Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето тема 8

  • 110 045
  • 745
# 285
Мда, може, вярно.
Ето ревю https://www.youtube.com/watch?v=D7Rz9UzXnpI

Моята препоръка за начинаещи, искащи да откажат цигарите и да не се занимават много-много, би била за това:

изпарител - https://gigadrinks.com/product/6436/aspire-nautilus-2-atomizer.html
глави - https://gigadrinks.com/product/6438/aspire-nautilus-2-bvc-coil-head.html
мод - https://gigadrinks.com/product/6059/eleaf-istick-40w-tc.html
течност по желание

Здравей Миоки и дами,
@Миоки, доволен съм от горната препоръка, вече имах мода от приятел, така че само си взех изпарителя и като засега бивш пушач съм доста доволен. Няколко уточнения за хората тръгнали да отказват цигарите и четящи темата:
- изпарителя е много близък до истинска цигара но поради европейските стандарти, поне аз трябва да го пълня често - 3-4 пъти на ден, понеже ако се препълни, започва да просълсява.
- аз повече харесах главата с 1.8 ома, дима не е толкова горещ и мога да си дърпам по-често, въпрос на вкус разбира се, трябва да се пробват и двете, които идват с изпарителя.

Един въпрос от мен - взел съм си база на Инавера VPG, 70% PG, 30% VG, 12мг никотин и отделно вкус Мока, от който ползвам съвсем малко а напоследък пуша само от базата.
Мислех че проблема е в мока-та, но дори и като пуша само база, усещам един сладникав вкус и едно воднисто остатъчно усещане в гърлото. Не търся големи облаци а нещо близко до цигарите, които засега съм спрял да пуша. Чудя се дали да не пробвам база 50 на 50, но там съответно глицерина ще е повече и евентуално ще сладни повече... има ли някой с това усещане и успял ли е да го пребори?

Благодарско предварително и лека вечер Simple Smile
Виж целия пост
# 286
Сладникавия вкус го има винаги, без значение каква течност  ползваш. Глицерина го прави това, няма как ,а течност без глицерин не мисля че  е възможно , защото без него ще стане прекалено воднисто и ще тече отвсякъде.
Виж целия пост
# 287
Нушка 13, хвърляй се в дълбокото Simple Smile време ти е. Ако не ти хареса, винаги може да се придържаш към стоковия изпарител. Аз моя го пенсионирах, откакто минах на кайфуна. Намотка сменям на 6 месеца (трябва ти около 10см тел за една намотка + фирата), памук горе-долу на седмица, течността си я бъркам вече в половин литрова бутилка и ми стига за дълго. Няма с какво толкова да се запасяваш, консумативите са много икономични. Памук може да ползваш какъвто намериш, дори тампоните за грим стават, ако закъсаш чак толкова Laughing Аз ползвам на Шисейдо. Купих си един голям пакет от ибей и едно квадратче ми стига поне за 2-3 месеца. Ако го ползвам само за ЕЦ, ще имам за цял живот буквално, а може и наследство да оставя  Laughing.
Само с никотина не знам как стои въпросът, защото аз си купих бая и като гледам, за 10 години напред ще имам, освен ако не изветрее нещо  Joy
Взимам си по 1 литър глицерин и 1 литър пропилен гликол. Стигат ми за не знам колко време, сигурно за година защото не знам колко мл на месец изпарявам, а глицерина ползвам и за маски за коса  Grinning

deagle, радвам се, че ти е харесал изпарителя. Не че го продавам аз де, ама ползвах почти две години по-старата версия и ми беше много добре.

За сладненето, от глицерина е и няма как да се избегне според мен, освен ако не сложиш някоя горчива течност. Пробвай някоя цигарена. Аз харесвам сладнящи течности, та не мога да препоръчам за съжаление.
Виж целия пост
# 288
 Хаха  Нушка 13 браво на теб. Миоки ти е казала основното . За аспаяра глави ще трябват https://ru.aliexpress.com/item/5-Aspire-Nautilus-X/32855675158.h … priceBeautifyAB=0

 за кайфуните стомана 316 http://gigadrinks.com/product/6042/stomanen-provodnik-ss-wire-v4a-1m.html

 0.35мм дебел вземи два три метра да имаш за проби,обучение и за 2 години напред  Laughing. Конци вече не ползваме от години. Ползваме памуци http://gigadrinks.com/product/5869/muji-japanese-cotton-5psc.html

 аз съм с тоя. С едно пакетче ще откараш година за начало ти стига. Като дойдат кайфуните ще те светнем кое как.
 Модчето не е нищо по-различно от его батерията-споко просто е по-стабилно и изкарва повече.

 За готвенето на течности..... горещо препоръчвам базата на Гигадринкс и то 50/50

http://gigadrinks.com/category/413/bases.html това за начало после ще ти кажем кое и от къде с големите туби  Laughing 

  deagle  с тая безумно пропиленова течност в тия жеги не се ли разтича всичко  newsm78. Аз не харесвам нищо по-различно от 50/40/10 голяма консерва съм в това отношение.
  Вземам си туби с глицерин и пропилен от Валерус  и си свиркам. Никотин имам и аз като Миоки за години напред. Голямо запасяване му дръпнахме преди година.
  От сладкото на глицерина няма отърване,но ако вземеш тютюнев аромат ще го притъпи отчасти. Виржинията на Гигов си смърди на чист тютюн. Нещо като незапалена цигара Давидов ако си спомням добре. В общи линии ако памука ми е на месец с виржиния мога да докарам смърдела на фаските на айкос  Laughing почти .
   

 
Виж целия пост
# 289
А да се похваля накупих няколко различни течности и вече си имам любимец - UP на FA- направо ме побърква тоя аромат със завършек на ликьор, просто изпадам в делириум при всяка дръпка!  

другото което ми хареса много е черен чай на някаква неизвестна за мен марка- мн силен и наситен аромат. Wink
Виж целия пост
# 290
Благодарско за отговорите, ще пробвам с някой цигарен/пури аромат.
70/30 не се разтича, вярно течността е доста водниста като консистенция но с по-висок процент глицерин мисля че ще ми сладни прекалено.
Виж целия пост
# 291
 Да ама пропилена суши и предизвиква дразнене в гърлото. Много е гадно. Няма да ти сладни повече от това гарантирам,а и Инаверските бази не са много стока. Ползвах ги навремето защото ФА перманентно липсваха,но разликата е от земята до небето. Пак казвам опитай базата на Гигов мека е и е в пъти по-вкусна от Инаверата.
Виж целия пост
# 292
Досега ползвах готови течности, сега за първи път поръчах ето тази база http://vape.bg/продукт/база-green-cigar-by-hisvape-vpg-power-50-50-6-mg-10-x-10-ml/ и аромат http://vape.bg/продукт/концентрат-hisvape-coffee-10ml/ . Смесих ги, ще изчакам да видя какво ще се получи. Само че базата ми пристигна в шишенце като спирт и се чудя от къде а си купя такова с подходящ накрайник.
Ще ми се да пробвам и изцяло аз да си забъркам течността, тоест всико да взема поотделно глицерин, никотин, пропилен и аромат. Само че не знам от къде. Ще съм благодарна за конкретни линкове.

Вече свикнах напълно с електронната цигара и ми е крайно време май да си взема някое по-сериозно устройство, въпреки че и простия Джойтек Айо си ми е ок.
Виж целия пост
# 293
Здравейте, абсолютен лайк съм искам консултация с Вас 🙈 харесала съм си това👇🏼https://pu6com.com/Vape-Joyetech-ecab-elektronno-nargile
Дали ще е добър вариант за начинаещ, не пуша много, но ми се иска да ги откажа изцяло, та ще съм много благодарна за препоръки, нещо лесно и удобно като начало, за съжаление в града ми няма физически магазин , където да си задам въпросите , ако искате може и на лични да не спамя темата, черпя ви кафенце и хубав ден☕😎
Виж целия пост
# 294
 ~Étoile~ базата на  hisVape  е чудесна стига наистина да е тяхна,а не на Грийн цигар. Единственото,което не ми харесва в нея е,че го няма силно изразения цигарен привкус който присъства в повечето останали бази. Аз пуша много слабо ароматизирани течности-почти чиста база и последното ми е много важно.
 Шишенца с тънък накрайник от Али ибей,амазон,фастеч. на килограм  Laughing те са консуматив и то траен. Купувам често,защото много раздавам Laughing.

ако не ти се чака ето http://gigadrinks.com/product/6484/prazno-shishe-unicorn-pe-ps-10-30ml.html

 и големи http://gigadrinks.com/product/6379/prazno-pet-shishe-s-dropar-ka … -200ml-250ml.html
първите са супер удобни и от али съм вземала 10 за долар два. Вторите са за количества течност.

https://ru.aliexpress.com/item/5pcs-Empty-Plastic-Squeezable-Dro … 02_5722715_10059_  е тия са ми любими

 lollytta  красиво устройство,но за мен е непригодно за отказване на цигарите. За проба става,но за заместител на цигарите не.
  __Magi  аз лично съм ЗА айкос ако дилемата е смръдливки или айкос,но ти предлагам първо да пробваш нормална Е цигара защото тя е най-добрия вариант.
По-подробно.... От моята камбанария е тотално финансово не изгодно и много ангажиращо това устройство.Вкусът му за пушач вероятно е идеален защото е подобен на втори път запален фас  Laughing и си смърди класно.Ако търсиш просто по-безвредна и не смръдлива алтерантива,а не минимизиране на разходите пробвай.
  Много хора си ги купиха и гледа си ги ползват,но повечето си дърпат и смръдливки.
 
 
Виж целия пост
# 295
Вместо да редактирам , съм изтрила поста.
Като цяло искам да заменя цигарите, и да дърпам по малко с Iqos-a . Финансовата част не ми пречи, ел цигарите не ми харесват, незнам защо , не ми е същото като цигарата, преди време си бях взела и я подарих след седмица. А тази с тези стикове ми се доближава най много до истински цигари. Затова сега търся мнение за това устройство, защото виждам доста хора с него .
Виж целия пост
# 296
 Устройството работи-все пак е на Филип Морис и след масираната реклама,която му дръпнаха ако откаже на втората седмица ще е голям резил. Не знам до къде стигнаха с разпространението на консумативите-стикчетата,но преди няколко месеца в град като Варна се предлагаха само на едно място. Да много хора ги накупиха и ги ползват-факт. И да щом не ти харесва електронната/всеки има право на вкус/ айкос е алтернатива.
Виж целия пост
# 297
Не съм сигурна, че това е правилната тема за тези фаски, защото те са си модерни цигари, не електронни такива, въпреки устройството през което се пуши, си е пушене, не изпаряване.

lollytta, това си е доста базово устройство и не съм сигурна, че това е най-добрият избор за начинаещи. Много стар тип устройство и вкусът който дава не е кой знае какъв. Отново ще препоръчам

изпарител - https://gigadrinks.com/product/6436/aspire-nautilus-2-atomizer.html
глави - https://gigadrinks.com/product/6438/aspire-nautilus-2-bvc-coil-head.html
мод - https://gigadrinks.com/product/6059/eleaf-istick-40w-tc.html
течност по желание
Виж целия пост
# 298
Затова сега търся мнение за това устройство, защото виждам доста хора с него .
Съжалявам, но с това устроиства няма да откажеш никога цигарите.
Виж целия пост
# 299
аз с айкос успях да откажа цигарите, но финансово ми е доста неизгодно, като половин цигара са ми малко,
отделно е досадно чистенето на устройството.
@prinzesata, извинявай не разбрах кои са базите и аромата на Гигов, може ли да те помоля за линк?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия