденката, моят младеж ми идва дълъг и просто не мога да го сгъна толкова, колкото и да му вдигам и сгъвам крачетата. Стягам максимално слинга, но те си се разкрачват. Макар, че поне не висят, сгънати са и по-нагоре от дупето. Чудя се дали с тъкан ще е различно, дали това не идва от еластичността.
Виж целия пост
# 114
Не зависи толкова от слинга. С новородени наистина е малко по-трудно.

Ето едно клипче как да се постигне оптимална поза
Виж целия пост
# 115
А на колко дни/месеца най-малко трябва да е бебето, за да се носи в слинг? Или е спрямо килограмите?
Виж целия пост
# 116
В слинг може от първият ден.
Виж целия пост
# 117
'Ето от тук гледах схема за връзване на основен възел и поставяне в поза кенгуру:




Слингът, с който разполагам, е еластичен
Скрит текст:
и е на бейбислинг, ако това е от значение...

Успях! Smiling Imp

Та:
Обаче, нещо ми се губи кой е правилния начин за позициониране на дупето и крачетата. Дали крачетата на толкова малко бебе трябва да се подадат отстрани между кръстоските на горна и долна презрамка, или трябва да са изцяло свити между корема на майката и бебето в ембрионална поза, или разкрачени на жабче (така ми се струва, че бебето може да се изхлузи)? Надявам се, че го обясних добре.
А главата винаги ли трябва да е отвън между презрамките? Ако искам да я покрия, с презрамките ли се покрива, или със средната част? Трябва ли да разхлабя презрамките и средната част, за да се смъкне по-надолу?
Бебето ми горе-долу си крепи главата, но ми се струва, че няма да е комфортно за него да стои с извадена глава, както е на скицата, повече от 10 минути.
Виж целия пост
# 118
В слинг може от първият ден.

Мерси. Няколко майки ми казаха, че не може от началото и се чудех. Въпросът ще е да си харесам и да реша най-сетне дали тъкан или еластичен.
Виж целия пост
# 119
Фейри, ти парката на Лени ли имаше?
Не, Wombat&co. имам. Много съм доволна защото ме спасява и от мразовит вятър. Лесно се трансформира и има опция гръб. С преордър излиза по-евтино, но си заслужава.
https://rooshug.eu/product-category/aksesoari/якета-wombatco/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия