Тренировки в домашни условия - 90

  • 72 089
  • 736
# 345


Дези  Hug И аз съм решила да си водя дневник, макар, че и тук ще си вписвам тренировките. Защо те е страх да клякаш с щанга?

Защото ме е страх, че няма да стана, и ще се пребия. Embarassed
Наистина краката ми са най-слаби от цялото тяло, и точно затова непременно трябва да започна. Подготвям се с пудовка, суингове с 12кг 3х20. Да видим.

Цял ден вали днес и неможах да тичам. Twisted Evil
Отчитам Т25 Beta Core Cardio + Gamma Ripped.
В цикъл 3ти ден съм- подута и отекла, +2.5кг, класика в жанра.
Виж целия пост
# 346
Пфу, нашите грандиозни планове за ски, шейни, сноумобили и разходки се изпарявят яко дим - температури от -20 до -40С следващите няколко дни, мамка му! Не ме е яд колко вино ще изпия, яд ме е колко мезе ще изям покрай виното...

Абсолютно съм съгласна, че ежедневното "нормално движение" е много важно и редно да се има предвид като се прави тренировъчна програма. През лятото в София правя лесно и по 20 км пеша, тук не ми се събират и 2 км (особено през зимата), та реално 80% от впечатляващо дългото ми кардио просто цели да компенсира липсата на естествено ходене, по дяволите!

Добавки - не ги отричам, но не ги и превъзнасям - при нужда вършат работа, но ежедневно само магнезий + минимум витамини. Магнезият (често го споменаваме) рахлабва при предозиране. Фет бърнърите са май 5-6 категории - кога и какъв ще пиеш има значение, но най-голямо значение има колко ще ядеш и тренираш, докато ги пиеш IMHO...
https://supplementzdb.com/the-different-types-of-fat-burners/

След 2 различни бременности и 2 секция, след които се възстанових по кардинално различен начин отказвам дори за себе си да генерализирам "колко и кога" след раждане. Първото ми възстановяване беше ад, а бях в много по-добра изходна физическа форма, отворих шевовете, постродилни депресии, етц. етц. Второто беше песен. Забавният елемент - една и съща болница, една и съща лекарка (следяща и оперираща), изобщо уж идентични ситуации...

PS А, протеините... когато си на "режим за сваляне на мазнини" или проста диета могат доста да помогнат, защото хем регулират приема на калории, когато заменят ядене, хем качват процентното съотношение на приетите белтъчини в храната (важно за запазване на мускулатурата, защото все пак трябва да си в калориен дефицит и това неминуемо им се отразява). Иначе е ад да се докарат 25-35% белтъчини, то е едно ядене на безброй яйчни белтъци, едно поглъщане на риба и месо и обезмаслена извара, да ти се догади и отврати...



Виж целия пост
# 347
Добре де, само мен ли протеинът не може да ме нахрани?!  Sad  Изобщо не мога да заместя което и да е ядене с него, даже и за междинна закуска не става.
Виж целия пост
# 348
Щангата ми е любимият уред! Можеш първия път да хванеш някой да те наглежда, за да не се притесняваш, но аз съм убеденя, че няма от какво да се пристесняваш Дези!

Аз тренирам само мъкнене  на чанти. Най-накрая сме в цивилизацията и по цял ден мерим улиците с децата. Минус е липсата на кухня тук и карам на готова храна. Както и никакви условия за тренировка. Ще наваксвам  като се приберем. То и преди да тръгнем беше весело, една буря и ни остави ден без ток, два без вода и още 2 без парно. При това при нас няма температури под нулата или сняг.

Пия магнезий, вит Д+К2 и по лекарско предписание желязо и вит Ц. Не съм пробвала бърнъри и протеин. 
Виж целия пост
# 349
Добре де, само мен ли протеинът не може да ме нахрани?!  Sad  Изобщо не мога да заместя което и да е ядене с него, даже и за междинна закуска не става.
И аз не го усещам като ядене, но по принцип аз нищо течно не го възприемам като храна Sad
Дори консистенции като кисело мляко, които за нормалните хора са си храна, мога да вкарам в неразумни количества... виж, като му сложа овесени ядки заприличва на ядене и ме засища.
Виж целия пост
# 350
Щангата ми е любимият уред! Можеш първия път да хванеш някой да те наглежда, за да не се притесняваш, но аз съм убеденя, че няма от какво да се пристесняваш Дези!
 

Престраших се! Laughing  Hug

Само с лоста направих 3х20 с хубава техника. Май. Утре ще сложа от всяка страна 5кг, да видим. Ще ви осведомя за напредъка, или липсата на такъв.
Виж целия пост
# 351
Ще ви осведомя за напредъка, или липсата на такъв.
Аз май не разбрах - напредъка от днес до утре ли визираш Simple Smile
Виж целия пост
# 352
Ментален напредък визирам. Имам си ирационални страхове всякакви.
Кляках с гола щанга без треньор. Утре, о чудо, ще сложа и тежест. Силов напредък няма, но менталния е огромен.
Като първите ми обърнати пози в йога. 20 години не исках да се пробвам със стойка на глава, за Скорпион да не говорим. Индиеца ме направи публично на 2 стотинки, още ми държи влага. Оттогава при първа възможност стоя на глава навсякъде, че и уча други да го правят. Та така...
Сега е ред на щангата.

От малки ни набиват в главите 'Ще паднеееш, ще се удариииш". С промит мозък съм още.

Виж целия пост
# 353
Дези, не си сама. И моята щанга събира паяжини по тази причина. Притеснява ме да не си прецакам кръста и после да не мога да тренирам.  30кг, излята, нищо не се сваля от нея...Като си прибра ММ от племениците, бях пробвала по няколко клека. Тежка е. И нещо ме изплаши. Като почна ХиЧ се надявам пак да я пробвам след тренировката, защото сега с Шон не се чувствам в най-добрата си форма за силови.

Днес ще съм без тренировка, потеглям към Витоша. Дано не ни вали и духа много. Joy
Виж целия пост
# 354
Добро утро!
Благодаря! Simple Smile
Значи с моите 4- килограмови гири долу-горе съм добре. Снощи направих два пъти UPPER FOCUS.
През останалото време, обаче движението ми е много малко. Позамислих се дали пък да не ги правя по един път тренировките от фокуса и отделно да правя някакво кардио и аз като Agent  да компенсирам липсата на движение през другото време. Но какъв тип кардио...съвети и идеи приемам. Wink
По темата за трениране по време и след раждане не мога да се включа, понеже аз се сетих да тренирам едва 2-3 години след раждането на второто дете, след като най-накрая отслабнах колкото искам и си постигнах мечтата да видя определена цифра на кантара, отражението в огледалото изобщо не ми харесваше - отпуснато не секси тяло, без бюст, с плосък задник...тогава разбрах, че глада не е пътя към хубавото тяло и, че ще трябва да се размърдам малко и така започнах с начинаещи на Руми.


Виж целия пост
# 355
Aз от протеина огладнявам още повече ,да не говорим ,че ако съм много гладна ми става лошо от сладкият вкус,замествам десерт с него* обикновено си шейквам един в офиса след като се върна от обяд) и седна зад компютъра),както и наваксвам протеин за деня ,ако не съм яла месо и яйца(което рядко се случва в действителност)
Виж целия пост
# 356
Добре де, само мен ли протеинът не може да ме нахрани?!  Sad  Изобщо не мога да заместя което и да е ядене с него, даже и за междинна закуска не става.

Мен също не може да ме засити и в никакъв случай не мога да заменя хранене с него.
Виж целия пост
# 357
И аз съм така. Просто не мога да възприема течностите като храна. Съответно пия само вода, чай и кафе. Поне да не вкарвам допълнителни калории.
Ползвам единствено яйчен белтък на прах, но като основа за омлети. Обикновено му добавям и едно яйце. Иначе съвсем заприличва по вкус на гума.
Виж целия пост
# 358
Благодаря за отговорите, ако реша да взема протеин, ще е растителен и може би ще е по време на Великденските пости. Ако някой има опит съм отворена за предложения.
Ох, официално и публично мразя ден 4 на ФБ 8 семичната програма... стопи ми лагеите, особено HIIT тренировката, признавам си - изментих... някои упражнения ги модифицирах.
Та отчитам
загрявка  - моя
интензивна загрявка - ФБ
Хийт тренировка - ФБ
100 клека различни - ФБ
Мачкане с фомуролера...
Тотал щета съм.
Виж целия пост
# 359
... но пък ако си в режим на сваляне за ограничен и контролиран период от време не очакваш да си сит и щастлив 100% от времето. Аз съм дете на 80-тте год, "no pain, no gain" ми е набито в главата...

... за растителен протеин съм чувала повече от един човек да се оплаква много от вкуса. Май за грахов и за hemp protein Идеше реч, ако не се лъжа!

При нас има и течни белтъци в кутия, като прясно мляко. Почти вкусни са. Ставали и за слагане в смутита.

https://www.livestrong.com/article/248957-how-to-make-your-own-p … hake-with-an-egg/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия