Грейват Коледни звездички, Юнче маха със ръчички

  • 64 338
  • 739
# 225
О за постригването съм сигурна - с Калоян поне три пъти се постригвах Simple Smile
Арабеск, за съжаление за да е наясно човек трябва да следи научните среди какви проучвания правят и кой химикал в кои продукти се съдържа. Честно казано не съм наясно, влагам някакъв здрав разум, на принципа умереност и каквото откъдето съм запомнила. Сега по празниците ще се гримирам леко, но кремове и парфюми (освен тези за стрии разбира се) не ползвам, защото ми меришат супер силно и ми става зле. Дезодорант ползвам, защото ходя на работа все пак и колкото и да се къпя, нали, след 8 часа някак си не е от значение хаха. Надявам се да не е фатално и така.
Трудно е да се знае, както бях писала и преди това, сега такива въпроси ми докарват главоболие, а като се роди човечето и вече трябва да решаваш за лекарства, градини, храна и дрехи вместо него - направо е ужас! Колкото искаме да направим най-доброто,  толкова е по-трудно Simple Smile
Виж целия пост
# 226
Здравейте аз до сега съм се боядисвала само един път не мисля че е проблем ако е без ямонячна .Сега мисля за празниците пак да я освежа ,но косата не я постригвам аз вярвам в това суеверие и го спазвам
Виж целия пост
# 227
А какво е това за подстригването всъщност? Може да сме го коментирали, но съм го пропуснала явно... В смисъл каква е идеята?
Виж целия пост
# 228
Казват че бременна не трябва да се подстригва, за да не отреже пишлето на бебето.Joy
Виж целия пост
# 229
Момичета днес се ядосах и ме заболя корема .Случвало ли се е някой .Може да е от нерви.
Виж целия пост
# 230
Наистина не ги знаех тези неща. Простете, уважавам вярванията ви, но това не е сериозно Smile

А за нервите - предполагам да, на доста хора стресът им се отразява физически, така че нищо чудно и в този случай да е така. Моментна болка или... ?
Виж целия пост
# 231
Болката е моментна и като се успокоя минава страхувам се фа не навредя на бебето.Всички лекари казват да сме дпокойни без да се ядосва ме но понякога е нейзбежно без да искаме .
Виж целия пост
# 232
Наистина не ги знаех тези неща. Простете, уважавам вярванията ви, но това не е сериозно Smile

Не мисля, че която и да е от нас наистина вярва в това. По-скоро развенчаваме митовете.
Виж целия пост
# 233
Здравейте, мами,
Искам да ви питам правили ли сте си изледване на щитовидната жлеза като разбрахте, че сте бременни? По точно се изледва хормона tsh, който влияел на умственото развитие на бебето. Моя приятелка ражда в Испания и там и следяха бременността и било задължително да се изследваз нейният се развалил в 5-я месец и пила хапчета, но беше много учудена като и казах, че тук не го изследват..
Виж целия пост
# 234
Аз съм ги изследвала всичките и ТСХ и Ф3 ,Ф4 ,ТАТ,МАТ, (че и два пъти )но не сега ,а преди да забременея.Всичко беше наред и повече не съм ги търсила.Ако нещо с ТСХ не е ОК,действително трябва да се лекува.
Виж целия пост
# 235
Момичета,днес сутринта получих някаква по-странна болка от обикновенно. След уриниране непосредствено,сякаш ме преряза коремът на няколко места,все едно те свива сърцето,такава беше болката и отшумя за около 5 мин. На някой случвало ли му се е и трябва ли да се притеснявам?
Виж целия пост
# 236
Здравейте, мами,
Искам да ви питам правили ли сте си изледване на щитовидната жлеза като разбрахте, че сте бременни? По точно се изледва хормона tsh, който влияел на умственото развитие на бебето. Моя приятелка ражда в Испания и там и следяха бременността и било задължително да се изследваз нейният се развалил в 5-я месец и пила хапчета, но беше много учудена като и казах, че тук не го изследват..
Аз всяка година пускам ТСХ, но аз съм с диабет о ендокринолога ми ми го пуска заедно с редовните диабетични изследвания. Хубаво е да се следи. Знам, че по време на бременност не са много реални стойностите на ТСХ, тъй като всички хормони са полудели
Виж целия пост
# 237
Ивка, аз правих такова изследване след като забременях, но не само на ТСХ, но и на Фт3,Фт4, ТАТ и МАТ. Общо всички излизат 66лв. ЗК плаща само 2 от всички изброени. На мен случайно ми откриха Хашимото и затова ги правих. Хубаво е да се изследват макар и профилактично. А иначе съм се подготвила психически, че ще гледам още едно дете със забавяне в развитието заради нелекуваното Хашимото. Моля се да извадим някакъв страшен късмет и изоставането да не е нещо, което да не може да се преодолее.
Виж целия пост
# 238
Ивка, аз правих такова изследване след като забременях, но не само на ТСХ, но и на Фт3,Фт4, ТАТ и МАТ. Общо всички излизат 66лв. ЗК плаща само 2 от всички изброени. На мен случайно ми откриха Хашимото и затова ги правих. Хубаво е да се изследват макар и профилактично. А иначе съм се подготвила психически, че ще гледам още едно дете със забавяне в развитието заради нелекуваното Хашимото. Моля се да извадим някакъв страшен късмет и изоставането да не е нещо, което да не може да се преодолее.
Диди, не мисли така. Няма да му има нищо на бебето. Важното е, че е открито в ранен етап и ще се лекува.
Виж целия пост
# 239
Дано!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия