Когато някой те потърси след години затишие

  • 12 225
  • 69
Една такава роднина (не родител) ми писа, въпреки че нямаме контакт от години, аз съм се опитвала няколко пъти преди около 10 години, но никакъв интерес от отсрещната страна и затворих страницата.
Изведнъж интерес към мен и идване на гости за Нова Година заедно с партньор, понеже щели да бъдат на ескурзия в страната в която живея.
Не знам, дали да дам шанс, или да оставя страницата затворена.

И както една съфорумка каза в съседната тема, че няма намерение да става боксова круша на нечии комплекси, ще помоля в темата да не се спами и да остане мирна тема.
Peace
Виж целия пост
# 1
Ами съгласете се стига това гости да не е с преспиване,защото изглежда,малко натрапчиво с една дума "да спим на аванта". За мен е двулично.
Съжалявам ако е било малко цинично.Flowers Hibiscus
Виж целия пост
# 2
Ами съгласете се стига това гости да не е с преспиване,защото изглежда,малко натрапчиво с една дума "да спим на аванта". За мен е двулично.
Съжалявам ако е било малко цинично.Flowers Hibiscus
Точно с преспиване е и то за два дена. Мен ме заболя от факта, че директно ми се изпрати това запитване, без да ме питат, как си и т.н. Опитвам се да извиня човекът с това, че няма живейски опит и е сравнително млада, но пак не ми се получава.

Не е никак цинично, а точно на място. Благодаря ти.  bouquet
Виж целия пост
# 3
На Ваше място първо бих се уверила, че си има къде да спи. Много ми напомня самопоканване. Докато живеех с бившия ми мъж най-редовно у нас гостуваха негови приятели. Виждаха за съвсем естествено щом той живее в София, те да отсядат при нас всеки път когато им се отвори идване насам и на никого не му минаваше през ума да попита удобно ли е. А той пък винаги приемаше с удоволствие и аз реално нямах думата. Полудявах направо. Та може би по тази причина ми е изкривен светогледа, но наистина не бих приела подобни гости, и то на Нова Година, особено щом са отхвърлили опити от моя страна за подържане на контакт.

Писали сме заедно. Затова редактирам като видях поста Ви
Виж целия пост
# 4
Кажи им, че не е удобно да спят у вас, но може да се видите в заведение/ да ги разходиш из града. Simple Smile Ако имат желание за общуване, ще се съгласят, ако не - значи е било само да те ползват за преспиване.
Виж целия пост
# 5
Кажи им, че не е удобно да спят у вас, но може да се видите в заведение/ да ги разходиш из града. Simple Smile Ако имат желание за общуване, ще се съгласят, ако не - значи е било само да те ползват за преспиване.

И аз съм на това мнение.
Виж целия пост
# 6
Няма да го цитирам, но и аз.
Виж целия пост
# 7
Супер, стига да не решат, че тя трябва да им плати сметката. Thinking
Виж целия пост
# 8
Не знам, дали да дам шанс, или да оставя страницата затворена.
Защо изобщо ни питаш? Направи както ти се иска. Дали аз или която и да е съфорумка би дала шанс или би оставила страницата затворена, теб какво те топли? Възрастен човек си, можеш да направиш точно каквото ти се иска.
Виж целия пост
# 9
Не знам, дали да дам шанс, или да оставя страницата затворена.
Защо изобщо ни питаш? Направи както ти се иска. Дали аз или която и да е съфорумка би дала шанс или би оставила страницата затворена, теб какво те топли? Възрастен човек си, можеш да направиш точно каквото ти се иска.
Е как ще има мелодрама иначе?
В момента не се сещам за друг възрастен човек, който в такава огромна степен да не може да взема решения за собствения си живот.
Виж целия пост
# 10
Не знам, дали да дам шанс, или да оставя страницата затворена.
Защо изобщо ни питаш? Направи както ти се иска. Дали аз или която и да е съфорумка би дала шанс или би оставила страницата затворена, теб какво те топли? Възрастен човек си, можеш да направиш точно каквото ти се иска.
Става въпрос за моя полу-сестра, с която не сме израстнали заедно и сме се виждали броени пъти в живота ни. Почти непознати сме.
Но преди около повече от 10 години се бяхме видяли за кратко, аз си мислех, че може би ще имаме контакт, но тя се покри. И така си и остана. Аз и писах няколко пъти, но тя дори и телефона си не ми даде тогава, започва да увърта. И сега го нямам.
Писа ми през скайп сега за Нова Година, да ме посети с приятеля си.
Но кратко и ясно, за преспиване у нас.
И от една страна си викам, тя никаква не ми е, но после си казвам, ами тя е все пак леля на децата ми, те ще изпуснат шанса да се запознаят с нея. От едната крайност съм към другата.
Виж целия пост
# 11
За такова нещо никоя от нас не може да ти даде съвет. Твърде лично е и най-правилното е това, което ти усещаш. Затова и съветът ми беше да постъпиш точно както ти идва отвътре, а не както ти каже който и да било.
Виж целия пост
# 12
Здравей!
За мене е чисто използване това. Не се търсите, не си звъните, не показват интерес, но когато могат да се възползват (искат си хората безплатно спане по време на екскурзията и да спестят някой лев), тогава  изведнъж се сещат за теб.
 И си мислят, че щом си им роднина няма да  ти е удобно да им откажеш. Двуличие наистина. Така мисля, казвам искрено мнение. Ти знаеш как да постъпиш и какво усещаш.
Не харесвам подобни отношения. Не се сещаш за мен грам, но като съм ти удобна веднага. Може да измислиш оправдание, не си в къщи или имаш ангажимент. Ако си мека Мария обаче и си услужлива , както съм аз например ще ти е неудобно да откажеш ( от някакво чувство за роднински дълг). Тъй че не знам, ти ще си прецениш.
Виж целия пост
# 13
О, и за Нова година било значи. Става още по-забавно. Очаква ли се да спретнеш купон, да им сложиш подаръци под елхата или може би да резервираш излизане някъде, като платиш кувертите?

Я да питам нещо направо. И какво като е леля на децата ти? С какво точно ще обогати живота им? Досега сетила ли се е за тези деца? Те имат рождени дни, празници и т.н. Що на някой от тях не писа на скайп с една проста честитка дето не струва и стотинка, но сега се оказва, че ти си адски удобна, защото ще им спестиш много повече от стотинки, измерено в хотел и храна?

Яко използвачество лъха от цялата история, но Уиш е права. Ние можем да изкажем мнение, но крайното решение е твое.
Виж целия пост
# 14
Аз много обичам гости (в предната ти тема съм писала), но когато от някого лъха на такова използвачество, не бих приела. Кажи им, че ще се радваш да се видите, да ти дойдат нагости следобедно за няколко часа и след това си имаш ангажименти към децата и дома. И точка. Да видим колко е загрижена. Пък и за НГ, айде нЕма нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия