Оригинал или кавър?

  • 119 807
  • 636
# 570
Те са от един жанр, затова им отива да се направи машъп.

Впрочем, толкова търсих версията от рекламата на Икеа и така и не я намерих.
Виж целия пост
# 571
Точно така, някаква, но не голяма. Както Gambler - White Snake и една на Glenn Huges с Phenomena - Kiss of fire.

https://www.youtube.com/watch?v=FWTuKhhYobQ
https://www.youtube.com/watch?v=Kgi0ch7Nkjo

😉
Виж целия пост
# 572
Една емблематична за бат Веско песен, която всъщност не била негова... Пуснаха я в "Последния печели" Simple Smile


  Оригинал .... /не може да се вмъкне видео/
Кавър



Малко инфо
Виж целия пост
# 573
Тук са две съвсем различни песни с общ текст, изобщо не е можем да говорим за кавър или сори за различен аранжимент. Изпълняваната от Патайот Панайотов си е направо танго.
Виж целия пост
# 574
оригиналът


кавъра


Днес определено ми върви на забавни кавъри


оригинала

Виж целия пост
# 575
Оригинал



Кавър




Оригинал



Кавър

Виж целия пост
# 576
Не знаех, че Майкъл Джексън е правил кавър на I Shot the Sheriff.
Оригиналът на Боб Марли:


И кавърът на Майкъл Джексън (1977 г).:

Виж целия пост
# 577
Оригинал



Доста кавъри има, ето два



Виж целия пост
# 578
Ето още един

Виж целия пост
# 579
Девин беше родженник вчера и по този повод ми изскочи това в една група
Оригиналът


И малко по-различно изпълнение - тези двечките са неустоима комбина просто. Фурии са и поотделно, но заедно като ги видя и съм се усмихнала до ушите още преди да си отворят устите.

Виж целия пост
# 580
Оригиналът


рок кавъра

Виж целия пост
# 581
Не знаех, че Alabama song на The Doors не е тяхна. Оказа се, че това е стихотворение, написано на немски от Бертолт Брехт през далечната 1925 г., преведено същата година на английски, през 1927 г. към него е добавена музиката на композитора Курт Вайл, а за първи път е изпълнена през 1930 г. от Лоте Леня – актриса и певица, съпруга на Курт Вайл. Тази нейна версия е записана по-късно –1957 или 1958 г.:



The Doors записват своя версия през 1966 г., това е по-късно изпълнение:



И версия на Дейвид Боуи от 1978 г.:

Виж целия пост
# 582





И понеже обожавам Джони Кеш и конкретно тази песен:



















Виж целия пост
# 583
Оригинал:


Кавър:

Виж целия пост
# 584
И още нещо любимо. Толкова любимо, че е в ника ми:















Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия