Има ли значение възрастта на родителите?

  • 61 587
  • 837
# 285
Ха, грозно било! Че много ли е красиво самотното детство с двама старци с мислене от едно време? Все ми е едно кой на каква възраст ще сдобие с поколение, нямам претенции върху хорскитре решения, но темата е за възрастта на родителите и коментирам точно това.

има и такива баби по света

https://imgix.ranker.com/user_node_img/37/724963/original/christ … op&crop=faces
на 63
и една на 69
https://imgix.ranker.com/user_node_img/28/540943/original/barbar … op&crop=faces

Виж целия пост
# 286
Ха, грозно било! Че много ли е красиво самотното детство с двама старци с мислене от едно време? Все ми е едно кой на каква възраст ще сдобие с поколение, нямам претенции върху хорскитре решения, но темата е за възрастта на родителите и коментирам точно това.

има и такива баби по света

https://imgix.ranker.com/user_node_img/37/724963/original/christ … op&crop=faces
на 63
и една на 69
https://imgix.ranker.com/user_node_img/28/540943/original/barbar … op&crop=faces


Това че посочените от теб дами изглеждат добре за възрастта си, не ги прави нито по-млади, нито по-здрави, нито по-свежи, нито по-издръжливи- все неща, от които се нуждае един родител.
Виж целия пост
# 287
Ама я ги опъни тия "баби" да бачкат на общо основание и да няма цял екип да ги приведе в тоя вид...

Всъщност синът ми има родител, който е близо на 50. В момента има повече енергия от мен, но тук говорим за забавния уикенд татко, не знам как щеше да бъде, ако бяхме останали заедно.

Но си е истина, че остаряването става изведнъж, не постепенно. Едната година го гледаш свеж, след година изглежда ужасяващо. От една възраст нагоре малките камъчета все по-лесно обръщат колата.
Виж целия пост
# 288
Ама разбира се,че вие сте прави, как може дори да се допусне друго нещо Wink
Виж целия пост
# 289
Може да се допусне всичко, но въпросът е, че това са по-скоро изключения, потвърждаващи правилото.

И дори тялото да изглежда лъскаво, съзнанието на по-възрастния човек е друго и може да е токсично за младия. Те индианците си имат легенди, че ако човек живее над определена възраст, става лош магьосник "с две сърца" и е нещо като вампир, който дори може да убива по-млади хора, особено деца.
Виж целия пост
# 290
Е как да не е, щом ти го казваш само така ще ее. Няма две мнения по въпроса.
Виж целия пост
# 291
Ха, грозно било! Че много ли е красиво самотното детство с двама старци с мислене от едно време? Все ми е едно кой на каква възраст ще сдобие с поколение, нямам претенции върху хорскитре решения, но темата е за възрастта на родителите и коментирам точно това.

има и такива баби по света

https://imgix.ranker.com/user_node_img/37/724963/original/christ … op&crop=faces
на 63
и една на 69
https://imgix.ranker.com/user_node_img/28/540943/original/barbar … op&crop=faces


Това че посочените от теб дами изглеждат добре за възрастта си, не ги прави нито по-млади, нито по-здрави, нито по-свежи, нито по-издръжливи- все неща, от които се нуждае един родител.

Каквато е например една майка на 16 и баба на 30 - здрав тен и много сръчни.....
Виж целия пост
# 292
Кой колко ще товари детето си с истините на живота, зависи от характера му, а не от възрастта.
Виж целия пост
# 293
Каквато е например една майка на 16 и баба на 30 - здрав тен и много сръчни.....

 Mr. Green  Това ми хареса!

Моето мнение е, че всеки става родител, когато пожелае и когато му е "писано".

Не осъждам ничие решение за ранно или късно майчинство. Само ще кажа, че и двете си имат предимства и недостатъци. Не може да се каже, че едното е добре, а другото - зле.  Peace
И най-вече си зависи от самите хора. И на млади и възрастни, все може да са кофти родители или обратното!  Peace

А за изказването за "старците" просто нямам думи.... Shocked
Виж целия пост
# 294
Кой колко ще товари детето си с истините на живота, зависи от характера му, а не от възрастта.

Не, то става неволно, дори да не ги изказваш тия неща. Жест, поведение, действия, невидимо въздействие, дори неизказано. Излъчване...или сянка, която хвърляш върху човека.
Виж целия пост
# 295
Ха, грозно било! Че много ли е красиво самотното детство с двама старци с мислене от едно време? Все ми е едно кой на каква възраст ще сдобие с поколение, нямам претенции върху хорскитре решения, но темата е за възрастта на родителите и коментирам точно това.

има и такива баби по света

https://imgix.ranker.com/user_node_img/37/724963/original/christ … op&crop=faces
на 63
и една на 69
https://imgix.ranker.com/user_node_img/28/540943/original/barbar … op&crop=faces


По света много неща може да има и има, това не означава, че са някакво правило и всички трябва да се надяваме да сме по-скоро изключението, когато често сме само правилото.
И е добре човек да има малко по-реалистични очаквания и за самия себе си, а не да си вярва, че животът  е един червен килим.
Виж целия пост
# 296
Мани! Тук уж н аникой не му пука кой на колко ще ражда,ама не подминават и не им се разминава да размахат пръстче и да отсъдят Laughing Пък и как н авсикчи им се е подредил живота да се размножат около 20те си години ,че и майките им н апо 40 да станат баби за чудо и приказ. Изкл смешна тема!
Моето дете пък щеше да остане без майка още новородено.Не че съм го планувала така,ама взех че изкарах късмет/за него незнам,ся според младите дами тук,ако дочакам внуци ще е чудо някво/ Повечето неща в живота,дами,не мож ги планира,колкото и да ни се иска.
Виж целия пост
# 297
Мани! Тук уж н аникой не му пука кой на колко ще ражда,ама не подминават и не им се разминава да размахат пръстче и да отсъдят Laughing Пък и как н авсикчи им се е подредил живота да се размножат около 20те си години ,че и майките им н апо 40 да станат баби за чудо и приказ. Изкл смешна тема!
Моето дете пък щеше да остане без майка още новородено.Не че съм го планувала така,ама взех че изкарах късмет/за него незнам,ся според младите дами тук,ако дочакам внуци ще е чудо някво/ Повечето неща в живота,дами,не мож ги планира,колкото и да ни се иска.

Само малко статистика в твоя подкрепа
Списък на страните по средна продължителност на живота:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%BE%D1%82%D0%B0

за БГ е 77г за жените и само в Африка е до и под 60г; за Япония е 86. Дали това отразява само биологичните граници и къде е „нормата“
Виж целия пост
# 298
Мани! Тук уж н аникой не му пука кой на колко ще ражда,ама не подминават и не им се разминава да размахат пръстче и да отсъдят Laughing Пък и как н авсикчи им се е подредил живота да се размножат около 20те си години ,че и майките им н апо 40 да станат баби за чудо и приказ. Изкл смешна тема!
Моето дете пък щеше да остане без майка още новородено.Не че съм го планувала така,ама взех че изкарах късмет/за него незнам,ся според младите дами тук,ако дочакам внуци ще е чудо някво/ Повечето неща в живота,дами,не мож ги планира,колкото и да ни се иска.

Само малко статистика в твоя подкрепа
Списък на страните по средна продължителност на живота:

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%BE%D1%82%D0%B0

за БГ е 77г за жените и само в Африка е до и под 60г; за Япония е 86. Дали това отразява само биологичните граници и къде е „нормата“

Добре, статистика всеки може да изрови от някъде, опитай сега да я свържеш и с тезата си.
Виж целия пост
# 299
Кой колко ще товари детето си с истините на живота, зависи от характера му, а не от възрастта.

Не, то става неволно, дори да не ги изказваш тия неща. Жест, поведение, действия, невидимо въздействие, дори неизказано. Излъчване...или сянка, която хвърляш върху човека.

Не съм съгласна. И двете деца родих сравнително късно. Никога не бих им го причинила, защото виждам младата им баба как товари баща им. Родила го е на 20 години между другото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия