Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 8

  • 143 066
  • 742
# 390
Много вкусно е тук, както винаги!
Страхотно пънче, Роца! И аз съм решила за Коледа да приготвя.
marchеva14, изобилие от сладости при теб!
Пилешки бонфиленца със зеленчуци и картофена салата


Вратни пържоли и отново картофена салата, но с добавка кисели краставички


Шаран на фурна само с лимон и стрък розмарин


Кремчета разни
Виж целия пост
# 391
.....................................................................................

Въпрос към знаещите моля - имам задача от моя син да направя кадаиф. До тук добре, рецепти много. Ама ?! неговата заявка не се вписва в нито една  Dizzy Face  Трябва основата да бъде сиропирана, а отгоре да имало крем. Ха сега де Smirk Много моля, ако някоя от вас е правила такова "чудо" - нека да каже.
..................................................................

Виж целия пост
# 392
Рогчетата на Пина
Виж целия пост
# 393
i_peych Ванка, дай рецептата за кадаифа
Виж целия пост
# 394
 
i_peych Ванка, дай рецептата за кадаифа

Вземам готов турски, сиропирам го съгласно указанията със сироп, лимонов сок, краве масло и малко подправки. Отделно разбивам заквасена /течна/ сметана, която слагам отгоре. Поръсвам с шам фъстък.

Виж целия пост
# 395

Въпрос към знаещите моля - имам задача от моя син да направя кадаиф. До тук добре, рецепти много. Ама ?! неговата заявка не се вписва в нито една  Dizzy Face  Трябва основата да бъде сиропирана, а отгоре да имало крем. Ха сега де Smirk Много моля, ако някоя от вас е правила такова "чудо" - нека да каже.
Този сладкиш съм правила и е изключително вкусен. Само, че не сложих кадаиф върху крема, а само отдолу.
https://svanya.blogspot.bg/2014/10/blog-post_20.html
Виж целия пост
# 396
Меган - благодаря Flowers Hibiscus Точно нещо подобно ми трябва. И аз няма да слагам отгоре кадаиф.
i_peych - Ванка, благодаря за рецепта. Но...явно не съм разбрала снимката ти, извинявай. По-светлото в средата съм го видяла като крем.

* При мен кадаифа е суров и поръчката е да има само отдолу кадаиф.
* Ето и обяда ни за днес - шишчета с пилешко и бекон


дежурния ориз


закуската бяха кашкавалени принцеси

Виж целия пост
# 397
Меган - благодаря Flowers Hibiscus Точно нещо подобно ми трябва. И аз няма да слагам отгоре кадаиф.
i_peych - Ванка, благодаря за рецепта. Но...явно не съм разбрала снимката ти, извинявай. По-светлото в средата съм го видяла като крем.

* При мен кадаифа е суров и поръчката е да има само отдолу кадаиф.

Може да направиш кадаифа като основа, а крема върху него по тази рецепта.

http://bettyscuisine.blogspot.bg/2013/12/blog-post_30.html

Доколкото разбрах, гръцкия език не е проблем за теб.
Виж целия пост
# 398
Sem22,може ли рецептата за ориза?
Виж целия пост
# 399
Пилешки крилца с Пепси http://pep-4o.blogspot.bg/2017/12/blog-post_12.html?m=0
Виж целия пост
# 400
sem22  Hug   Я опитай туй, тези дни го гледах
 Малеби с кадаиф - от  Модерна турска кухня с Максут
http://www.24kitchen.bg/shows/moderna-turska-kuhnia-s-maksut/rec … e/malebi-s-kadaif
Виж целия пост
# 401
Благодаря на всички, които се включиха със съвети и рецепти за кадаифа

Sem22,може ли рецептата за ориза?
sisi72 - ориза правя само на уред за варене на ориз.
Скрит текст:
В контейнера на рисоварката слагам микс от зеленчуци (грах, моркови и царевица)+  задушено зеле, сурови чушки, стрит чесън, 1-2 сл подправката Вегета. Добавям запържен кромид лук с ориз и едно макаронено изделие  (Критараки). Не знам как се казва в Бг, но ако напишеш в Гугъл - той ще ти покаже. Запържвам само с масло.Слагам вода 1:1+ още една мерна чашка за зеленчуците и включвам. То само си се готви. * Принципно можеш да сложиш каквито искаш зеленчуци.

Гевреци - топли-топли
Виж целия пост
# 402
Благодаря,Sem22.
Виж целия пост
# 403

Ооо, няма за какво Сиси. То и аз не съм му майстор на ориза - всеки път беше или преварен или недоварен. А сина ми много обича китайски ориз и донесе един ден рисоварка. Та така вече няколко години.
Аз .....?! не съм майстор нито в готвенето, нито в месенето. Все питам и разпитвам - затова и направих свободна тази тема, да питаме и да си общуваме.

Днес не ми се спи и..... вече яденето е готово
* милинки по рецепта на батето - къде се изгуби този човек?!


* мусака
Виж целия пост
# 404
sem22, ако не намериш суров кадаиф, а направиш сладкиша са печен го сиропирай иначе остава сух.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия