Грейват Коледни звездички, Юнче маха със ръчички

  • 64 338
  • 739
# 165
На мен пък гинеколожката ми определи феталната чак спед нова година. А вече съм в 13та седмица.
Виж целия пост
# 166
На мен пък гинеколожката ми определи феталната чак спед нова година. А вече съм в 13та седмица.
Аз знам,че се прави ранна и късна ФМ.
Виж целия пост
# 167
Блазе ти. Аз тази сутрин пак се заседях в банята, а лошото е че пия хапчета след които не мога да ям един час и положението става страшно... Все се чудя няма ли да свърши, но явно няма да е скоро.
Диди пробвай с Еутирокса да го пиеш примерно така, че после да поспиш час. Аз много повръщах и изобщо не можех да го задържа сутрин повече от 10 мин. Започнах да го пия в 5 - до главата ми е с чашка вода, после поспивам до 6 и малко. И след месец прием така установих че при мен се усвоява по-добре и тсх падна доста.
Виж целия пост
# 168
Лошото е, че като заспя, спя като пън и няма събуждане. Аларма не мога да нагласям заради малкото зверче, което става и от най-малкия шум ако е минало 4 сутринта.  Sad Ще видя какво ще измисля, че не се търпи това повръщане вече. Във вторник съм на преглед и ще питам докторката какво да правя вече. Търпях досега, но вече много ми идва.
Виж целия пост
# 169
Здравейте група, на някой да са му изписали Гинофлор вагинални таблетки?
Виж целия пост
# 170
Малко не знам как се цитира от няколко различни поста та отговарям, а пък то всеки ще си познае за какво е питал Grinning

Сенуа: И аз имам завишени левкоцити, нормално е, не би следвало да се притесняваш. Всичко друго при мен е в норма. Като изключим малко по-ниския хемоглобин ама аз съм анемична. За бактерията в урината трябва да говориш, ще се наложи може би някакви хапчета.

Емишка: Относно въпроса за ФМ и дали трябва да сменяш лекаря! НЕ! Значи това изследване е по желание. При мен беше принудително, но защото смотания ми лекар ме наплаши, че детето ми май е с генетично заболяване, та ходих на ФМ.  Но и да не беше, може би пак щях да отида, защото повечето ехографи, с които ни гледат не показват толкова ясно и могат да се изпуснат разни неща като това за дебелината на нухалната гънка колко е реално и наличието на носна кост. После при втората ФМ се гледат дали всички органи са налице и как са развити, което аз със сигурност бих искала да видя, така че пак ще отида. Кофтито е, че се плаща ама по-добре да съм спокойна...

Първата се прави м/у 11-13 седмица, а втората м/у 17-19, за третата не знам.


РЕЗУС ФАКТОРА е ОПАСЕН при ВТОРА бременност! Но за успокоение на майките, ви се полагат две вливания на антитела, ако искате да сте сигурни и при първа.

Дано съм била полезна.
Виж целия пост
# 171
Здравейте група, на някой да са му изписали Гинофлор вагинални таблетки?

За какво ти го изписаха?  Аз преди да  установят, че съм бременна като бях на преглед си правих цитонамазка и показа бактериална вагиноза. Казаха ми, че до 12 седмица нищо не може да се прави и оставихме така нещата. Сега като ми пуснаха първия пакет изследвания, микробиологията не изолира никакви патогенни бактерии. И ми стана много странно. Как така изчезна от само себе си. Като го питах ми вика: Какво всъщност е бактериалната вагиноза и аз му викам.. Ми вие ми кажете... и той ми вика: Може да си имала някаква моментна инфекция или дразнител, сега всичко е чисто. И дотам се приключи с въпроса. Чудя се дали да не настоявам за още изследвания?!
Виж целия пост
# 172
Момичета, възможно ли е според вас да усещам някакво премърдване на човечето? В 15-та седмица съм, вижда ми се рано, ама пък са реални усещания на нещо като трептене... Бързам да уточня, че мисля трезво и не си внушавам Smiley Може и някакви мускулчета да са...
Виж целия пост
# 173
Здравейте момичета Blush
Смятам, че е хубаво и тук да се сподели за вземането на дълги болнични, тъй като не всички са във фб групата. Оказва се, че ако нямаш адресна регистрация в града, в който живееш не можеш да си вземаш болничен през комисия ( т.е за цял месец). Връщам се от Аг-то и не успях да си взема за повече от 14 дни, именно поради тази причина. Сега ми предстой да си правя адресна регистрация, тъй като преждевременно трябва да излизам болнични. Промениха ми се плановете. И е гадно, че сега ще имам прекъсване на болничните, но здраве да е.
Споделям и тук, тъй като темата се дискутираше и от други момичета.
Виж целия пост
# 174
Момичета, възможно ли е според вас да усещам някакво премърдване на човечето? В 15-та седмица съм, вижда ми се рано, ама пък са реални усещания на нещо като трептене... Бързам да уточня, че мисля трезво и не си внушавам Smiley Може и някакви мускулчета да са...
Да разбира се,че се усеща леко пърхане все пак то още няма сили за нещо по силно 😊,но да усеща се моят АГ миналата седмица ме пита дали усещам пърхане казах,че усещам и той ми каза,че би трябвало аз съм в 13 г.с и си усещам някакви движения,които не са мои прищявки Аг-то като ме натисна по-силно по корема маничето започна да мърда с крачета и аз го видях и усетих в коремчето си,миличкото ми бебче 😙.В една тема ме погнаха,че съм го усещала много рано,не било възможно още малко и за психото съм била ме искараха,но АГ потвърди всичко! Радвай се това е сигнал,че е добре мъничето.
Виж целия пост
# 175

Да се оплача и аз, постоянно усещам различен тип болка в корема. АГ ме увери, че това е нещо чревно, та сега съм в едни размисли дали да не посетя гастро. Приятелят ми настоява, че в момента няма нужда сто човека да ми бърникат с ехограф по корема и ме кара да си пия пробиотика:D
Виж целия пост
# 176
Приятелят ми настоява, че в момента няма нужда сто човека да ми бърникат с ехограф по корема и ме кара да си пия пробиотика:D

Съветът ми е (ако не е на място, извинявам се) да не оставяш приятелят ти да взема решенията за твоето здраве. Какво означава да ти бърникат по корема с ехограф 100 човека? А ако има проблем наистина? Говорим за обикновен ехограф, нали?

emishka97, значи не съм си внушила Smiley
Виж целия пост
# 177
Момичета, възможно ли е според вас да усещам някакво премърдване на човечето? В 15-та седмица съм, вижда ми се рано, ама пък са реални усещания на нещо като трептене... Бързам да уточня, че мисля трезво и не си внушавам Smiley Може и някакви мускулчета да са...

Не си внушаваш, и аз от 14та седмица усещам точно пърхане и леко бълбукане. Мислех, че е рано, но доста четох за това как се усеща за първи път бебчето и беше описано точно като пърхане или трептене. По-нататък вече идват и по-силните ритничета и т.н. Наистина е много хубаво усещане, много нежно Simple Smile
Виж целия пост
# 178
Здравейте и на мен ми бяха изписали вагинални таблетки за гъбички vagi-hex ,но още на първия преглед в шеста седмица 20 таблетлетки  много ефикасни .Бялото течение спря на второто хапче сякаш нешто изтека и край сега съм 16 седмица и няма проблем .
Виж целия пост
# 179
И аз мисля, че го усещам, много рядко и много леко, но като цяло знам какво да търся Simple Smile засега един два пъти ми се е случвало, но ще зачести Simple Smile Към 4 месец е нормално да започне някакво усещане, въпреки, че първия път бях сигурна че е бебето чак към 5 месец.

Феталната морфология се прави и по-късно - моята ще е януари, там 3Д, 4Д, CD с видео, всички екстри хаха, тази ранната е отчасти и заради БХС.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия