Много мина, мъничко остана, скоро ФЕВРУАРЧЕ ще гушка мама!

  • 48 291
  • 761
# 600
Раче, и аз мисля багажа на 2. Така или иначе няколко пъти повториха за родилното отделно от този за реанимация и престой. Така че даже се чудя дали не на 3-родилно, ако се наложи реанимация и престой. Но вече ще стане много сложно с организацията, ако стане спешно секцио. Иначе за изписването взех боди с дълъг ръкав 50, имаме блузка и ританки 56ти, шапка, чорапки, космонавт(трябва да вземем) и имаме и 1 пелена. Странно, мислех че космонафта е добър вариант за столчето за кола. Ако е много топло може да се разкопчае. Иначе ако е с пелена коланчетата няма да могат да се защракнат. Днес изпрах един к-т чаршафи с олекотена завивка, а като се замисля още кооооолко пране има Simple Smile натрупала съм 2 купа върху креватчето, включително и нещата за болницата. А после гладенето май ще го оставя за малко по-натам.
Виж целия пост
# 601
Аз прах и гладих супер много време...

Космонавт в столче за кола според мен ще е трудно. Много е обемен, било то 50размер. Пеленка не знам, по-дкоро дебело одеало. Нашето е от онези дето отвън са плетени, а отвътре пухени, но с дебел пух, не просто като плюшена играчка.
Аз изобщо не съм мислила за багаж, ще разпитам на следващия преглед.
За почерпката, хич не мисля да взимам кой знае какво и да оставям някакви допълнителни пари, при положение, че задължително плащам избор на екип 900, а самото раждане е 2100... Просто ми е вповече. Мисля да пратя майка ми да вземе кексчета от take a cake bakery, вкусни и красиви. Или пък сестра ми да изпече, прави много хубави. Смятам за излишно баби да мъкнат погачи  и прочие. Може и някакви красиви бонбони, еклери. Един цех до нас правят сстрахооооотни еклери. За букет, аз по принцип не съм фен на отрязани цветя, продават се разни декоративни аранжировки, на които примерно в средата на цветето има бонбон Рафаело. Много ме кефят и малките саксиики с кактус като сърце.
Виж целия пост
# 602
Аз съм казала на бабите, ако държат да има почерпка, те да се занимават с нея, защото аз нито ще купувам, нито ще търся на кого да я оставям. Та ако купят нещо и намерят там къде да го оставят на акушерки хубаво, ако не, не. Самото ми АГ надали ще е на смяна в същия ден и надали изобщо ще се видим на изписването. Ще й занеса нещо малко на проследяващите прегледи след раждането.
Виж целия пост
# 603
Аз поне съм убедена че на ММ техните няма да дойдат, че от суеверие и до 40ден няма да се вяснат, нищо че живеем на отделни етажи в една къща Joy
Та, остават нашите, мъжа ми и най-много сестра ми, брат му. Хич не ми допада идеята за много народ. На ден на отворените врати прката разказа как една радомирска ПРАбаба и звъняла да я пита дали може да донесе лично омесена погача... стига, бе.
Виж целия пост
# 604
Имайте предвид, че не във всички болници е подходящо да се носи почерпка за персонала. В "Токуда", например, където ще раждам, знам от темата във форума, че на лекарите им е едва ли не забранено да взимат каквито и да е било почерпки, суми пари и т.н. Така че по-добре проверете, преди роднините ви да се появят със сладки, например.
Виж целия пост
# 605
А какви пари, вие пък...Става въпрос за някаква дребна почерпка, ама не ми дреме дали е позволено, ако не е бабите да си я прибират, щом са я донесли, аз нямам намерение да се занимавам изобщо.
Виж целия пост
# 606
На мен също не ми харесва мисълта родителите да се изсипя /4 броя/, кума ни / просто сме много близки/, сестра на мъжа ми и една моя близка приятелка...поне тези знам че ще изявят желание. Обмислям да ги поканя вкъщи / след това на един обяд на който аз ще седя 20 минути и ще си сляза на нашия етаж!  
Кати, раждането е 900 избор на екип и 1200 грижи за новородено и нас, т.е. Общо 2200.
Виж целия пост
# 607
Да, де. Имах предвид, че като цяло сумата е и без това голяма. А пък 900 са  задължителни, искаш не искаш. Не се изразих правилно. Кога беше твоят термин nestava?
Виж целия пост
# 608
Здравейте! Има ли някоя бъдеща мама в тази тема която ще ражда в Бургаска Окръжна Болница??
Виж целия пост
# 609
Момичета, като ви чета май всички ще раждате в частни болници. Има ли такива от вас, които ще са в държавна?
Виж целия пост
# 610
Да, де. Имах предвид, че като цяло сумата е и без това голяма. А пък 900 са  задължителни, искаш не искаш. Не се изразих правилно. Кога беше твоят термин nestava?
На 5 февруари...
Виж целия пост
# 611
Да, де. Имах предвид, че като цяло сумата е и без това голяма. А пък 900 са  задължителни, искаш не искаш. Не се изразих правилно. Кога беше твоят термин nestava?
На 5 февруари...

Заедно сме Hug да видим докога ще я откараме. Четох декемврийските, повечето с по две седмици по-рано родили. Аз и за себе си имам такова усещане
Виж целия пост
# 612
Здравейте! Има ли някоя бъдеща мама в тази тема която ще ражда в Бургаска Окръжна Болница??
Аз бях планирала да раждам там, но се оказа, че май ще е секцио и се отказах. Но иначе ходих там на ден на отворените врати. А може и да ми се размине секциото Wink
Виж целия пост
# 613
Момичета, като ви чета май всички ще раждате в частни болници. Има ли такива от вас, които ще са в държавна?
Аз ще съм в държавна във Варна.
Виж целия пост
# 614
Да, де. Имах предвид, че като цяло сумата е и без това голяма. А пък 900 са  задължителни, искаш не искаш. Не се изразих правилно. Кога беше твоят термин nestava?
На 5 февруари...


Заедно сме Hug да видим докога ще я откараме. Четох декемврийските, повечето с по две седмици по-рано родили. Аз и за себе си имам такова усещане
Grinning
Надявам се и аз да е по-рано Grinning
Може и да се засечем, Божа работа Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия