Как се решихте на трето дете? Нека претеглим плюсовете и минусите

  • 60 823
  • 687
# 300
Ако е бизнес е друго, но ако е просто "работа", с неефективно висене, не се губи чак толкова.

Иначе в майчинство ми се събраха мисля около 5 г. 6 мес. с трите деца. Имала съм само един период от 6 месеца с нулеви доходи или много малки.
Виж целия пост
# 301
Допреди 60-70 г. е било съвсем нормално едно семейство да е с 4-5 деца.

Хорските приказки никога не са ме интересували. На хората никога не може да им се угоди, но не хората ни живеят живота.

Caprice, между 35 и 46 са 11 г. Докато станеш на "бабешка" възраст едно настоящо бебе ще е вече в 5 клас. Не се лишавай да сбъдне желанието си, заради предразсъдъци.
Голямата ми племенница е бременна в момента и за нейните деца аз също ще съм баба, но това не ме плаши, а ме радва.

На въпроса за работата. Аз работя в семейната ни кантора на 4 ч. Навремето с 2 породени деца се отказах от адвокатски изпит, но после през годините учих някои други неща. Сега разширяваме бизнеса си, но това ще ме ангажира с не повече от още 2 ч. на ден. Кантората е в същата кооперация, в която живеем. Работата ни не изисква стоене само на бюрото и сами си правим графика.
В един и същи вход живеем с моите родители и семейството на сестра ми, а свекърите ми живеят през няколко улици. Бабите и дядовците вече са пенсионери от няколко години и винаги са насреща да гледат някое дете, да помогнат с ученето на друго, да заведат на мероприятие, да поемат болно дете, за да не зарази другите или просто да ги вземат да спят няколко дни у тях и ние да останем насаме. Дори си правят графици и водят децата (вече само малките) по почивки.
С първите 2 деца останах повече време с децата, но тогава работех в държавната администрация и изкарах 2 поредни майчинства. Третото дете гледах до тръгване на ясла. Четвъртото на 1 г. го пое детегледачка и после почна градина.
При нас предимството е голямата разлика, защото големите деца сами изявяват желание да помагат за по-малките. Откакто най-голямата замина, третата сама иска да помага вкъщи, за да е като капките си.
Децата учат в училище, към което е и градината на Малчо и си имат училищен превоз и повечето извънкласни занимания също са в училището, затова съм спокойна, че ги вземат в 7:20 и ги връщат в 15:30 или в 17:30, според ангажиментите им. Малкият го връщат в 17:30. Там винаги могат да си помогнат, когато някой има нужда и винаги са спокойни, че има някой близък наоколо.
Понеже не се налага да ги водим, вземаме и тичаме, това ни спестява изключително много време, в което аз да домакинствам, а съпругът ми да работи, за да сме свободни вечер, когато децата са си вкъщи. Уикендите ни са само за семейството.
Виж целия пост
# 302
Fever Ray, изглежда сте много организирани щом всичко върви така гладко при вас, браво Simple Smile
Виж целия пост
# 303
Радвам се като чета за толкова майки с повече дечица❤️. Късно родих на 31,35 и 40 години по лекарски недоразумения Ха имам вече три принцеси с разлика от 4,5 год.😊.
При нас нещата не са гладки, таткото е военен, живеем далече от род и роднини, което много ми тежи и натъжава. Неможах да свикна в този град. Работа имах в сферата на HR, но с децата болнични и т.н. трудно стана. Нямам чичо владика и незнам дали ще си намеря за напред. С децата ще е трудно, на тати ангажиментите се увеличават, дежурство, командировка и аз сама. Така и не се престраших да шофирам. Уф колко ми е трудно. Тичам с количката и децата на сам и на там. Имам книжка ама нещо....мисля че ако вземем автоматик мога и да се реша🤔.
Обаче на пук на всичко ние весело, и съседите са в чужденка...Иска ми се да работя , но да съм ангажирана във времето когато децата са на училище, градина. Не ме е срам от работата, аз съм от поколението, което уважава всяка професия. Сигурно ще е трудно с намирането в малките градове, с хора с предразсъдъци. Здрави да сме Simple Smile
Момичета не се отказвайте от желанието за второ, трето и т.н. само това има смисъл в живота.😘
Виж целия пост
# 304
Много е хубаво да чета колко майки искат повече дечица ! И аз мисля, че 4-5 деца е нещо нормално.
Февер чак се замислих дали да не направим още един опит и ние ! Пожелавам успех и близнаци !

Бианка ти си ми голям пример !
Дано и ние като теб изведнъж да имаме късмет Heart !
Виж целия пост
# 305
Две в едно, чак близнаци вече ще ни дойдат прекалено. Като в онази комедия "Деца на килограм". 6 деца вече дори и за мен ще са много. Simple Smile
Племенницата ми чака близнаци и там ще се радвам на 2 наведнъж.

Бианка и мен много ме радва, защото сме с еднакъв брой деца и май възрастово са сходни някои от тях, но тя се справя сама, а аз съм разглезена на нейния фон с всичките ми помощници и работа по няколко часа на ден.
Бианка, моите поздравления за борбеността!
Виж целия пост
# 306
Февер ще се справите сигурна съм !
Иначе и мойто най голямо е студент и не живее вкъщи. Твойта щерка къде е студентка ?
Виж целия пост
# 307
И аз имам три, но по изненада. Втората ми бременност се оказа с близнаци. Сама съм ги гледала. Без баби и лели.
Живях в чужбина и беше много трудно! Въпреки това съветът ми е - Раждайте мами! Не се страхувайте. Раждайте, докато можете и биологичния часовник ви позволява. Не чакайте първо финансиите, а после децата. Може да няма после един ден.
Успех на всички настоящи и бъдещи майки! Сърцето ви ще подскаже по колко деца да имате.
Виж целия пост
# 308
Фивър, успех!

На мен много ми се искат близнаци, но ММ при споменаване за ин витро с такава цел ме отрязва. Той иска повече деца, конкретно против ин витро възразява. А аз имам дотук три бременности, три цезарови сечения и само две здрави деца. Не ми е хубаво да съм бременна, не искам по възможност много операции, носят си и рисковете, макар и не такива огромни, каквито ги изкарват някои, но не искам да остана само с две деца. Завиждам върло на всички с разнояйчни близнаци. Завиждам и на тези с баби на разположение за гледане на децата. Ние нямаме, живи са ни бабите, но едната е далеч, другата самата тя вече има нужда от грижи.
Виж целия пост
# 309
Фивър, успех!

На мен много ми се искат близнаци, но ММ при споменаване за ин витро с такава цел ме отрязва. Той иска повече деца, конкретно против ин витро възразява. А аз имам дотук три бременности, три цезарови сечения и само две здрави деца. Не ми е хубаво да съм бременна, не искам по възможност много операции, носят си и рисковете, макар и не такива огромни, каквито ги изкарват някои, но не искам да остана само с две деца. Завиждам върло на всички с разнояйчни близнаци. Завиждам и на тези с баби на разположение за гледане на децата. Ние нямаме, живи са ни бабите, но едната е далеч, другата самата тя вече има нужда от грижи.
Не завиждай за разнояйчните близнаци. То си е много работа.
Ти имаш две здрави деца! Обичай ги и има се радвай. Ако имаш проблемни бременности - помисли дали си заслужава трета. По-добре децата ти да имат жива и здрава майка.
Аз имах ужасно проблемно раждане на близнаците и за малко да си оставя и трите деца без майка.
Така, че каквото ти е дал Господ му се радвай и го цени.
Успех!
Виж целия пост
# 310
Както писах - рисковете се преувеличават. Твърде много жени твърдят, че на косъм са щели да умрат при раждане - според мен ако беше наистина така, щеше да е масов мор (да, знам, как си позволявам да говоря на чужд гръб), защото все при някои този риск щеше да се е осъществил. Слава богу, в действителност в днешно време рисковете от смърт са минимални. Не нулеви, но минимални - от порядъка на едно на 10+ хиляди е т.нар майчина смъртност, която включва смърт при раждане или по време на бременност, ако е в някаква връзка с бременността.

Все пак ако една операция, бременност, раждане и т.н. може да се избегне, е хубаво да се избегне. Освен ако си струва - а детето определено е това, което я прави да си струва. Две деца я правят да си струва още повече.
Не знам как точно може да ме уплаши "много работа" с близнаци, стига само да са здрави, при положение, че имам породени деца в предучилищна възраст, едно от които е с тежко умствено увреждане (да ценя, казваш, решенията на Господ - ами добре! наистина има и много по-лошо, та да, благодарна съм в този смисъл), и отделно малко дете на година и 4 месеца. И съм оцеляла. Wink Вярно, за големите двама майка ми помагаше, докато бяха малки. Не съм имала проблемни бременности, но и трите завършиха със секцио, а всяко поредно секцио увеличава рисковете от някои неща в някаква степен. Иначе има жени и с четвърто (и в този форум Бианка например), и с повече, макар и рядко.
Ще опитваме за още едно, нека да мине още съвсем малко време (не много, защото съм на 43), само живот и здраве да е.

И да, завиждам, и съм напълно, напълно наясно на какво и защо завиждам.
Виж целия пост
# 311
Магдена, ако не се налага, ин витрото наистина не е много добра идея само с цел близнаци. Естествено си е най-добре да се случи. При наличие на други деца, никой лекар няма да ти сложи 2 ембриона, защото бременностите след ин витро са рискови, а с близнаци още повече. Мен още за третото ми отказаха повече ембриони, а сега изрично ще връщат 1.
Ако нямате проблеми няма и да се навият да ви направят ин витро, освен ако не са от тези, които са готови на всичко за пари.
При нас са налице проблеми, освен възрастта. Третата ни дъщеря е ин витро и се получи след 3 неуспешни опита и 3 г. опити. Племенницата ми чака близнаци след 5 неуспешни стимулации. И всеки неуспех смазва надеждите, води до ужасно разочарование и вреди на здравето. Ето, в момента съм втора седмица с настинка, която не знам колко ще боря, понеже пия лекарства за подтискане на имунната система. С третата дъщеря при процедурите винаги боледувах и след това започнах да се следя 2 пъти в годината профилактично, защото огромните дози хормони се чистят дълго време. В дългосрочен план естрогените повишават риска от онкологично заболяване. Дори и сега ще направим максимум 2 опита и ако не стане ще спрем. По естествен път нямаме шанс. Синът ни стана случайно, но след 7 г. непазене. Ако нямахме проблеми и бяхме с 10 г. по-млади сигурно щяхме да си имаме футболен отбор. Simple Smile
Секциото също носи негативи. Първите ми 2 раждания са естествени, а следващите секцио. Преди година се наложи да ми чистят куп сраствания, които са се появили след второто секцио.
Рисково е всяко раждане, но пък децата са невероятно щастие.
Виж целия пост
# 312
Носи, знам, и на мен на третото ми чистиха сраствания от предходните. Но не си струва отказът от деца само заради това. Wink
Виж целия пост
# 313
Така е. Щом сами си го причиняваме. Ако не успеем с процедурата и втората дъщеря отиде да учи при най-голямата, ще си останем само с 2 деца у дома и направо ще съм като без деца.Simple Smile
Виж целия пост
# 314
А я кажете, след последно/трето секцио чистят ли се сраствания, има ли защо, създават ли проблеми? Усещат ли се по някакъв начин?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия